نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » سیاست

در خطبه های این هفته نماز جمعه استان کرمان عنوان شد؛

لباس سبز سپاهیان، لباس مهدویت است/ مکر آمریکا در تروریست خواندن سپاه پاسداران به خودشان برمی گردد/رئیس جمهور آمریکا خود حامی تروریست است

۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۱

مرجع : راه آرمان کرمان

آینده روشن- آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد.

به گزارش آینده روشن؛ آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد که مشروح خطبه ها را در زیر می خوانید:

امام جمعه کرمان:لباس سبز سپاهیان، لباس مهدویت است

حجت‌السلام‌ و‌المسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان در خطبه های ظهر امروز در جمع مردم و مسئولین شهر با بیان اینکه در تمام ارکان زندگی، جامعه و حتی رفتارمان باید به مسئله معاد توجه داشته باشیم، گفت: از جمله آثار شوم انکار معاد در انسان عدم توجه به نماز است.

وی بیان کرد: عمل هر فرد با نیت و نتیجه عمل او سنجیده می شود و باید ببینیم که به چه میزان تلاش می کنیم که در کارمان ریا نباشد.

امام جمعه شهر کرمان با اشاره به میلاد با سعادت حضرت علی اکبر عیله السلام و روز جوان ابراز کرد: جوانان باید قدر جوانی و قدر این دوران ارزشمند زندگی خود را بدانند زیرا به سرعت سپری می‌شود.

این مقام مسئول ضمن گرامیداشت ۲۹ فروردین ماه و روز ارتش جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران چهار دهه است که به انقلاب خدمت می کند و در این راستا تلاش بسیار زیادی داشته اند؛ همچنین حضور ارتش در شرایط مختلف از جمله سیل اخیر پر رنگ احساس می شود.

حجت الاسلام و المسلمین عیلدادی سلیمانی با تأکید بر مشارکت همگان و تمامی مردم برای کمک به آسیب دیدگان سیل اظهار کرد: افراد در هر پست و مقامی هر کمکی که می توانند به سیل زدگان داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به معرفی کردن سپاه پاسدارن انقلاب اسلام یدر فهرست گروه های تروریستی توسط مقامات آمریکایی تصریح کرد: آمریکا و استکبار جهانی معنای واژها را عوض کرده‌ و از حقوق بشر و آزادی تعریفی دیگر بیان کرده‌اند.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه نگاه دموکراسی در نگاه آمریکایی ها متفاوت است، گفت: آنان حتی مسیحیت را برای خود مسیحیت آمریکایی تعریف کرده اند؛ همان گونه که اسلام انقلابی با اسلام آمریکایی تفاوت دارد.

امام جمعه شهر کرمان ابراز کرد: کارنامه سیاه آمریکا را در همه جا شاهد بوده ایم و مردم را در نقاط مختلف مورد اذیت قرار داده اند.

وی با اشاره به اینکه سپاهیان قهرمان ما که لباس سبزشان همان لباس مهدویت است، عنوان کرد: تروریست واقعی توسط آمریکا ایجاد می‌شود و طبیعی است با نهاد ضدتروریستی سپاه مخالف باشند.

حجت الاسلام و المسلمین عیلدادی سلیمانی تأکید کرد: سپاه در مقابل ضرباتی که آمریکا می‌خواهد به ایران اسلامی و نظام ما بزند ایستادگی می‌کند و  در مقابل با تحریم‌ها از کشور دفاع کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان در پایان خاطر نشان کرد: مبارزه سپاه با فتنه‌های دشمنان در کشور همانند فتنه سال ۸۸، کنترل کشتی‌های آمریکایی و اشراف بر پایگاهای آنها در منطقه، دستگیری تفنگداران آمریکایی توسط نیروهای سپاه و … تنها بخشی از کارنامه طلایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

