داخلی     خبر     انديشه
کتاب «فروپاشي اسطوره هولوکاست» منتشر شد
  کتاب «فروپاشي اسطوره هولوکاست» سيري در آرا و انديشه هاي دکتر محمود احمدي نژاد، ریيس جمهوري اسلامي ايران در مورد فلسطين و رژيم اشغالگر قدس مي باشد که توسط مرکز پژوهش و اسناد رياست جمهوري منتشر شد.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۲۰ تير ۱۳۸۸ ساعت ۰۸:۰۰
کد مطلب : 29995
کتاب فروپاشي اسطوره هولوکاست.
کتاب فروپاشي اسطوره هولوکاست.
به گزارش آینده روشن، به نقل از ایرنا، این کتاب توسط مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری گردآوری شده است.

در مقدمه کتاب آمده است: قدس شريف و فلسطين از بنيادي ترين مسايل جهان اسلام در نظام بين المللي به شمار مي آيند. شان و منزلت قبله گاه نخست مسلمانان جهان و تاسيس رژيم غاصب اسرایيل در کشور تاريخي و اسلامي فلسطين جزو موضوعاتي نيست که بتوان آن را در لواي برخي مذاکرات سياسي چند جانبه و بي حضور صاحبان اصلي اين سرزمين به بوته فراموشي سپرد. 

در ادامه تاکيد شده است: زيرا فراموشي ثلمه وارده بر ملت فلسطين و حصر قدس شريف، ناقض هويت و کرامت ملت هاي مسلمان و نافي موجوديت جمعي دولت هاي اسلامي از يکسو و همسويي با پذيرش تاسيس نامشروع و غيرقانوني رژيمي ديگر از ديگر سو خواهد بود.
وانگهي تداوم مذاکره مسلمانان و دولت هاي اسلامي بر سر هويت قدس و فلسطين، کشورها و ملل مسلمان را به موضعي انفعالي در مقابل رژيم صهيونيستي و کشورهاي مستکبر موجد تاسيس آن خواهد کشانيد. زيرا قرار گرفتن در موضع استيفاي حق، زورمداران و متجاوزان به ساحت قدس و کشور فلسطين را در شرايط بالاتري نسبت به ما قرار خواهد داد. چه اينکه هويت اسلامي قدس و فلسطين نه اعطاي يک امتياز، بلکه حقي تضييع شده از يک ملت است که بر ذمه جهانيان قرار دارد. 

به عبارت ديگر بازگشت هويتي و سرزميني قدس، جزو لاينفک حقوق فلسطينيان محسوب مي شود. حال اگر اکنون نظام سلطه باتمام قوا، رژيم جعلي اسرایيل را مورد حمايت و شناسايي قرار مي دهد، آيا اين امر خواهد توانست حق را به مثابه امتيازي تلقي کند که جهان اسلام براي کسب آن در موضعي ذلت بار و انفعالي قرار گيرد؟ 

در مقدمه کتاب فروپاشي اسطوره هولوکاست همچنين تاکيد شده است: علاوه بر اين از دير باز تاکنون قدس و فلسطين خط مقدم نبر دارالاسلام و دارالکفر بوده است. بنابراين تنها گذاردن ملت مظلوم فلسطين و کم توجهي به قبله گاه نخست اسلام، ذلت و ضعف جهان اسلام را به دنبال خواهد داشت. 

در ادامه مقدمه اين اثر تاکيد شده است: اگر چه حمايت از قدس عزيز و فلسطين، جزو صريح ترين سياست هاي حاکميتي در جمهوري اسلامي ايران محسوب شده و کم و بيش در زمره مهم ترين برنامه هاي هدف گذاري شده دولت ها پس از پيروزي انقلاب اسلامي بوده است، اما بنا بر شواهد مي توان گفت که اين دو موضوع مهم جزو هسته مرکزي سياست هاي دولت نهم و از مفصل بندي هاي ضروري در مباني انديشه اي و مولفه هاي گفتماني ریيس محترم جمهوري اسلامي ايران در مناسبات هاي جهاني مي باشد. 

زيرا خوانش مجدد اسطوره دروغين هولوکاست و تبيين نسبت آن با تاسيس رژيم جعلي اسرایيل از سوي ریيس جمهوري اسلامي ايران، بار ديگر، مساله قدس و فلسطين را جزو دال مرکزي گفتمان اسلام گرايان در منطقه و جهان قرار داد. 

قرار گرفتن فلسطين در نقطه کانوني تفکر اسلامي، علاوه بر اينکه شعله هاي بسياري از اختلافات در منطقه را فرونشاند و همه اذهان را به نقش قدرت هاي بزرگ در جعل يک رژيم و اخراج جمعي يک ملت تاريخي معطوف داشت، پرسش هاي مهمي را نيز دامنگير افسانه دروغين هولوکاست و چيستي مباني حقوقي و مشروعيت آن رژيم در سراسر جهان کرد. 

ضمن اينکه با توجه به بهره مندي ریيس جمهور از زبان فطرت و حقيقت در تبيين حقوق فلسطينيان، اکنون بخش هاي عظيمي از جهانيان با مقاومت اسلامي فلسطين هم زباني و هم سخني پيدا کرده اند. اين وضعيت نو پديد که بيشتر مرهون تلاش هاي فکري دکتر محمود احمدي نژاد و ملت بزرگ ايران بود، ملت فلسطين و جهان اسلام را از موضع انفعال خارج نموده و در وضعيتي مقتدرانه قرار داده است. 

کتاب «فروپاشي اسطوره هولوکاست، سيري در آرا و انديشه هاي دکتر محمود احمدي نژاد ریيس محترم جمهوري اسلامي ايران پيرامون فلسيطين و رژيم اشغالگر قدس» که به همت مرکز پژوهش و اسناد رياست جمهوري به زيور طبع آراسته شده است، خود گوياي پايمردي عالمانه نماينده ملت بزرگ ايران درباره قدس و فلسطين است که اينک به آحاد مشتاقان تقديم مي شود.
 
کتاب مذکور، داراي هشت فصل شامل "ابعاد جهاني قضيه فلسطين" ، "هدف از تشکيل رژيم صهيونيستي"، "قضيه فلسطين در منظر قدرت ها و دولت ها" ، "انقلاب اسلامي ايران و وظيفه حمايت از آرمان آزادي قدس شريف" ، "هولوکاست" ، "جايگاه جهاني صهيونيسم" ، "لبنان و داستان خوش فرجام تعرض صهيوني و مقاومت اسلامي" و "رژيم صهيونيستي در سراشيبي سقوط " است. 

اين کتاب به اهتمام عليرضا سلطانشاهي  و ويرایش علي حمزه پور و سيد جلال هاشمي تهيه شده است. 

ناشر اين کتاب نشر جمهور ايران مي باشد و در شمارگان 5000 نسخه و 274 صفحه و بهاي 2500 تومان روانه بازار کتاب شده است.