داخلی     خبر     انديشه
نماینده کردستان در مجلس خبرگان: «مهدویت» فرهنگ ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم است
  نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: آنچه که فرهنگ مهدویت و انتظار بر ایستادگی و مقاومت برابر ظالمان و مستکبران تا پیروزی نهایی تاکید می‌کند.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۹
کد مطلب : 73908
نماینده کردستان در مجلس خبرگان: «مهدویت» فرهنگ ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم است
به گزارش آینده روشن  آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در نشست با فعالان مهدویت دانشگاه‌های کردستان اظهار داشت: زمینه‌سازی برای حاکمیت جهانی حضرت ولی عصر(عج) باید انجام شود چرا که این وعده الهی است که به مومنین و صالحین بشارت داده شده است.

وی با تبریک آغاز هفته وحدت، درباره اتفاق نظر شیعه و سنی درباره ظهور منجی افزود: پیروان هر دو مذهب، امام عصر(عج) را قبول دارند و آنهایی که می‌خواهند در این زمینه تفرقه‌اندازی کنند وهابیت و بهائیت هستند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه پیامبر اعظم(ص) و اهل بیت مکرم ایشان همگی منشاء وحدت هستند، تصریح کرد: در حالیکه تفاوت نظرهای گروه‌های مختلف مسلمانان می‌توانست زمینه‌ساز بهره‌برداری دشمن برای ایجاد تفرقه باشد، امام راحل(ره) در ابتکاری زیبا، این تفاوت را به محور وحدت و همبستگی تبدیل کرد.

وی یکی از موضوعات فرهنگ انتظار و مهدویت را امید سبز و شهادت سرخ اعلام کرد و یادآور شد: این دو بال است که مسلمانان را به راه درست و راه خدا هدایت می‌کند.
میزگرد مهدویت ـ کردستان|‌مهدویت "باور مشترک و عامل وحدت" شیعه و سنی در کردستان است

حسینی‌شاهرودی آگاهی و آمادگی انسان‌ها برای آراستگی به این دو بال را از بسترهای ظهور حضرت بقیه الله(عج) دانست و افزود: در این راه شبهات بسیاری وجود دارد که گاهی در قالب کارهای خیر و درست مانعی برای ظهور می‌شود بنابراین مسلمان واقعی و منتظر باید به‌دنبال خیر بزرگتری باشد.

وی با بیان اینکه اهل بیت نبوت(ع) هیچگاه ذلت‌پذیر نبوده‌اند، اظهار کرد: این دیدگاه در رفتار و عمل همه خاندان نبوت مشاهده می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه شاید در ظاهر جهان در حال حرکت به سمت بدی باشد، گفت: واقعیت این است که جهان به نفع مسلمانان در حال حرکت است و این را می‌توان از هراس کشورهای غربی به ویژه آمریکا دید.

وی افزود: امروز تمام ترس دشمنان اسلام از فراگیر شدن این دین مبین در غرب است و از این مسئله به شدت وحشت دارند که اکثریت مردم یک کشور غربی مسلمان باشند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان با بیان اینکه انقلاب اسلامی پشتوانه محکمی برای ترویج اسلام ناب محمدی است، یادآور شد: به همین خاطر است که دشمنان تمام امکانات خود را برای تضعیف ایران به کار بسته و از سویی با تشکیل گروه‌های تکفیری می‌خواهند اسلام را دینی خونریز معرفی کنند.

وی اضافه کرد: حرکتی که انقلاب اسلامی در دنیا ایجاد کرد از دو بعد فرهنگی و سیاسی در حال پیشروی است و همین زمینه‌سازی جهانی برای تحقق وعده الهی مبنی بر حکومت صالحان بر جهان است.

حسینی‌شاهرودی با اشاره به تسلط دو بلوک شرق و غرب تا پیش از انقلاب اسلامی بر دنیا گفت: این دو قدرت بر پایه دین‌گریزی و خداستیزی مستحکم بودند که انقلاب اسلامی ابهت این دو را شکست.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره افول قدرت آمریکا در جهان تاکید کرد: کسانی که به استکبار جهانی دل بسته‌اند برگردند چرا که مظاهر قدرت شیطان بزرگ در حال فروپاشی است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تحریم، تزویر و تبلیغ را ابزار دشمن برای مقابله با ایران دانست و ادامه داد: دشمن با همه قدرت می‌خواست تا انقلاب اسلامی زمین‌گیر شود اما آنچه که اتفاق افتاد برعکس بود و همه شرکای آمریکا امروز از او روی برگردانده‌اند و آمریکا هم به خوبی می‌داند با کنار گذاشتن دلار از چرخه مبادلات جهانی نابود می‌شود.

وی تصریح کرد: ایستادگی ایران در برابر استکبار، افتخاری برای همه دنیای اسلام است.

در این دیدار چند نفر از دانشجویان دانشگاه‌های استان، دغدغه‌های خود را در حوزه مهدویت با نماینده ولی فقیه در کردستان در میان گذاشتند.