داخلی     گفتگو    
۱
نماینده جیرفت در مجلس شورای اسلامی:
انتظار یعنی رضایت کامل نداشتن از وضع موجود
  حجت الاسلام زاد سر گفت: انتظار یعنی از وضع موجود رضایت کامل نداشتن، بنابراین منتظر از شرایط موجود راضی نیست و در صدد بهبود شرایط و پایان انتظار است.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۸۵ ساعت ۱۳:۵۵
کد مطلب : 9568
انتظار یعنی رضایت کامل نداشتن از وضع موجود
حجت الاسلام و المسلمین زاد سر نماینده جیرفت و عضو کمیسیون قضایی حقوقی مجلس در گفت و گو با خبرگزاری آینده روشن گفت: وظیفه شیعیان حضرت ولی عصر (عج) بهبود وضعیت موجود و فراهم کردن ظهور است. نه اینکه مانند افراطیون به سیاه سازی اجتماع و ایجاد فساد برای ظهور بپردازیم.

وی گفت: شیعیان حضرت علاوه بر اینکه وضعیت موجود را قبول ندارند تا زمان فرج مهدی موعود (عج) برای رسیدن به وضعیت بهتر از هیچ تلاشی فروگذاری نمی کنند، تا پس از ظهور ایشان نیز در زمره یاران و مقربین ایشان قرار گیرند.

نماینده جیرفت در ادامه گفت: در روایات آمده است که حضرت بقیه الله هر دوشنبه و پنج شنبه به اعمال شیعیان رسیدگی می کند و از حال شیعیان با خبر است؛ به عقیده ما بعضی از کارهایی که با نیت برگزاری جشن انجام می شود و خارج از اصول و ارزشها است قطعا گناه است و تاثیرش را در جامعه می گذارد.

وی گفت: این انحراف بعضا در ایام عزادرای سالار شهیدان نیز به چشم می خورد، این جای تاسف دارد که احیاء شعائر اسلامی را به خوبی نتوانستیم درچهار چوب سالم برای عموم جامعه تعریف کنیم.

عضو کمیسیون حقوق مجلس شورای اسلامی گفت: باید جشن های اسلامی باعث ثواب، شادی و وجد مسلمانان بشود، زیرا ادخال سرور در دل مومنین یک وظیفه برای شیعیان به حساب می آید و دراین زمینه رسانه ها و تمامی برگزار کنندگان مراسم شعبانیه باید به بیان آموزه های دینی در بین برنامه های شاد و مفرح خود داشته باشند.

وی ادامه داد: انتظار یعنی رضایت کامل نداشتن از وضع موجود ، مانند انتظار بیماران در سالن انتظار برای درمان شدن توسط پزشک، بنابراین منتظر از شرایط موجود راضی نیست و در صدد بهبود شرایط و پایان انتظار است و منتظران حضرت موقعیت خود و جامعه را برای زیارت حضرت بالا می برند.

وی در پایان گفت: باید شیوه صحیح انتظار را در جامعه تبیین کرد و برای توسعه فرهنگ مهدوی تلاش کرد. یک منتظر واقعی باید در انجام هر کاری رضایت مولای خود را در نظر داشته باشد و انتظارات او را مورد توجه قرار دهد.
منتظر
۱۳۸۹-۰۳-۱۸ ۱۱:۳۱:۰۶
انتظار یعنی دلی پردرد داشتن پرده های معصیت را کنار گذاشتن
از سایت خوب شما متشکرم از اینکه به فکر امام زمانید ممنونم آقا خیلی غریبه