داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
دبیر پانزدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت:
ارسال ۲۲۰ مقاله به دبیرخانه همایش دکترین مهدویت/ارائه ۶۵ مقاله در کمیسیون های تخصصی
  آینده روشن- جعفری با اشاره به پانزدهمین همایش دکترین مهدویت گفت: به این همایش۲۲۰ مقاله ارسال شده که در کمیسیون های تخصصی قرار است ۶۵ مقاله مورد بررسی قرار گیرد.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
کد مطلب : 76149
ارسال ۲۲۰ مقاله به دبیرخانه همایش دکترین مهدویت/ارائه ۶۵ مقاله در کمیسیون های تخصصی
به گزارش آینده روشن حجت‌الاسلام «محمدصابر جعفری» امروز (پنجشنبه 29 فروردین) در افتتاحیه پانزدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت گفت: این همایش هر ساله برگزار می شود که امسال پانزدهمین سال خود را تجربه می کند که از این طریق نام امام عصر(عج) در مراکز علمی و تخصصی مورد دغدغه و پیگیری پژوهشگران است.

 

دبیر پانزدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت ابراز داشت: به این همایش220 مقاله ارسال شده که در کمیسیون های تخصصی قرار است 65 مقاله مورد بررسی قرار گیرد.

 

وی گفت: مقالات این همایش با دو محور چالش‌ های اعتقادی فرهنگی و چالش‌ های اجتماعی و سیاسی مورد بررسی قرار گرفته است که در این دو محور با زیرگروه ‌های تخصصی مقالات ارزشمندی به دبیرخانه رسیده که مورد بهره برداری قرار می گیرد.

 

جعفری با اشاره به مفهوم انتظار گفت: در این مقالات موضوع انتظار فقط به معنی لغوی آن بررسی نشده است، چرا که این امر آسیب هایی چون انحراف به دنبال خواهد داشت.

 

وی تاکید کرد: طبق روایات انتظار روایات تلاشی خستگی‌ناپذیر است و فرد منتظر باید شرایطی داشته باشد که دشمن از آن بهراسد.

 

دبیر پانزدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت گفت: در این همایش از کتاب و مجله های تخصصی رونمایی می شود که کتاب ترویج تفکر موعودگرایی در افق جهانی، توهم ارشاد، و... از این جمله است.

پایان پیام/141