داخلی     خبر    
دبير جشنواره هنرهاي آسماني:
استقبال چشمگير طلاب از جشنواره هنرهاي آسماني
  دبير جشنواره هنرهاي آسماني گفت: استقبال طلاب براي شركت در دومين جشنواره هنرهاي آسماني نسبت به گذشته افزايش چشمگيري داشته است.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۷ ساعت ۱۶:۰۹
کد مطلب : 26521
استقبال چشمگير طلاب از جشنواره هنرهاي آسماني
به گزارش آینده روشن، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، حجت‌الاسلام والمسلمين ابراهيم صادقي در گفتگو با خبرنگاران به برگزاري دومين جشنواره هنر‌هاي آسماني در بهمن ماه سال جاري در قم اشاره كرد و افزود:‌ طلاب حوزه‌هاي علميه تاكنون هزار و 740 اثر فرهنگي، هنري و پژوهشي را به دبيرخانه دومين جشنواره هنرهاي آسماني ارائه كرده‌اند. 

وي با اشاره به افزايش آثار ارسال شده به دبيرخانه جشنواره تصريح كرد: از لحاظ تعداد آثار نسبت به جشنواره اول شاهد رشد قابل قبولي بوده‌ايم. 

دبير جشنواره هنرهاي آسماني يادآور شد: آثار ارسالي به دبيرخانه جشنواره شامل 839 اثر در زمينه ادبيات، 653 اثر در زمينه خوش نويسي، 182 اثر در زمينه هنر‌هاي نمايشي و 66 اثر در زمينه پژوهش‌هاي هنري است. 

وي اضافه كرد: اين آثار توسط 275 نفر از برادران طلبه و 106 نفر از خواهران طلبه به دبيرخانه جشنواره ارسال شده است. 

حجت‌الاسلام والمسلمين صادقي از تاسيس دبيرخانه دائمي جشنواره هنرهاي آسماني خبر داد و گفت: در حال حاضر اساس‌نامه تاسيس دبيرخانه دائمي جشنواره به تصويب رسيده است و همچنين در اين ارتباط بانك اطلاعات طلاب هنرمند نيز در حال تهيه است و هم‌اكنون اطلاعات 600 نفر از طلاب نيز در اين بانك به ثبت رسيده است. 

وي با اشاره به اهداف برپايي جشنواره هنرهاي آسماني گفت: طلاب بايد فعاليت‌هاي خود را در عرصه‌هاي هنري تقويت كنند تا بتوانند با استفاده از اين ابزار نيز در راه تبليغ دين مبين اسلام گام بردارند. 

گفتنی است جشنواره هنرهاي آسماني با همكاري و مشاركت مركز مديريت حوزه ‌علميه قم، مركز پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيما، حوزه ‌هنري سازمان تبليغات اسلامي استان قم و دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم، برگزار مي‌شود.