داخلی     خبر    
۱
در دومین جلسه مطالعاتی دفاع مقدس
کتاب «خاک های نرم کوشک» بررسی می شود
  دفتر ادبیات و هنر مقامت حوزه هنری استان زنجان، دومین جلسه از سری نشست های مطالعاتی دفاع مقدس را روز چهارشنبه 31 مرداد ماه، ساعت 30/16 در محل سالن فرهنگ و هنر شهید آوینی حوزه هنری برگزار می کند.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۸۶ ساعت ۱۶:۴۸
کد مطلب : 16553
به گزارش آینده روشن، در این نشست که با حضور سعید عاکف، نویسنده و منتقد ادبیات دفاع مقدس و جمعی از صاحب نظران و علاقه مندان به مرور آثار نویسندگان این عرصه برگزار خواهد شد، کتاب «خاک های نرم کوشک» از این نویسنده  تحلیل و بررسی می شود.

کتاب «خاک های نرم کوشک» شامل خاطرات سردار شهید حاج عبدالحسین برونسی تیپ جوادالائمه(ع)، از زبان خانواده و هم رزمانش است.

 انگیزه نویسنده از نگارش این اثر، جایگاه شهید برونسی نزد اهل بیت عصمت و طهارت و علاقه و ارادت بی پایان او نسبت به آن بزرگواران است.

شهید برونسی، کارگری بناست که قبل از انقلاب، رنج و شکنجه بسیاری را در راه اسلام تحمل کرد و بعد از انقلاب نامش حتی به محافل خبری استکبار جهانی نیز کشیده شد.

 وی با شروع جنگ تحمیلی، در اولین روزهای جنگ، به جبهه رو می‌آورد که این دوران، برگ زرین دیگری می‌شود در تاریخ زندگی او. به خاطر لیاقت و رشادتی که از خود نشان می‌دهد عهده‌دار فرماندهی تیپ هجده جواد‌الائمه(ع) می‌شود. برونسی در سال 1363 در عملیات بدر مرثیه سرخ شهادت را نجوا می‌کند.

گفتنی است تاکنون مجموعه‌های ساکنان ملک اعظم، کلید فتح بستان، حکایت زمستان و مسافر ملکوت از این نویسنده به چاپ رسیده است.
۱۳۸۶-۰۸-۰۱ ۱۰:۵۱:۱۰
باسلام وعرض تشكر
لطفا چگونگي تهيه كتاب مذكور رابرايم ايميل كنيد