نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » سیاست

اجلاس مهدویت و انقلاب اسلامی

سردار صفوی: انقلاب ایران ایده "غلبه فرهنگ و تمدن اسلامی بر سایر فرهنگ‌ها" را ارائه کرد

۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۴

مرجع : ابنا

آینده روشن - سردار رحیم صفوی با اشاره به بروز و ظهور جدید قدرت اسلامی مبتنی بر تمدن اسلامی و با محوریت اسلام ناب و انقلاب اسلامی اظهار داشت: جهان همواره به سوی تکامل در حال حرکت است و جهان همواره به سوی بهتر شدن و غلبه نور بر ظلمت پیش می رود.

به گزارش  آینده روشن مشاور عالی فرمانده کل قوا پیش از ظهر  پنج شنبه 11 بهمن ماه ـ در نخستین اجلاس ملی "مهدویت و انقلاب اسلامی" که در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم برگزار شد، یکی از مهمترین مسائل جهان را آینده پژوهی دانست و گفت: آینده پژوهی تلاش همه جابنه با فکر و تلاش و خلاقیت برای ساختن آینده است.

سرلشکر سید «یحیی رحیم صفوی» افزود: اشغال فلسطین، فروپاشی شوروی، پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، رخدادهای هفت ساله گذشته در منطقه، حمله آل سعود به یمن و شکل گیری حزب الله، حماس و انصارالله یمن از رویدادهایی است که نیاز به تأمل دارد و نشانه حوادث خاصی است.

وی با بیان اینکه قدرت از غرب عالم به سوی شرق در حال انتقال است، تأکید کرد: آمریکایی ها علیرغم تلاش های خود نتوانستند قدرت برتر خود را حفظ کنند و تنها قدرت هژمون جهان باقی بمانند و در این زمینه شکست خوردند. و جهان به سمت قدرت چند جانبه پیش می رود. در جهان قدرت ها بر همدیگر تأثیر متقابل می گذارند و ما می توانیم با فن آوری های جدید فرهنگ خود را بر دیگران غالب کنیم.

مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه انقلاب اسلامی به عنوان یک قدرت نوظهور اسلامی دوقطبی بودن جریان قدرت در جهان را نفی کرد، عنوان داشت: امروز دوران لیبرالیسم نیز همانند کمونیسم تمام شده است و برای مردم دنیا جذابیت ندارد.

وی با بیان اینکه امروز ایران اسلامی به عنوان یک کشور قدرتمند در جهان اسلام شناخته می شود، افزود: مسلمانان از دیدگاه فرهنگی یک قبله، یک خدا و یک پیامبر دارند، از دیدگاه اقتصادی 75 درصد ذخایر نفتی را در اختیار دارند و همچنین ذخایر گازی زیادی در اختیارشان است، بنابراین اگر مسلمانان حول محور ایدئولوژی خود با همدیگر متحد شوند و دشمن و اهداف مشترک تعریف کنند بدون شک به یک ابرقدرت تبدیل خواهند شد.

وی با اشاره به بروز و ظهور جدید قدرت اسلامی مبتنی بر تمدن اسلامی و با محوریت اسلام ناب و انقلاب اسلامی اظهار داشت: جهان همواره به سوی تکامل در حال حرکت است و جهان همواره به سوی بهتر شدن و غلبه نور بر ظلمت پیش می رود و در روایات آمده است که در دوران ظهور، عقول بشری 27 برابر کامل خواهند شد؛ جنگ میان حق و باطل تا قیامت به طول می انجامد.

مشاور عالی فرمانده کل قوا تأکید کرد: استکبارگران و استعمارگران همواره از آینده ای که حق بر آن ها غالب شود می هراسند و بدون شک در آینده با آماج حق طلبی کنار خواهند رفت؛ امروز آمریکا و صهیونیست ها از فراگیری حق در سراسر جهان واهمه دارند.

وی به مسأله ارتباط انقلاب اسلامی و مهدویت اشاره و اظهار کرد: در عصر حاضر 5 انقلاب در جهان رخ داد که انقلاب اسلامی یکی از این انقلاب ها است؛ تفاوت انقلاب اسلامی با سایر انقلاب ها در این است که انقلاب نظام دوقطبی قدرت در جهان را نفی کرد و تعریفی جدید از نظام جدید قدرت با عنوان «غلبه فرهنگ و تمدن اسلامی بر سایر فرهنگ ها» ارائه داد.

سرلشکر رحیم صفوی با بیان اینکه امام راحل فرمودند «فلسفه انتظار فلسفه به قدرت رسیدن اسلام است» مطرح کرد: خاستگاه انقلاب اسلامی ما عموم طبقات اجتماعی است، یعنی انقلاب ما تنها انقلابی است که عموم طبقات مردم با آن همراه بودند. انقلاب ما بازتاب منطقه ای و جهانی داشت و برای نجات تمام بشریت بود از سوی دیگر امام خمینی(ره) مسائل مملکت را در راستای چارچوب مبانی اسلامی پیش برد و همین موضوع سبب شد تا انقلاب دستخوش تغییر نشود؛ هم اکنون نیز شاهد هستیم که رهبر معظم انقلاب پس از امام(ره) همه اهداف انقلاب را پیش بردند و طبق مسیر نورانی امام راحل، قرآن و مهدویت حرکت می کنند.

وی در پایان گفت: رهبر معظم انقلاب مسیر و راه امام خمینی را پیش می برد و دشمنان علیه ایران جنگ جهانی ایجاد کردند، فتنه های داخلی و خارجی مثل داعش را راه اندازی کردند اما رهبر معظم انقلاب نه تنها ایران بلکه تمام بلاد اسلامی را نجات داده است.

شایان ذکر است "اجلاس ملی مهدویت و انقلاب اسلامی" به همت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و با همکاری مجمع جهانی اهل بیت(ع) و تعدادی دیگر از نهادهای همسو در مجتمع یاوران مهدی(عج) شهر قم برگزار گردید.

................................
پایان پیام/ 141