داخلی     گفتگو     سیاست
معاون هیات و کانون خادم الرضا (ع) قم؛
هیات مذهبی می توانند نقش مهمی در ترویج فرهنگ مهدویت داشته باشند
  مسئول مراسمها و معاون هیات و کانون خادم الرضا (ع) قم گفت: هیات مذهبی در گسترش و ترویج معارف اهل بیت به خصوص در زمینه مهدویت می توانند نقش بسزایی داشته باشند.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۴۱
کد مطلب : 54791
هیات مذهبی می توانند نقش مهمی در ترویج فرهنگ مهدویت داشته باشند

محمد شوندی در حاشیه نمایشگاه دو دهه بصیرت همراه با ولایت در گفتگو با خبرنگار آینده روشن، با بیان اینکه هیات و کانون خادم الرضا (ع) درطول سال و به مناسبت های مختلف برنامه هایی را اجرا می نماید عنوان کرد: ‌یکی از رسالت هایی را که هیات و کانون خادم الرضا در سرلوحه کار خود قرار داده است ترویج معارف اهل بیت (ع) است.

وی به نقش هیات مذهبی در ترویج معارف اهل بیت (ع) به خصوص فرهنگ مهدویت اشاره کرد و گفت:‌ هیات مذهبی با توجه به ظرفیت ها و رسالت های که دارند در ترویج معارف اهل بیت به خصوص فرهنگ مهدویت می توانند نقش مهمی داشته باشند.

شوندی با اشاره به تهاجمات فرهنگی که امروزه از سوی دشمنان شاهد هستیم به نقش هیات در این خصوص اشاره و بیان داشت: از آنجا که هیات مذهبی به صورت خود جوش شکل می گیرند و هسته آنرا بیشتر جوانان تشکیل می دهند، لذا در هیات با برنامه ریزی های درست فرهنگی می توان جلوی بسیاری از تهاجمات فرهنگی را که بیشتر در تضعیف باورهای جوانان است، گرفت.

وی تصریح کرد:‌در هیات بیشتر حوانان حضور دارند و لذا یک سری فعالیت ها و خلاقیت هایی در هیات به وجود می آید که معمولا به دور از تصور است ولی همین ایده ها به مرور زمان در سطح ملی و بین الملی اجرا می شود که جشنواره دهه مهدویت ازجمله آن است.

وی تصریح کرد: از آنجا که در هیات به نوعی مشارکت های جمعی وجود دارد لذا روحیه خود باوری و اعتماد به نفس در اعضای آن تقویت می شود.

وی در پایان با اشاره به نمایشگاه دودهه بصیرت همراه با ولایت افزود: ‌در این نمایشگاه عملکرد ۲۰ ساله هیات و کانون خادم الرضا (ع) قم به معرض نمایش گذاشته شده است. 

انتخای پیام/b/3/48