داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
برگزاری دوره‌های آموزشی کاملا تخصصی در باره پاسخ به شبهات امامت و مهدویت
  آینده روشن-دبیر بنیاد غدیر خم استان کرمانشاه گفت : دوره‌های آموزشی کاملا تخصصی در باره پاسخ به شبهات امامت و مهدویت که از سوی وهابیت مطرح می‌شود، در دهه امامت و ولایت در استان کرمانشاه برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
کد مطلب : 76482
برگزاری دوره‌های آموزشی کاملا تخصصی در باره پاسخ به شبهات امامت و مهدویت

برگزاری دوره‌های آموزشی کاملا تخصصی در باره پاسخ به شبهات امامت و مهدویت
دبیر بنیاد غدیر خم استان کرمانشاه گفت : دوره‌های آموزشی کاملا تخصصی در باره پاسخ به شبهات امامت و مهدویت که از سوی وهابیت مطرح می‌شود، در دهه امامت و ولایت در استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

به گزارش  آینده روشن ،بهروز همتی دبیر بنیاد غدیر خم استان کرمانشاه گفت : این دوره‌های تخصصی برای اساتید حوزه و دانشگاه، دبیران دینی آموزش و پرورش، نیرو‌های عقیدتی - سیاسی و مبلغان استان در روز‌های ۲۳ و ۲۴ مرداد برگزار خواهد شد.

وی همچنین از برگزاری نشست‌های تخصصی بررسی آیات و روایات در باره امامت به همت استاد سیدمحمدحسین قزوینی و غدیر در آینه آیات و روایات با حضور استاد ابوالقاسمی یزدانی خبر داد و گفت : پنج استاد دیگر نیز از حوزه علیمه قم برای پاسخ به شبهات در باره عید غدیر خم، مهدویت و امامت به کرمانشاه سفر می‌کنند.

همتی همچنین به نام گذاری روز‌های دهه امامت و ولایت مانند ۲۱ مرداد روز عید قربان، روز توحید، بندگی و اطاعت، ۲۲ مرداد، روز ولایت مداری ضامن گام دوم انقلاب، ۲۳ مرداد روز ولایت محور وحدت جامعه اسلامی، ۲۴ مرداد روز ایثار از حریم ولایت، ۲۵ مرداد روز ولایت و انتظار، ۲۶ مرداد روز ولایت و هدایت نام برد.

وی برگزاری مسابقات هنری، فرهنگی و ورزشی و حفظ و تفسیر نهج البلاغه با مشارکت دیگر دستگاه‌های اجرایی استان را از دیگر برنامه‌های مهم این دهه نام برد.

همتی یکی دیگر از برنامه‌های مهم دهه امامت و ولایت استان را اطعام نیازمندان در روز عید غدیر خم با توجه به موقوفاتی که در این زمینه هست، اعلام کرد و از تمام دستگاه‌های اجرایی خواست برای پرسنل و خانواده هایشان در این دهه آیین‌های ویژه برگزار کنند و در برنامه این دهه مشارکت گسترده و جدی داشته باشند.

همتی همچنین برگزاری همایش تجلیل از خانواده شهدای سادات استان، برنامه بازسازی واقعه غدیر خم در شب عید و راهپیمایی را از جمله دیگر برنامه‌های این دهه اعلام کرد.

دبیر بنیاد غدیر خم کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دهه امامت و ولایت را برگزاری آیین بیعت با مقام معظم رهبری در روز عید غدیر خم عنوان کرد و گفت: در این برنامه که در مسجد جامع یا مکان دیگری برگزار خواهد شد، اقشار مختلف مردم با نماینده، ولی فقیه در استان به نمایندگی از مقام معظم رهبری بیعت خواهند کرد.

همتی در پایان خواستار زنده نگهداشتن این عید بزرگ با برگزاری آیین‌های مذهبی در هیات‌ها و مساجد استان شد و گفت: همان گونه که برای آیین‌های مذهبی همچون عاشورا مردم نذری، اطعام و مراسم برگزار می‌کنند برای برپایی عید سعید غدیر خم نیز این برنامه باید فرهنگ شود.
انتهای پیام/141