نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » انديشه

معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت خبر داد

آغاز مصاحبه علمی سطح سه مهدویت/اعلام نتایج نهایی در شهریور ماه

۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۶

مرجع : خبرگزاری شبستان

آینده روشن- حجت‌الاسلام نصوری با اعلام آغاز مصاحبه علمی داوطلبان سطح سه مرکز تخصصی مهدویت، گفت: از بین ۸۰ متقاضی، نهایتاً ۲۵ تا ۳۰ نفر برای تحصیل طی سه سال و جذب شدن در فعالیت‌های آموزشی پژوهشیِ مهدوی انتخاب می‌شوند.

به گزارش آینده روشن حجت الاسلام «محمدرضا نصوری» از آغاز پذیرش مصاحبه متقاضیان سطح سه مرکز تخصصی مهدویت خبر داد و اظهار کرد: پذیرش این افراد که 80 نفر هستند از امروز آغاز شده و تا یک هفته ادامه دارد تا پس از مصاحبه علمی از بین آنها نهایتاً بین 25 تا 30 نفر که نصاب علمی را کسب کرده اند، برای حضور در سطح سه مهدویت ویژه سال تحصیلی 98-99 انتخاب شوند.

 

معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت ادامه داد: این مصاحبه علمی ویژه افرادی است که حداقل پایه 10 حوزه را مسلط باشند، و طی آن دیدگاه اعتقادی- سیاسی، مهارت های تبلیغی، آموزشی و پژوهشی، سلامت جسمی اعتقادی به منظور اطمینان از عدم گرایش های انحرافی مهدوی متقاضیان به بررسی و آزمون گذاشته می شود.

 

وی با بیان اینکه استعلام از نهادهای ذیربط تکمله این گزینش است، گفت: نتایج حاصل از مصاحبه علمی و نیز استعلام به منظور معرفی افراد واجدشرایط، شهریور ماه اعلام می شود تا افرادی که نصاب را کسب کرده اند برای مدت سه سال به تحصیل در سطح سه مهدویت مشغول شوند.

 

حجت الاسلام نصوری درباره هیئت ارزیاب و ممتحن این داوطلبان، بیان کرد: یک نفر از معاونان مرکز تخصصی مهدویت و سه کارشناس در حوزه های قرآن و حدیث، سیاسی اجتماعی و تاریخی اخلاقی معلومات داوطلبان را ارزیابی می کنند.

 

حجت الاسلام نصوری اعلام کرد: از سال 1380 تا کنون 500 نفر در سطح سه و 50 نفر دانش آموخته سطح چهار از مرکز تخصصی مهدویت فارغ التحصیل شده اند؛ هم اکنون نیز 90 نفر در سطح سه و هشت نفر هم در سطح چهار مرکز مشغول به تحصیل سطوح عالیه مهدویت هستند.

 

معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت درباره کارکرد خروجی حاصل از این دوره ها، اعلام کرد: در این سه سال طلاب پس از گذران حداقل های مهدوی و نگارش پایان نامه مهدوی در حوزه های آموزش، پژوهش و تبلیغ فعال می شوند.

وی اضافه کرد: این افراد در صورت برخورداری از قابلیت های تبلیغی به مراکز عملی آموزشی و فرهنگی اعزام می شوند، در غیر این صورت در 10 گروه پژوهشی مرکز به تناسب نیازسنجی ها و کارهای بر زمین مانده، مشغول به کارهای پژوهشی می شوند که نتیجه این پژوهش ها در قالب کتاب و مقاله و یا در فضای مجازی منتشر می شود.

 

حجت الاسلام نصوری در ادامه کرد: البته برخی از فارغ التحصیلان سطح سه مرکز تخصصی مهدویت نیز خود را آماده تحصیل در سطح چهار کرده و سپس جذب ارگان ها و نهادها شده یا در سمت هایی همچون امام جمعه معلومات مهدوی خود را عرضه می کنند.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: مرکز تخصصی مهدویت در تامین کارشناس و محتوا با نهادهایی همچون بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) همکاری دارد.

 انتهای پیام/ 141