نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » گزارش » سیاست

برگزاری مراسم سالروز شهادت حضرت معصومه در ۳۰ امامزاده شاخص خراسان جنوبی

۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۹

مرجع : خبرگزاری رسا

مراسم سالروز شهادت حضرت معصومه(س) در ۳۰ امام زاده شاخص خراسان جنوبی برگزار می شود.

به گزارش آینده روشن، حجت الاسلام محمد طاهر گرایلی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، پیش از ظهر امروز در امام زادگان باقریه در جمع مردم خراسان جنوبی با بیان این که مراسم رحلت حضرت معصومه در ۳۰ امام زاده شاخص استان به صورت همزمان برگزار می شود، گفت: حضرت معصومه (س) یکی از بانوان شایسته خاندان نبوت پس از حضرت فاطمه زهرا(س) هستند که متاسفانه تا کنون ابعاد شخصیتی ایشان به خوبی برای بانوان و مردان ایرانی تبیین نشده است.

وی با بیان این که حضرت معصومه با الگو برداری از حضرت زینب برای یاری رساندن برادرشان در امر ولایت قصد عزیمت به ایران را کردند، گفت: حضرت معصومه در تمام طول سفر خود با نقل احادیث و تفسیر آیات قرآن کریم اقدام به افشاگری فساد و ستمگری مأمون در غصب مقام امامت کردند و برای مردم مشخص کردند که مأمون با فراخواندن امام رضا (ع) به مرو قصد شهادت ایشان را دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان این که حضرت معصومه یکی از بزرگترین محدثان احادیث و روایات پیامبر اکرم(ص) و ائمه بزرگوار هستند، گفت: علامه امینی در آثار خود احادیث زیادی را از زبان حضرت معصومه (ص) نقل کرده اند.

حجت الاسلام گرایلی با بیان این که حضرت معصومه تربیت یافته مکتب اهل بیت به خصوص امام رضا(ع) بودند، گفت: حضرت معصومه از توانایی علمی بالایی در تفسیر آیات قرآن کریم برخوردار بودند و در مدت زمانی که در قم اقامت داشتند برای زنان جلسات مختلف تفسیر قرآن کریم برگزار می کردند.

حجت الاسلام گرایلی با بیان این که حضرت معصومه با عصمت خود بزرگترین اقدام مبارزاتی را برای دفاع از ولایت انجام داده اند، گفت: امام خمینی هم با الگو گیری از مکتب حضرت معصومه در قم و سپس سایر شهرها مبارزات گروه های انقلابی را ساماندهی کرده و انقلاب اسلامی را با محوریت ولایت مداری مردم به پیروزی رساندند.

وی با بیان این که برای حفظ انقلاب خون های پاک زیادی ریخته و لاله های زیادی از این مرز بوم پرپر شده اند، گفت: ملت ایران باید این انقلاب را با چنگ و دندان پاسداری کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی ضمن دعوت از مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه، گفت: حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه لبیک به امام عصر(عج) و جد بزرگوارشان امام حسین (ع) در صحرای کربلا و لبیک به حق و حقیقت است.

پایان پیام/140/ع