داخلی     خبر     سیاست
مسئول بنیاد فرهنگی مهدی موعود مشهد:
فعالیت در عرصه مهدویت نیازمند هوشیاری است
  مسئول بنیاد فرهنگی مهدی موعود مشهد گفت: فعالیت در عرصه مهدویت نیازمند هوشیاری و حساسیت است.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۴۷
کد مطلب : 49751
فعالیت در عرصه مهدویت نیازمند هوشیاری است
به گزارش آینده روشن، سید جعفر موسوی‌نسب، مسئول بنیاد فرهنگی مهدی موعود در حاشیه بازدید فرهنگسرای انتظار اظهار کرد: ایجاد چنین فرهنگسرایی از سوی شهرداری مشهد با توانمندی‌های بالا، گام مبارکی است. 

مسئول بنیاد فرهنگی مهدی موعود مشهد تاکید کرد: با این دید که فرهنگسرای انتظار مخاطب خاص ندارد، همه اقشار جامعه از مهدکودک تا دانشگاهیان و اساتید مخاطب این فرهنگسرا هستند انتظار می‌رود این مجموعه به نحو احسن برای این گروه‌ها در حوزه مهدویت برنامه‌ریزی کند.
حجت‌الاسلام موسوی‌نسب تصریح کرد: فعالیت در این کار دقیق و ظریفی است که با کوچکترین سهل‌انگاری دچار آسیب می‌شود از این جهت بسیاری از علما و بزرگان با تهیه محصولات لازم و تبلیغات به جا در مقابل این آسیب‌ها جبهه‌گیری می‌کنند. 

وی درباره اجرای برنامه‌های مختلفی که بنا است در فرهنگسرا اجرا شود، افزود: لازم است یک کارشناس مذهبی اجرای برنامه‌ها را جهت شبهاتی که در طول اجرای برنامه مخاطب را تهدید می‌کند، نظارت کند. 

مسئول بنیاد فرهنگی مهدی موعود ادامه داد: مخاطب‌شناسی قبل از برنامه‌ریزی و طراحی برنامه‌های گوناگون در مناسبت‌های مختلف را در برنامه کاری خود لحاظ شود، در این صورت وقت و انرژی بیهوده صرف نکرده‌اید ضمن اینکه بسیاری از برنامه‌ها برای مخاطب جذاب می‌شود. 

موسوی‌نسب از همکاری بنیاد فرهنگی مهدی موعود با فرهنگسرای انتظار در مباحث محتوایی خبر داد و افزود: بسیاری از موسسات مدعی فعالیت در حوزه مهدویت هستند اما شاهد بازخوردی از آنها در جامعه نیستیم، فقط صدای شعارهای آنها به گوش می‌رسد و گاهی حرکت آنها خلاف نظام و امام زمان(عج) است از این رو باید هوشیار بود. 

مسئول بنیاد فرهنگی مهدی موعود با بیان اینکه فرهنگسرا به عنوان مجموعه‌ای که فعالیت علمی-آموزشی می‌کند بر حساس‌سازی ارتباط با هر مجموعه که ادعای فعالیت در حوزه مهدویت دارد و جریان‌سازی فرهنگ مهدوی از طریق آنها در فرهنگسرای انتظار صورت نگیرد، تاکید کرد. 

وی در ادامه سخنان خود به وجود دو هزار و ۵۰۰ ائمه جماعت در مدارس اشاره کرد و افزود: از این تعداد تنها ۳۵ نفر کارشناس مذهبی هستند از رو با برنامه‌ریزی‌های کلان طرحی جدید شکل گرفت. 

موسوی نسب از راه‌اندازی شبکه تبلیغ مدارس خبر داد و افزود: این شبکه با همکاری استانداری خراسان رضوی و آموزش و پروش همزمان با سایر استان‌های کشور شکل گرفت اما متاسفانه در خراسان رضوی هنوز به اهداف اصلی خود نرسیده است. 

مسئول بنیاد فرهنگی مهدی موعود خاطرنشان کرد: در این میان می‌طلبد دفتر تبلیغات اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی که تا حدودی وارد میدان شده‌اند، و حوزه علمیه که متاسفانه هنوز گامی برنداشته است وارد میدان شوند و این مسئله سرو سامان یابد. 

انتهای پیام/ن/47
مرجع : روابط عمومی سازمان فرهنگی شهرداری مشهد