داخلی     خبر     بین الملل
آيت الله نوري همداني:
وهابيت در صدد براندازي شيعيان و تضعيف باورهاي آنهاست
  آيت الله نوري همداني ظهر دیروز شنبه پس از اقامه نماز ظهر و عصر در مسجد مدرسه معصوميه قم در سخنان خود با اشاره به فعاليت‌هاي گسترده وهابيت در براندازي مذهب شيعه و تضعيف عقايد آن، وظيفه طلاب و حوزه‌هاي علميه را سنگين دانستند.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۴ ساعت ۱۶:۵۹
کد مطلب : 931
عكاس: عباس منجمي گيلاني.
عكاس: عباس منجمي گيلاني.
به گزارش خبرگزاری آینده روشن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رسا، آيت الله نوري همداني شنبه طي سخناني درباره امكان رؤيت حضرت ولي عصر(عج)گفتند: هر كس كه ادعاي رؤيت امام زمان(عج) را داشت، نمي‌توان از او پذيرفت و گفته او را تأييد كرد؛ ولي گفته بزرگاني همچون سيد بحر العلوم و علامه حلي(ره) را نيز نمي‌توان رد كرد. گاهي شواهد و قرائن يقين ‌آوري براي اثبات رؤيت حضرت حجت (عج) ارائه مي شود كه قابل پذيرش است. 

ايشان در بخش ديگري از سخنان خويش مذهب شيعه را مذهبي خروشان و پويا خواندند و افزودند: شيعه ظلم ستيز است و به همين دليل حكام در هر زماني به سركوب شيعه مي‌پردازند. 

اين مرجع تقليد علماي اسلام را مرزبانان دل‌هاي مؤمنين خواندند و اظهار داشتند: در اسلام دو نوع مرز وجود دارد؛ يكي مرز جغرافيايي و ديگري مرز دل. مرزداري از هر كدام اجر و پاداش بسياري دارد ولي مرزباني از قلوب از اهميت فوق العاده‌اي برخوردار است. 

آيت الله نوري همداني، مرحوم شيخ مفيد(ره) را يكي از مرزبانان دل‌‌ها دانستند و افزودند: شيخ مفيد(ره) در زماني مي‌زيست كه شيعيان از آرامش بيشتري برخوردار بودند. حكومت‌هاي شيعي ديالمه و آل بويه بر ايران حكمراني مي‌كردند. آل بويه دو خدمت به ايران كردند: نخست اينكه عزاداري امام حسين(ع) را به صورت دسته‌جات و هيأت‌ها پايه‌ريزي كردند؛ دوم اينكه در عيد غدير خم مراسم جشن و سرور با شكوهي برگزار مي‌كردند. 

ايشان با اشاره به مخالفت و رويارويي دشمنان اهل بيت(ع) با اين اقدامات، غزنويان را از دشمنان سر سخت اين عزاداري‌ها و جشن‌ها برشمردند و گفتند: سلاطين غزنوي و در رأس آنان سلطان محمود، ستم‌هاي بسياري را بر ضد شيعيان روا داشتند، مردان و زنان شيعه را كشتند و كتاب‌خانه‌هاي زيادي را به آتش كشيدند. 

اين مرجع تقليد در پايان به فعاليت‌هاي گسترده‌ وهابيت در براندازي شيعيان و تضعيف عقايد آنان اشاره و تصريح كردند: وهابيت پنج هزار كتاب در نقد شيعه منتشر كرده است و در موسم حج سال 1381 بيش از يك ميليون نسخه كتاب بر ضد شيعه در بين حجاج توزيع كرد. 

آيت الله نوري همداني وظيفه طلاب را در برابر اين هجمه‌هاي تبليغاتي سنگين دانستند و خواستار تربيت نيروي متخصص براي پاسخ‌گويي به اين شبهات شدند.
مرجع : رسا