داخلی     خبر     انديشه
اردوی جوان و انتظار مدارس امام رضا(ع) برگزار شد
  نخستين اردوی تابستانی منتخبین هیئت محبان اهل البیت(ع) مدارس دخترانه امام رضا(ع) با عنوان جوان و انتظار از سوی بنیاد فرهنگی رضوی برگزار شد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۱۳
کد مطلب : 45242
اردوی جوان و انتظار مدارس امام رضا(ع) برگزار شد
رضا چرخکار، کارشناس و مسئول پرورشی و تربیت بدنی بنیاد فرهنگی رضوی در گفتگو با خبرنگار آینده روشن از مشهد، هدف از برگزاری این اردو یک روزه را آشنایی دانش‌آموزان با موضوع منجی از دیدگاه مذاهب دیگر به خصوص شیعه, بررسی آسیب‌شناسی ظهور و شبهات مربوط به ظهور و غیبت و آشنایی با مقدمات ظهور و وظایف منتظران عنوان کرد.

رضا چرخکار گفت: در این اردو ۲۰۰ دانش‌آموز منتخب هیئت محبان اهل البیت(ع) چهار واحد آموزشی مدارس امام رضا(ع) در مقاطع راهنمایی و متوسطه حضور داشتند.

وی برگزاری حلقه‌های معرفت با حضور استادان حوزه‌های علمیه و مرکز مهدویت و اجرای مسابقات متنوع ورزشی را از جمله برنامه‌های اجرایی در این اردو برشمرد.

رئیس مدرسه علمیه نرجس ضمن حضور در جمع دانش‌آموزان هیئت محبان اهل البیت(ع) طی سخنانی با اشاره به شرح وظایف منتظران، دانش‌آموزان را به تمرین عزت نفس و نگه‌داری نفس خود توصیه کرد.

منوره شایسته‌خو اطاعت را رمز خود کنترلی عنوان کرد و اظهار داشت: فرد منتظر نیاز به کنترل کننده‌های بیرونی ندارد که خود در درون خویش روحیه‌ای را ایجاد می‌کند که همین روحیه عامل بازدارنده او از انجام بعضی از امور می‌شود.

در پایان این اردو به کلیه دانش‌آموزان لوح فشرده‌ی شمیم انتظار شامل ۱۰۰ پرسش و پاسخ پیرامون مهدویت و سخنان استادان برجسته علمی و حوزوی با موضوع جوان و انتظار اهداء شد.

انتهای پیام/ن/12/48