داخلی     خبر     سیاست
7 شهریور 88:
آغاز ثبت‌نام سهام عدالت زنان سرپرست خانوار
  مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده‌ سازمان بهزیستی کشور گفت: افراد مشمول دریافت سهام عدالت از طریق سازمان بهزیستی، می‌توانند برای ثبت نام از هفتم شهریور ماه جاری به نزدیک‌ترین مراکز بهزیستی شهرستان محل زندگی خود مراجعه کنند.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۳ شهريور ۱۳۸۸ ساعت ۱۳:۰۶
کد مطلب : 30813
دکتر فرید براتی سده.
دکتر فرید براتی سده.
به گزارش آینده روشن، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر فرید براتی سده، از آغاز ثبت‌نام برای پرداخت «سهام عدالت» به زنان سرپرست خانوار شهری غیرشاغل و غیرتحت پوشش نهادهای حمایتی، کارکنان موسسات خیریه و خانوارهای تحت پوشش آن‌ها، افراد بیکار (بیکارانی که از سازمان تامین اجتماعی حقوق بیکاری دریافت می‌کنند) و کارگران ساختمانی از هفتم تا هفدهم شهریورماه جاری در سراسر کشور خبر داد. 

وی با اعلام این مطلب افزود: بر اساس مسوولیت‌های محوله به سازمان بهزیستی در مورد شناسایی و تایید نهایی مشمولان طرح واگذاری سهام عدالت، این سازمان مکلف شده از میان مشمولان یاد شده تنها از زنان سرپرست خانوار غیرشاغل و غیرتحت پوشش نهادهای حمایتی و کارکنان موسسات خیریه و خانوارهای تحت پوشش آن‌ها ثبت نام کند. 

به گفته وی، ثبت نام از کارگران ساختمانی برای دریافت سهام عدالت توسط وزارت مسکن و شهرسازی و همچنین ثبت نام بیکاران با شرایط یاد شده، برعهده سازمان متولی آن‌ها یعنی تامین اجتماعی است. 

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده‌ سازمان بهزیستی کشور در مورد نحوه‌ مراجعه زنان سرپرست خانوار غیرتحت پوشش برای دریافت سهام عدالت، عنوان کرد: افراد مشمول دریافت سهام عدالت از طریق سازمان بهزیستی، می‌توانند برای ثبت نام به نزدیک‌ترین مراکز بهزیستی شهرستان محل زندگی خود مراجعه کنند. 

براتی ادامه داد: ممکن است در نزدیکی محل زندگی این افراد مراکز بهزیستی وجود نداشته باشد که در این صورت، در مرحله نخست مشمولان با مراجعه به مراکز بهزیستی شهرستان خود به مجتمع‌های بهزیستی و یا کلینیک‌های مددکاری که مقرر شده در این زمینه با سازمان همکاری کنند، ارجاع داده می‌شوند. 

وی با تاکید بر اجرای دقیق دستورالعمل فرآیند شناسایی و تایید نهایی مشمولان طرح واگذاری سهام عدالت، ادامه داد: ادارات بهزیستی در استان‌ها باید طبق دستورالعمل ارسالی عمل کنند و تنها از زنان سرپرست خانواری که شاغل نبوده و تحت پوشش هیچ کدام از نهادها و سازمان‌های حمایتی نباشند، ثبت‌نام کنند. 

به گفته مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده‌ سازمان بهزیستی کشور، همچنین معاونان امور اجتماعی استان‌ها باید نسبت به شناسایی زنان سرپرست خانوار شهری غیرتحت پوشش نهادهای حمایتی و کارکنان موسسات خیریه، تایید و ثبت‌نام آن‌ها اقدام کنند.