داخلی     خبر     انديشه
آغاز فعالیت نخستین دفتر شهرستانی بنیاد مهدویت کشور در بروجرد
  آینده روشن- معاون اداری مالی بنیاد مهدویت کشور گفت: دفتر این بنیاد در بروجرد نخستین دفتر شهرستانی در کشور است که در راستای ایجاد معرفت مهدوی با استفاده از تدبیر و برنامه ریزی های کوتاه و بلند مدت فعالیت خود را در این شهرستان آغاز می کند.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۶
کد مطلب : 76446
آغاز فعالیت نخستین دفتر شهرستانی بنیاد مهدویت کشور در بروجرد
به گزارش آینده روشن، ابراهیم آقا بابایی روز چهارشنبه در این آغاز به کار این بنیاد در شهرستان بروجرد اظهار داشت: تلاش در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و رسیدن به اهداف مورد نظر مقام معظم رهبری در خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی از اهداف مهم تشکیل این بنیاد است.

وی افزود: معرفی موضوع ظهور حضرت حجت (عج) به جوانان، تلاش در راستای جهانی سازی معارف ناب شیعی و در رأس معارف مهدویت و انتظار، آموزش، ترویج سبک زندگی مهدوی، تاکید بر پیوند با آموزه‌های شهدا و پیروی از ولایت فقیه از دیگر اهداف تأسیس این بنیاد است.

معاون اداری مالی بنیاد مهدویت کشور با بیان اینکه این بنیاد یک بنیاد مردمی است که با حمایت و فعالیت خیرین اداره می‌شود، بیان کرد: این بنیاد زیر نظر مستقیم مقام معظم رهبری است که تمامی فعالیت‌های مهدویت در سطح جامعه را بررسی و رصد می‌کند.

آقا بابایی اضافه کرد: جهانی‌سازی مهدویت و ترویج فرهنگ و پرچم مهدویت و فعالیت‌های فرهنگی در این راستا یک وظیفه همگانی است.

وی ادامه داد: دشمنان تلاش دارند تا جهانی‌سازی را به دست‌گیرند و برای این هدف تلاش‌های زیادی انجام داده‌اند که دنیا را به قطبی که مدنظر دارند تبدیل کنند.

معاون اداری مالی بنیاد مهدویت کشور یادآور شد: امروز به برکت خون شهدا، زحمات امام (ره) و رهبری و ظهور انقلاب اسلامی ایران که مهم‌ترین زمینه‌ساز ظهور حضرت حجت (عج) است، ما مدعی جهانی‌سازی مهدویت در دنیا هستیم.

آقا بابایی بابیان اینکه شهدا ستارگان راه بشریت هستند، اظهارداشت: باید وصیت‌نامه شهدا را مطالعه کرد زیرا در بسیاری از آنها بر روی پیروی از ولایت‌فقیه تأکید و سفارش زیادی شده و امروز همه ما باید پرچم فعالیت‌های فرهنگی را بالا ببریم.

وی افزود: در برخی نقاط ریان‌هایی به اسم مهدویت فعالیت می‌کنند که انحرافی بوده و یکی از این فرقه‌ها منجر به شهادت امام‌جمعه کازرون شد اما باید تلاش کرد تا در این بنیاد فعالیت‌ها به‌خوبی و طبق روال و برنامه‌ریزی پیش رود و همه فعالیت‌ها باید زیر نظر بنیاد صورت گیرد.

رئیس بنیاد مهدویت لرستان نیز در ادامه با بیان اینکه منطق شیعه وجود حاکم عالم عالم عادل در جامعه است، گفت: این حاکم در منطق شیعه ولایت فقیه است که در امتداد حکومت حضرت مهدی موعود (عج) و یکی از شئونات حکومت اسلامی است.

حجت الاسلام محمد هاشمی با بیان اینکه بنیاد مهدویت با دستور مقام معظم رهبری پس از جمع اوری قائله انجمن حجتیه، در کشور تاسیس شد، بیان کرد: این بنیاد اقدامات بسیار بزرگی در سطح کشور انجام داده و در استان لرستان نیز حدود یکسال است تاسیس شده و آغاز به کار کرده است.

در این آئین حجت الاسلام محمد صادق جعفرپور رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد با اشاره به اهمیت امام شناسی در جامعه امروز و وظایف افراد برای نیل به این هدف مهم گفت: آغاز به کار بنیاد فرهنگی حضرت مهدی (عج) در شهرستان بروجرد که از دیرباز شهر علم و اجتهاد و استعدادهای درخشان بوده است می‌تواند زمینه ساز شکل گیری فعالیت‌های مهمی در راستای ترویج فرهنگ مهدویت باشد.

وی با تاکید بر تکلیف همه نهادهای دولتی و غیر دولتی در همکاری و تعامل همه جانبه با این بنیاد افزود: تمامی برنامه‌های بنیاد مهدویت شهرستان بروجرد با تامل ادارات و نهادهای فرهنگی زمینه ساز رشد معنوی نسل امروز در جامعه خواهد بود.

به گزارش ایرنا با حضور معاونان بنیاد مهدویت کشور، رئیس بنیاد مهدویت استان لرستان و جمعی از مسئولان شهرستان بروجرد شعبه بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) در شهرستان بروجرد با مدیریت حجت الاسلاق قاسم بهرامی فرد افتتاح شد.

این شعبه نخستین شعبه شهرستانی بنیاد مهدویت کشور است که زیر نظر بنیاد استان لرستان و با هدف تربیت مبلغان مهدوی، رصد و شناسایی فعالیت‌های مهدوی در سطح جامعه و نیز برگزاری دوره‌های آموزشی متنوع فعالیت می‌کند.


انتهای پیام/141