داخلی     خبر    
۱
دانش نامه امام علي‌(ع) روي اينترنت قرار گرفت
   دانش نامه امام علي (ع) به همت پايگاه اطلاع‌رساني «حوزه نت» وابسته به مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي هم زمان با ميلاد آن مولاي متقيان حضرت علي(ع) روي شبكه جهاني اينترنت قرار گرفت.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۸۷ ساعت ۱۸:۰۲
کد مطلب : 23723
دانش نامه امام علي‌(ع) روي اينترنت قرار گرفت
به گزارش آینده روشن، به نقل از روابط عمومي مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي، مدير پايگاه اطلاع رساني هدف از توليد دانشنامه امام اول شيعيان را در اختيار گذاشتن اطلاعات طبقه‌بندي شده محققان علوم ديني و عاشقان و شيفتگان اين امام همام عنوان كرد. 

قاسم ترخان افزود: اين دانش نامه شامل هزار و 414 مطلب شامل مقاله، گزيده كتاب، پرسش و پاسخ، چكيده پايان نامه و نگارخانه است. 

وي با بيان اينكه مطالب دانش نامه به دو بخش نمايه اصلي و فرعي تقسيم مي‌شوند، اظهار داشت: اين مطالب در قالب 100 نمايه (سرفصل) كه شامل 22 نمايه اصلي و 78 نمايه فرعي است، آماده و در اختيار محققان و پژوهش گران قرار گرفته است. 

مدير پايگاه اطلاع رساني «حوزه‌نت» توليد اين دانشنامه را محصول 10 ماه تلاش محققان و پژوهشگران مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي دانست و گفت: ما در سه بخش نمودار موضوعي، طبقه‌بندي مطالب و معرفي نمايه، اين دانش نامه را با ارزنده‌ترين مطالب تدوين و در اختيار كاربران قرار داده‌ايم. 

ترخان با اشاره به بخش‌ها و مطالب مختلف اين دانش نامه اضافه كرد: «امام علي(ع)، معرفي كوتاه»، «‌امام (ع) از ولادت تا هجرت»، «امام (ع) از هجرت تا غدير»، «امام (ع) از غدير تا پايان دوران خلفا» از جمله نمايه‌هاي اصلي اين دانشنامه است. 

وي افزود: «امام (ع) از خلافت تا شهادت»، «مظلوميت امام (ع)»، «فضائل و مناقب امام (ع)»، «اخلاق و سيره امام (ع)»، «آثار و منابع گردآوري شده از سخنان و نامه‌هاي امام (ع)»، «در مكتب امام (ع)» از ديگر نمايه‌هاي اصلي اين دانش نامه است. 

ترخان در ادامه به برخي از نمايه‌هاي فرعي اين دانش نامه اشاره كرد و گفت: «پدر و مادر امام (ع)»، «‌تربيت امام (ع) در دامان پيامبر (ص)»، " پيشگامي امام (ع) در اسلام و ايمان»، «امام (ع) و ليلةالمبيت»، «امام (ع) در غزوه عشيره و بدر» از جمله نمايه‌هاي فرعي اين دانش نامه به شمار مي‌رود. 

مدير پايگاه اطلاع رساني حوزه نت اين دانشنامه را داراي ويژگي‌هاي خاص و مهمي دانست و بيان داشت: جامعيت، طبقه‌بندي ساختاري و به كارگيري جديدترين نوع جست وجو از ويژگي‌هاي خاص و منحصر به فردي است كه در اين دانش نامه مورد استفاده قرار گرفته است.
۱۳۸۷-۰۴-۲۸ ۱۰:۵۰:۲۱
سلام
خبر كامل و خوبي است اما افسوس كه نشاني اينترنتي تارنماي حوزه نت را نياورده ايد.
موفق باشيد. بدرود.
گيلاني