داخلی     خبر     انديشه
به همت مرکز تخصصی مهدویت؛
از پژوهشگران مهدوی تقدیر شد
  مرکز تخصصی مهدویت، شب گذشته، 27/9/86 در مراسمی از تلاشگران و پژوهشگران عرصه مهدویت تقدیر کرد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۸۶ ساعت ۱۶:۴۴
کد مطلب : 20447
از پژوهشگران مهدوی تقدیر شد
به گزارش آینده روشن، در این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدصابر جعفری معاون پژوهشی مرکز تخصصی مهدویت با ذکر این مطلب که پژوهشهای عرصه مهدویت باید بر اساس اولویت ها و نیازها ساماندهی شود، گفت: امیدواریم با برنامه‌هایی که در آینده به منظور تسهیل و هدفمند شدن تحقیقات مهدوی اجرا خواهد شد، شاهد ساماندهی بهتر این پژوهشها باشیم.

وی در ادامه با اشاره به برخی از فعالیت‌های معاونت پژوهشی مرکز تخصصی مهدویت، خطاب به پژوهشگران مهدویت اظهار داشت: فضا برای پژوهش و فعالیت تحقیقی در عرصه مهدویت بسیار زیاد است.  پژوهشگران این عرصه باید کار خود را به طور کامل و با ارائه مستندات قوی ارایه دهند تا ان شاء الله در راستای رفع شبهات گام های مؤثرتری برداشته شود.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین ضمیری، مدیر مدارج علمی حوزه علمیه قم در سخنانی خاطرنشان ساخت: به طور کلی تحقیق با تألیف، تفاوت فراوانی دارد. متأسفانه بیشترین تلاش های ما تاکنون در حوزه تألیفات بوده است تا پژوهش و تحقیق.

وی خطاب به پژوهشگران گفت: سعی کنید مسئله محور باشید تا موضوع محور. در عرصه پژوهش های مهدوی می‌بایست به نکاتی از جمله انجام مطالعات تحلیلی، پرداختن به علم رجال و مستند کردن تحقیقات، شبهه‌زدایی و تبیین معارف مهدوی توجه خاص مبذول گردد.

در پایان این سخنان، با تقدیم هدایایی، از دست اندر کاران بخش پژوهش مرکز تخصصی مهدویت و هم چنین تنی چند از پژوهشگران مهدوی تقدیر به عمل آمد.