داخلی     گفتگو     سیاست
خبرنگار آینده روشن:
خبرنگار آخرالزمان باید جریان ساز تفکر مهدوی در جامعه باشد
عدالت طلبی و وحدت آفرینی رسالت رسانه مهدی یاور است
  خبرنگار برگزیده مهدوی کشور با تاکید بر رسالت خطیر رسانه های ارزشی در مواجهه با حوادث دوران غیبت امام عصر (عج)، اظهار کرد: خبرنگار آخرالزمان، باید جریان ساز تفکر مهدوی در جامعه باشد.
Share/Save/Bookmark
جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۰۹
کد مطلب : 54684
حمیدرضا علیپور
حمیدرضا علیپور
حمیدرضا علیپور، خبرنگار برتر مهدوی کشور در گفت و گو با آینده روشن، اظهار کرد: رسانه های جمعی به ویژه صدا و سیما نقش بسزایی در نشر معارف و گسترش فرهنگ مهدویت بین اقشار مختلف مردم به ویژه نسل جوان دارند.

علیپور با اشاره به اینکه در مسئله مهدویت باید رویکرد استراتژیک و راهبردی مورد تاکید قرار گیرد، تصریح کرد: جهت بخشی مهدوی به اخبار مذهبی، فرصتی برای گسترش معارف امام عصر (عج) است.

خبرنگار فعال در عرصه مهدویت با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران زمینه ساز جکومت جهانی حضرت ولیعصر(عج) است رسالت رسانه های  مهدوی را سنگین و مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: از یک رسانه مهدوی انتظار می رود بیش از پیش به بستر سازی برای ظهور امام زمان(عج) اهتمام ورزد.

خبرنگار آینده روشن تاکید کرد: رسانه ای که در راستای جهانی شدن حرکت می‌کند باید همواره به روز باشد و در تحرکات سیاسی جریان سازی کند.

علیپور با تاکید بر رسالت خطیر رسانه های ارزشی در مواجهه با حوادث دوران غیبت امام عصر (عج)، اظهار کرد: خبرنگار آخرالزمان، باید جریان ساز تفکر مهدوی در جامعه باشد.

خبرنگار برتر مهدوی کشور با اشاره به اینکه جریان سازی و رصد جریان های انحرافی در سطح جامعه ضروری و تاثیرگذار است، بیان کرد: جریان سازی به این معنا که در عین توجه به رسالت خبری خود، جامعه منتظر را با مبانی حکومتی آشنا و بستر را برای ظهور حضرت ولی عصر (عج) آماده کند است.

وی همچنین با بیان اینکه ویژگی وحدت‌آفرینی مهدویت به یک گفتمان رایج در میان ادیان مختلف تبدیل شده است، تصریح کرد: عدالت طلبی و وحدت آفرینی به عنوان دو رمز حیات بخش انسان، از رسالت‌های اصلی رسانه مهدی یاور است.

علیپور مهدی باوری و مهدی یاوری را افتخاری بزرگ برای یک خبرنگار و رسانه مهدوی عنوان کرد و گفت: امید بخشی به آینده یکی از ظرفیت‌های مهدویت است که انسان را در مقابل ناملایمات استوار نگه می‌دارد.

وی به وقایع دوران غیبت امام عصر (عج) که به عنوان نشانه های ظهور حضرت نیز یاد می‌شود، اشاره کرد و گفت: جلوگیری از گسترش خرافات و تفکر انحرافی از دیگر وظایف رسانه مهدوی در آخرالزمان است.

خبرنگار برتر مهدوی کشور به نگرش غلط عده ای درباره مفهوم انتظار در زمان غیبت اشاره کرد و گفت: انتظار باید سازنده باشد، یعنی هر فرد به اندازه خود باید برای ظهور حضرت زمینه سازی کند و این امر جز با حرکت جهادی در این عرصه تحقق نمی‌یابد.

وی خبرنگاران مهدوی را جهادگران عرصه اطلاع رسانی دانست و گفت: در دوره ای که پیام یک خبرنگار می‌تواند به میلیون‌ها نفر برسد، باید توجه ویژه ای به این عرصه شود.

گفتنی است، حمیدرضا علیپور، متولد سال ۱۳۶۹ در رشت (مرکز استان گیلان) و دانشجوی کارشناسی فنی و مهندسی است. وی از پنج سال پیش در خبرگزاری آینده روشن مشغول به کار شده است و به عنوان خبرنگار و عکاس این پایگاه اطلاع رسانی در استان گیلان مشغول فعالیت است.

وی همچنین خبرنگار و عکاس خبرگزاری شبستان نمایندگی گیلان و پایگاه خبری وبلاگ نیوز در استان گیلان است.

انتهای پیام/ن/1