امام جمعه رفسنجان:مکر آمریکا در تروریست خواندن سپاه پاسداران به خودش برمیگردد / ضرورت هوشمندی مجمع تشخیص مصلحت نظام در عدم تصویب لوایح چهارگانه FATF

حجت الاسلام رمضانی پور در خطبه های نماز جمعه ین هفته شهر رفسنجان با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، رعایت نظم و حدود مقررات  و اصلاح ذات البین با اشاره به حوادث سیل اخیراظهار داشت: سیل زدگان بعد از خداوند نگاهشان به شما مردم است که نسبت به انها احساس پاک و دینی دارید، قطعا شما مردم رفسنجان حتی با شرایط بد اقتصادی مطمئنا از دوران دفاع مقدس وضعتان بهتر است، آن زمان جهاد با مال و جان بود، رفسنجان به تنهایی به اندازه چند استان کمک میکرد.

وی افزود: موکب های ودستگاههای متولی همچون هلال احمر، کمیته امداد  و سپاه پاسداران در خدمت شما هستند برای جمع آوری کمک ها، موکب های رفسنجان در خوزستان مستقر شدند که مایه افتخار است، دانشگاههای و ادارات پای کار آمدند باز هم باید کمک ها بیشتر باشد.

رمضانی پور گفت: یک روزی لباس رزم می پوشیدیم امروزباین لباس کار و خدمت بر تن کنیم این همان خوزستان و مناطق جنگ است، هم مردم و هم مسئولان پای کار هستند.

خطیب جمعه رفسنجان با تبریک سالروز ولادت رهبر فرزانه انقلاب در سال ۱۳۵۸ هجری قمری و ۲۹ فروردین سال ۱۳۱۸ شمسی بیان داشت: ایشان در مشهد مقدس پا به عرصه وجود گذاشتند و امروز بزرگ مردم عالم این عزیز هستند که انقلاب را خوب مدیریت کردند و انشالله آن را به دست صاحب اصلی اش برسانند.

وی با گرامیداشت روز ارتش اظهار داشت:  امروز ارتش یک ارتش مکتبی است که در کنار سپاه و نیروی انتظامی اقتدار با عظمت را بوجود آوردند این امنیت که کاملا ان را حس می کنیم با اینهمه شرارت با جان بر کفی این عزیزان ، قدر این نیروهای مسلح را بدانیم که همه پاسدار این نظام و انقلاب هستند.

رمضانی پور گفت: برای مقابله با دشمنان بازدارندگی اقتصادی لازم است لذا تولید و اشتغال کلید خروج کشور از رکورد است باید فعالانه ورورد پیدا کنیم.

وی خاطر نشان کرد: مس سرچشمه در زمینه اشتغال های روستایی و خانگی و زود بازده تسهیلات را فراهم می کند مدیریت پای کار هستند که با اخذ تسهیلات کم بهره برای اشتغال استفاده کنید تا اشتغالات به ویژه در بحث گلخانه با توجه به وضعیت نامناسب بحث پسته رونق یابد.

امام جمعه رفسنجان در ادامه با اشاره به شرایط سیاسی منطقه بیان داشت: روابط جدیدی میان ایران و عراق رقم خورده که آغاز فصل جدیدی است به کوری چشم دشمنان؛ امروز دیگر آمریکایی ها در منطقه در امنیت نیستند چرا که تروریست محسوب می شود و سپاه ما به عنوان یک تروریست به انها نگاه خواهد کرد، ما هستیم که در منطقه تصمیم میگیریم امروز جمهوری اسلامی در خاورمیانه حرف اول را می زنیم.

وی تصریح کرد: ما بایستی در کف خیابان درس به دشمن بدهیم و امروز میلیون ها نفر در سراسر کشور در حمایت از سپاه پاسداران به میدان امدند و حمایت جانانه خود را اعلام خواهیم کرد.

