داخلی     خبر     سیاست
با برگزاری راهپیمایی؛
طلاب غیرایرانی کشتار مسلمانان بحرین را محکوم کردند
  طلاب غیرایرانی جامعه المصطفی العالمیه با برگزاری راهپیمایی بزرگ در حمایت از مردم مسلمان بحرین، لشکر کشی آل سعود به این کشور را محکوم کردند.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۸ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۲۲
کد مطلب : 41796
طلاب غیرایرانی کشتار مسلمانان بحرین را محکوم کردند
به گزارش آینده روشن، شمار زیادی از طلاب غیرایرانی امروز، دوشنبه هشتم فروردین ماه با برگزاری مراسم راهپیمایی در شهر مقدس قم، کشتار بی‌رحمانه مسلمانان و مردم بحرین را محکوم کردند.

براساس این گزارش، این مراسم که صبح امروز از محل مجتمع آموزش عالی فقه(حجتیه) به سوی حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، طلاب غیرایرانی با سردادان شعار« مرگ برآمریکا، مرگ بر اسراییل، مرگ بر آل سعود، مرگ بر آل خلیفه» کشتار مسلمانان بحرین را محکوم و از سازمان‌های بین‌المللی خواستند که مانع خونریزی در این کشور شوند.

در این راهپیمایی که طلاب از کشور های مختلف حضور داشتند شماری از طلاب با پوشیدن کفن و با در دست داشتن پلاکاردهای همچون« هل الرجوله الحکام العلما فی قتل الابرا، صبرا صبرا یا سعود جیش محمد سوف یعود، قلوبنا معکم دعائنا لکم یا شعب البحرین، هیهات من الذله» حمایت خود را از قیام ملت بحرین اعلام داشتند.

طلاب غیرایرانی در پایان راهپیمایی خود اعلام کردند که همه مشکلات جهان از دست آمریکاست و حکام جور بدانند که ما از مدرسه حسین بن علی علیه‌السلام عشق شهادت را یاد گرفته‌ایم و هرگز از اهداف خود عقب نخواهیم نشست.

طلاب با قرائت بیانیه‌ای به راهپیمایی خود در حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) پایان دادند و لشکر کشی آل سعود را در بحرین محکوم کردند و اعلام داشتند:مردم بحرین که اکثریت ۷۵ درصد آن را شیعیان تشکیل می‌دهند، از آن هنگام که قبیله منحوس آل خلیفه به بحرین تاختند به کمک استعمار پیر انگلیس به مقدرات مردم مظلوم سیطره نمودند که تاکنون شهدای مظلوم بسیاری تقدیم اسلام عزیز شده، که جدای از آن مفقودین زیادی است که هر روز بر تعداد آنها افزوده می‌شود.
در این بیانیه تصریح شده است: مظلومیت مردم بحرین تاوان ولایت‌مداری آنها در طول تاریخ است، چرا که در طول ۲۳۰ سال، تقریبا هر ۱۰ سال انتفاضه و قیام مردمی شکل گرفته که وسیعترین و چشمگیرترین آنها همین انقلاب کنونی است، امروز ظلم آل خلیفه فقط بر شیعیان بحرین نیست، بلکه اهل تسنن را هم در برگرفته. 

این بیانیه می‌افزاید: خیزش و بیداری مردم بحرین سال‌هاست شروع شده و مانند انقلاب‌های کنونی مصر و تونس و یمن و لیبی که ولید الساعه می‌باشد نیست، لیکن این انقلاب‌ها قدرت و جرات بیشتری به ‌آنان داد تا قیامی همه گیر صورت بگیرد، ملت قهرمان و مبارز بحرین، علی‌رغم تمامی خشونت‌های و وحشی‌گری‌هایی که در حق او انجام می‌شود، همچنان به روش مسالمت‌آمیز خود در گرفتن حقوق مشروع و پایمال شده خود گام بر می‌دارد و این نشان دهنده عمق رویکرد متمدن و متمایز آن است که واقعا باید به آن افتخار کرد. 

در ادامه بیانیه تاکید شده است: انقلاب بحرین، از چهره خبیث سردم‌داران استکبار جهانی آمریکای جنایت کار، پرده برداشت که همواره دم از دموکراسی و حقوق بشر میزد، امروز مشاهده می‌کنیم چگونه در مقابل جنایات آل‌خلیفه و آل‌سعود، سکوت مرگبار اختیار نموده، و چشم خود را در مقابل حمام خونی که در بحرین به راه افتاده بسته است. 

در پایان این بیانیه آمده است؛ خوب می‌دانیم که سران کاخ سفید این چراغ سبز را به حکومت مستبد بحرین، در کشتار مردم مظلوم و دخالت‌ نیروهای نظامی عربستانی و اماراتی به بحرین نشان دادند لذا ما طلاب غیرایرانی حوزه علمیه قم از تمامی سازما‌ن‌های بین‌المللی حقوق بشر که متاسفانه تا کنون سکوت اختیار کرده‌اند، درخواست می‌کنیم تا این سکوت مرگ‌بار را شجاعانه بکشنند، و از حقوق مظلومان در سرتاسر جهان و به خصوص ملت مظلوم بحرین دفاع کنند

انتهای پیام/ن/0