داخلی     خبر     انديشه
«کتاب مورمون» منتشر شد
  «کتاب مورمون» متن مقدس فرقه مسیحی تبار «مورمون ها» یا «کلیسای عیسی مسیح قدیسان آخر الزمان» است که انتشارات مرکز مطالعات و تحقیقات ادیان و مذاهب آن را منتشر کرده است.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۶ ساعت ۱۸:۲۰
کد مطلب : 20315
«کتاب مورمون» منتشر شد
به گزارش آینده روشن، کتاب «مورمون»، گزارشی کوتاه درباره قوم نافی و لامانیان است که برای لامانیان یعنی باقی ماندگان خاندان اسرائیل، همچنین برای یهودیان و امتها نوشته شده و نگارش آن از طریق فرمان و روح نبوت و وحی بوده است.

کتاب مورمون شامل پانزده بخش اصلی است که به استثنای یک مورد کتاب نامیده می شوند. زمان حوادث کتاب مورمون از سال 600 قبل از میلاد تا سال 421 میلادی را در بر می گیرد و بخش عمده آن تحریری نو از تاریخ باستانی بنی اسرائیل است که به موازات بخش تاریخی کتاب مقدس نگارش یافته است. در سال آخر یا حدود آن «مورونی» که آخرین تاریخ نگار نافیایی بود، گزارش را مختوم و برای خداوند پنهان کرد تا در آخرالزمان ظاهر شود، همان طور که خدا قبلاً از طریق انبیای قدیم خویش سخن گفته بود.

در سال 1827همین مورونی که در آن هنگام از خاک برخاسته بود، آن الواح منقوش را به جوزف اسمیت تسلیم کرد.

جوزف اسمیت این کتاب را به انگلیسی ترجمه کرده و سرکار خانم فاطمه توفیقی آن را با ترجمه دقیق و شیوای خود به فارسی برگردانده است. حجت الاسلام و المسلمین توفیقی نیز راهنمای مترجم و ویراستار علمی این اثر بوده است.

گفتنی است انتشارات مرکز مطالعات و تحقیقات ادیان و مذاهب این کتاب را در 779 صفحه و با قیمت 5400 تومان منتشر کرده است.