رمضانی پور بیان داشت: اگر امکان میداشت و لباس مقدس سبز سپاه به اندازه شما مردم وجود میداشت شما همه لباس مقدس سپاه را می پوشیدید(تکبیر نمازگزاران) یعنی با این عمل اعلام میداریم که ما هم یک سپاهی هستیم، مجموعه مقتدر در سراسر کشور به ویژه عزیزان در سپاه و توپخانه و بسیجیان سرافراز مایه افتخار است.

وی افزود: آمریکا مکری را بوجود اورد در حصوص ترروریست خواندن سپاه پاسداران که اینها به خودشان باز خواهد گشت آمریکا خود محور شرارت و پرورش دهنده تروریست و حامی رژیم سفاک آل سعود و رژیم صهیونیستی در منطقه هستند.

رمضانی پور گفت: عصبانی آمریکا از سپاه به خاطر این است که استمرار تلاش های مذبوحانه انها در برابر حرکت انقلابی و شکست در برابر عومال اقتدار آفرین ، عامل اقتدار جمهوری اسلامی ایستادگی و بصیرت است که آنرا در سپاه می بینند، ایمان و نصرت سپاه ، انسجام ملی و تقویت جبهه مقاومت در منطقه، اقدام به مقابله به مثل سپاه که هرجا وعده ای داد عمل کرد با موشک مقتدر دور برد و نقطه زن، خدمت صادقانه به مردم در سازندگی کشور احداث پالایشگاه خلیج فارس که کشور را بی نیاز از واردات بنزین کرد و همینطور در سیل اخیر که شاهد حضورشان هستیم، همه اینها عوامل این عصبانیت شده است.

خطیب جمعه رفسنجان خاطر نشان کرد: هوشمندی مجمع تشخیص مصلحت نظام در این زمان ضرورت دارد در عدم تصویب لوایح چهارگانه FATF که برخی خوشبین بودند و در این قضیه به این باور رسیدند که آمریکایی ها به دنبال چه اهدافی هستند و حتی می طلبد که مجلس مصوبه خود را پس بگیرد و دولت هم دست بردارد که ما خیری از این آمریکاییها ندیدیم لااقل نگذارید شرشان به ما برسد.

امام جمعه سیرجان:رئیس جمهور آمریکا خود حامی تروریست است/ تروریست خواندن سپاه پاسداران توسط ترامپ برای خوش خدمتی به صهیونیست ها بوده است

امام جمعه سیرجان ظهر امروز در خطبه های نماز با محکوم کردن تروریست خواندن سپاه پاسداران توسط ترامپ و اعلام این مطلب گفت : این تصمیم احمقانه برای خوش خدمتی به صهیونیست ها و خوشحالی نتانیاهو صورت گرفت و امروز دنیا قضاوت می کند چه کسی تروریست و تروریست ها را پرورش می دهد و حمایت کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود حسینی با مقایسه نقش سپاه در حفظ و حراست از ملت ایران و کشور و نظام جمهوری اسلامی افزود: سپاه در بدو تاسیس حفاظت از بیت حضرت امام خمینی را برعهده داشت و سپس پاسدار امنیت مراکز حساس کشور بود و در دوران جنگ تحمیلی در خط مقدم جبهه همراه ارتشیان به نبرد با متجاوزان پرداخت و در این راه هم ۴۰ هزار شهید تقدیم نظام اسلامی کرد.

وی حفاظت از مرزهای جنوب شرق و تامین امنیت کشور و مرزها ، حضور در بازسازی کشور و همچنین مهار بحران ها از جمله زلزله کرمانشاه و سیل اخیر در استان های گلستان و خوزستان به همراه دیگر نیروهای مسلح ، رسیدن به خودکفایی در بنزین ، ساخت موشک های دفاعی برای امنیت کشور ، خدمات مستشاری به همسایگانی که در سیطره تورریست ها ی آمریکایی بودند و از بین بردن تروریست ها و پایان حکومت خودخوانده و تروریستی داعش توسط سردار سلیمانی را از جمله توانمندی ها و خدمات سپاه عنوان کرد و افزود : امروز حاکمان غرب و خود فروختگان مرتجع و صهیونیست های ظالم حق دارند پس از شکست ها ی متعدد و ناتوانی در اجرای نقشه های خائنانه این حرکت احمقانه و نابخردانه را انجام دهند.

