نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » گزارش » سیاست

استاد حوزه و دانشگاه در رشت:

ظهور امام مهدی(عج) پله ای برای تحقق قیامت است

تحلیل سایر ادیان از اعتقاد به منجی با افسانه‌ها در هم آمیخته است

۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۳۹

مرجع : خبرگزاری آينده روشن

گزارشگر :

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه اعتقاد به منجی اختصاص به شیعه ندارد بلکه مسئله ای بین المللی است، اظهار کرد: ظهور امام مهدی(عج) پله ای برای تحقق قیامت است.

به گزارش خبرنگار آینده روشن در رشت، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم حسینی اراکی در جشن میلاد امام مهدی (عج) که در جامعة الحسین (ع) رشت برگزار شد، گفت: مستند بودن اعتقاد به منجی در آیات قرآن کریم و روایات متعدد مهم‌ترین تفاوت اعتقاد به منجی در شیعه و سایر ادیان است.

وی با اشاره به اینکه اعتقاد به منجی اختصاص به شیعه ندارد و بین المللی است، گفت: بشر طبیعتاً و ذاتاً دوستدار امنیت و صلح و آرامش است و اعتقاد به منجی در ادیان آسمانی با این میل درونی انسان ارتباط دارد.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تفاوت‌های اعتقاد به منجی در شیعه و سایر ادیان، اظهار کرد: در قرآن کریم ۳۰۰ آیه و در روایات اسلامی ۶ هزار حدیث صحیح درباره امام زمان (عج) وجود دارد.

وی با بیان اینکه تحلیل سایر ادیان و مذاهب از اعتقاد به منجی با افسانه‌ها و اساطیر در هم آمیخته است، اظهار کرد: در اعتقادات شیعه عصر ظهور در راستای سیر تکامل انسان به سمت خدا و قیامت است.

حجت الاسلام حسینی اراکی، اظهار کرد: اعتقاد به زنده بودن منجی و در میان مردم بودن امام زمان (عج) تفاوت دوم اعتقاد به منجی در شیعه و سایر ادیان است.

این استاد حوزه و دانشگاه، قیامت را ظرف ظهور عدالت و حق محض دانست و گفت: ظهور امام زمان (عج) پله ای برای تحقق قیامت است.

حسینی اراکی در خصوص نقش امام زمان (عج) در دنیا با توجه به مسئله غیبت گفت: در روایات متعدد امام زمان (عج) مایه امنیت و آرامش اهل زمین معرفی شده است و دین الهی به واسطه همین آرامش و امنیت ترویج پیدا می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به انتظارات امام زمان (عج) از شیعیان و محبان، اعلام کرد: امام زمان (عج) می‌خواهند مردم تنها به وجود ایشان اعتقاد نداشته باشند و در همه مراحل زندگی با ایشان به معنای واقعی کلمه و اسلامی‌اش زندگی کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه همچنین یادآور شد: عادت به نبود ظاهری امام زمان (عج) باعث شده تا معارف و ارزش‌های مهدویت در زندگی‌ها وارد نشود.

حسینی اراکی با بیان اینکه تا کمبود امام زمان (عج) در زندگی احساس نشود خانواده‌ها به دنبال شناخت امام زمان (عج) نیستند، گفت: شناخت امام زمان (عج) باعث می‌شود تا مردم زندگی خود را با امام زمان (عج) تنظیم کنند و تا این‌گونه نشود حضرت مهدی (عج) ظهور نمی‌کنند.

پایان پیام/b/5/48