داخلی     گفتگو     انديشه
عضو مجلس خبرگان رهبری :
رویکرد علمی به مهدویت ضرورت فکری تشیع است
مهدویت زمینه ساز جهش های عظیم فکری در دنیای اسلام خواهد بود
  آیت الله دکتر سید محمود علوی انتخاب موضوع امسال همایش را مرهون نگاه نوگرایانه و بسیط و جامع مقام معظم رهبری به مقوله هنر دانست و تاکید کرد : در موضوع هنر باید به ابعاد علمی و حسی بودن آن توجه کرد.
عکاس :
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۴۸
کد مطلب : 54819
رویکرد علمی به مهدویت ضرورت فکری تشیع است

آیت الله دکتر سید محمود علوی در مصاحبه اختصاصی با آینده روشن در حاشیه هشتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت برگزاری این همایش را یک تلاش سازنده و یک حرکت امیدآفرین دانست و گفت:برگزاری این همایش بدون شک در تبیین و تعمیق آموزه مهدویت تاثیر بسزایی داشته است و امید است این همایش در ابعاد وسیعتر مکانی و محتوایی ادمه یابد.
وی با اشاره به وجود نشانه های پر رنگ و ظاهری دلبستگی ها و ارادت ها به امام عصر (عج) در میان مردم این مقدار از محبت را کافی ندانست و گفت : رویکرد علمی به مهدویت ضرورت فکری تشیع است و زمینه ساز جهش های عظیم فکری در دنیای اسلام خواهد بود.
وی انتخاب محورهای تخصصی و کارشناسی شده در هر دوره از همایش دکترین مهدویت را نشانه ای بر بررسی این موضوع عمیق اسلامی در ابعاد مختلف عنوان کرد و افزود : موضوع امسال بدون شک مرهون نگاه نوگرایانه و بسیط و جامع ایشان به مقوله هنر است . 
آیت الله علوی پرداختن به مقوله هنر را مستلزم توجه به نکات ظریف آن دانست و گفت :پرداخت به این مسئله صرفا علمی و پژوهشی نیست بلکه هنر تاثیر گذار آن هنری است که بتواند با روح و روان آدمی ارتباط برقرار کند و اگر این هنر در خدمت دین و انتقال پیام دین قرار بگیرد به ابعاد متنوعی از آن باید توجه شود. در واقع صرف آگاهی از ابعاد یک مسئله باعث حرکت و تلاش همراه با انگیزه درونی نمی شود بلکه آن عاطفه و حسی که بر مبنای آگاهی و شناخت شکل گرفته است حرکت مستمر و متکی بر بصیرت را شکل می دهد.