خطیب جمعه سیرجان گفت : ترامپ و نوکرانش از سپاه سیلی خوردند چون نتوانستند با وجود و حضور سپاه در منطقه به ظلم و جنایت خود ادامه دهند و تروریست ها را در منطقه مسلط کنند و امروز هم می بینیم جهان قضاوت می کند تروریست کیست و براساس گفته وزیر خارجه سابق آمریکا داعش و تروریست را سردمداران کاخ سفید به همراهی صهیونیست ها روی کار آوردند و سلاح و پول و ثروت مسلمانان را در اختیارشان گذاشتند تا ملت های مظلوم و مسلمان را بکشند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود حسینی با مقایسه نقش سپاه در حفظ و حراست از ملت ایران و کشور و نظام جمهوری اسلامی افزود: سپاه در بدو تاسیس حفاظت از بیت حضرت امام خمینی را برعهده داشت و سپس پاسدار امنیت مراکز حساس کشور بود و در دوران جنگ تحمیلی در خط مقدم جبهه همراه ارتشیان به نبرد با متجاوزان پرداخت و در این راه هم ۴۰ هزار شهید تقدیم نظام اسلامی کرد. وی حفاظت از مرزهای جنوب شرق و تامین امنیت کشور و مرزها ، حضور در بازسازی کشور و همچنین مهار بحران ها از جمله زلزله کرمانشاه و سیل اخیر در استان های گلستان و خوزستان به همراه دیگر نیروهای مسلح ، رسیدن به خودکفایی در بنزین ، ساخت موشک های دفاعی برای امنیت کشور ، خدمات مستشاری به همسایگانی که در سیطره تورریست ها ی آمریکایی بودند و از بین بردن تروریست ها و پایان حکومت خودخوانده و تروریستی داعش توسط سردار سلیمانی را از جمله توانمندی ها و خدمات سپاه عنوان کرد و افزود : امروز حاکمان غرب و خود فروختگان مرتجع و صهیونیست های ظالم حق دارند پس از شکست ها ی متعدد و ناتوانی در اجرای نقشه های خائنانه این حرکت احمقانه و نابخردانه را انجام دهند. خطیب جمعه سیرجان گفت : ترامپ و نوکرانش از سپاه سیلی خوردند چون نتوانستند با وجود و حضور سپاه در منطقه به ظلم و جنایت خود ادامه دهند و تروریست ها را در منطقه مسلط کنند و امروز هم می بینیم جهان قضاوت می کند تروریست کیست و براساس گفته وزیر خارجه سابق آمریکا داعش و تروریست را سردمداران کاخ سفید به همراهی صهیونیست ها روی کار آوردند و سلاح و پول و ثروت مسلمانان را در اختیارشان گذاشتند تا ملت های مظلوم و مسلمان را بکشند.

امام جمعه سیرجان افزود : ما و دنیا اسناد فراوانی را مبنی بر تروریست بودن آمریکا داریم از جمله ۱۷ هزار نفر از مسئولین جمهوری اسلامی ، دانشمندان هسته ای ، جوانان برومند سپاهی و بسیجی و دیگر اقشار با حمایت آمریکا ترور شدند ، ۲۲۳ هزار نفر شهید در جنگ تحمیلی با حمایت آمریکا توسط صدام بعثی به شهادت رسیدند ، هواپیمای مسافربری توسط موشک آمریکا در آسمان زده شد ، مردم سوریه ، یمن و افغانستان با حمایت و سلاح های آمریکا به خاک و خون غلطیدند ، کشتار کودکان و زنان درفلسطین ، یمن و افغانستان با حمایت کاخ سفید و صهیونیست ها انجام شد وصدها موارد دیگر تروریست بودن آمریکا را به اثبات می رساند و جهان قضاوت می کند.

وی گفت : آمریکا و صهیونیست ها امروز آنقدر در منجلاب ظلم و جنایت گرفتار شدند که نه عاقلانه تصمیم می گیرند و نه می دانند سرانجام این تصمیمات چیست که اگر عاقلانه هم این تصمیم ها بود می دانستند ضربه را به خود و امریکا می زنند و این هیاهو ها قدرت شان را نمی رساند و نشان دهنده ضعف ، افول و نابودی شان خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی از اقدام نمایندگان مجلس در ملبس شدن به لباس سپاه قدردانی کرد و این اقدام را یک حرکت خوب در رساندن حمایت همه جانبه ملت ایران از سپاه عنوان کرد و گفت : ائمه جمعه هم امروز با هدف حمایت از سپاه مقتدر لباس سپاهی به تن کردند تا به دنیا همبستگی و اتحاد خود را اعلام کنند و حضور گسترده مردم در راهپیمایی بعد از نماز حاکی این پیام است که سپاه یک ملت ایران است که مقابل ظلم و جنایت دشمنان اسلام می ایستد و پیروزو مقتدر است.

خطیب جمعه سیرجان به مناسبت های مختلف از جمله ۲۹ فروردین روز ارتش اشاره کرد و گفت : ارتش با ۴۸ هزار شهید همیشه در کنار ملت ایران و مدافع نظام و کشور است و امروز هم در صحنه های خدمت رسانی به سیل زدگان حضوری موثر وگسترده دارد.

امام جمعه سیرجان در پایان هم از مسئولین خواست با آینده نگری واجرای طرح های مقابله با بحران سیل و لایروبی رودخانه ها ، مسیر عبور آب ها و جوی ها از سیل جلوگیری کنند.

امام جمعه ریگان:عقده گشایی ترامپ بخاطر موفقیت های سپاه بوده است

حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی در خطبه های این هفته نماز جمعه ریگان اظهار داشت:علت دشمنی و خصومت آمریکا با سپاه پاسداران برای این است سپاه در دفاع از کشور و انقلاب پیشگام بوده است، سپاه هم در میدان عملیاتی و مقابله سیاسی با دشمن در داخل و خارج از مرزها حتی چندهزار کیلومتر دورتر از حرم حضرت زینب سلام الله علیها دفاع کرده است.

خطیب جمعه ریگان بیان داشت:آمریکایی ها به خیال خودشان علیه سپاه انقلاب نقشه می کشند گربه می رقصانند البته این خباثت ها به خودشان برمی گردد همان طور که تا کنون به خودشان بر گشته است.آمریکایی ها شکست های پی در پی زیادی داشته اند‌.طرح تجزیه ی کشورهایی مثل سوریه و عراق لبنان و طرح به قدرت رسیدن تروریست های منطقه مثل داعش در سوریه همه از اهداف شوم استکبار جهانی است که ضربه ی محکم و سیلی محکمی در این طرح ها از سپاه پاسداران خورده است.

وی افزود:درحوزه امنیت فتنه ها و آشوب های داخلی این سپاه بوده است که سد راه آمریکا شده است. در حوزه اقتصاد که امریکایی ها تحریم های ظالمانه ای اورده اند این سپاه پاسداران بوده است که در تکمیل پروژه های نفتی و گازی در پارس جنوبی توانسته است تحریم های امریکا را ناکام بگذارد .

ایشان ادامه داد:آمریکایی که سپاه پاسداران را تروریست می نامد خود محور تروریست و تروریست پرورده است در جهان ترامپ اعلام کرد که داعش دست ساخته اوباما است. پرورش تروریست در دستان کثیف دولت آمریکا بوده است و خواهد بود امروز جنایاتی که آمریکا کرده است خود شایسته این الفاظ و القابی حتی تروریست است.

وی گفت:توهین آمریکا به سپاه باعث وحدت ملی بین احزاب و گروه های مختلف و سلایق سیاسی در کشور و همه به حمایت از سپاه مقتدر به کمپین های من یک پاسدار هستم پیوستند.امریکا بداند سپاه پاسداران از دل ملت ایران جوشیده و خروشیده است و امروز محبوبیت سپاه پاسداران به مراتب از اول جنگ بیشتر و بالاتر است.

امام جمعه ریگان ادامه داد:عقده گشایی ترامپ بخاطر موفقیت های سپاه بوده است این باعث افتخار ملت ایران است که نیروی هوا فضای سپاه از داخل کشور بتواند مقر سرکردگان جنایت تروریستی اهواز را در شرق فرات در سوریه هدف قرار دهد. هراس آمریکا از سپاه آن است که نیروی هوا فضای سپاه توانسته است در پاسخ به جنایت تروریستی تهران در حرم امام خمینی رحمه الله علیه در عمیات لیله القدر در منطقه دیر الزور سوریه را هدف قرار دهد.اینها همه موفقیت هایی بوده است که توسط سپاه کسب شده است.

وی افزود:توهین آمریکا به سپاه باعث وحدت ملی بین احزاب و گروه های مختلف و سلایق سیاسی در کشور و همه به حمایت از سپاه مقتدر به کمپین های من یک پاسدار هستم پیوستند.

رنجبر ماهانی عنوان کرد:امریکا بداند سپاه پاسداران از دل ملت ایران جوشیده و خروشیده است و امروز محبوبیت سپاه پاسداران به مراتب از اول جنگ بیشتر و بالاتر است.عقده گشایی ترامپ بخاطر موفقیت های سپاه بوده است این باعث افتخار ملت ایران است که نیروی هوا فضای سپاه از داخل کشور بتواند مقر سرکردگان جنایت تروریستی اهواز را در شرق فرات در سوریه هدف قرار دهد. هراس آمریکا از سپاه آن است که نیروی هوا فضای سپاه توانسته است در پاسخ به جنایت تروریستی تهران در حرم امام رحمه الله علیه در عمیات لیله القدر در منطقه دیر الزور سوریه را هدف قرار دهد.اینها همه موفقیت هایی بوده است که توسط سپاه کسب شده است.

وی همچنین روز جوان را به جوانان عزیز تبریک گفت و تصریح داشت:مقام معظم رهبری در مورد نقش موثر جوان می فرمایند جوان امروز از جوان اول جنگ و انقلاب اگر کمتر نباشد عقب تر نیست و من معتقد ام اینها بخاطر این است که امروز با این همه ابزارهای تبلیغی با این همه شگردهای گوناگون فرو ریختن پایه های انقلاب جوان انقلابی ایستاده است ما در عرصه های سیاسی، هنری، فرهنگی و اجتماعی جوان های مومن داریم این خیل عظیم جوانان مومن جزو معجزات انقلاب هستند.

خطیب جمعه ریگان همچنین با اشاره به سال رونق تولید افزود: امروز اگر ما مردم بخواهیم در رونق تولید که شعار سال از طرف ولی امر مسلمین نامگذاری شده است سهیم باشیم باید از سرمایه های راکدی که در دست ماست این سرمایه ها را در عرصه رونق تولید بیاوریم.برخی اشخاص هستند در بین ما در شهرستان ممکن است در شهرهای دیگر چند خانه داشته باشند و این خریداری منزل در شهر دیگری که شاید در سال یک مرتبه بیشتر استفاده نشود.این یک سرمایه ای است که راکد مانده است چرا نباید سرمایه هایمان را به عرصه ی تولید و اشتغالزایی بیاوریم .همین سرمایه را اگر به عرصه اشتغال و رونق تولید بیاوریم میتواند شاهد ایجاد هزاران شغل در شهرستان باشیم.


انتهای پیام/141