نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » سیاست

رفتار نمایندگان مجلس باید موجب انسجام جامعه شود

۱۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۸:۴۷

نماینده مردم اهواز در مجلس با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی و خاص کشور بیش از هر زمان دیگری نیاز به انسجام داریم گفت: هر رفتاری که نمایندگان می‌کنند باید به گونه‌ای باشد که انسجام بیشتری را در جامعه ایجاد کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، همایون یوسفی نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود در صحن علنی مجلس گفت: شرایط کنونی و خاص کشور بیش از هر زمان دیگری نیاز به انسجام احساس می‌شود و یکی از جاهایی که می‌تواند نمود انسجام کشور باشد مجلس است پس هر رفتاری که نمایندگان می‌کنند باید به گونه‌ای باشد که انسجام بیشتری را در پی داشته باشد.

وی افزود: خوشبختانه فهم عمومی مردم نسبت به فهم مسئولین بالاتر است و هر اقدامی که ما انجام می‌دهیم چه در دولت و چه مجلس توسط مردم تعبیر درست و مناسبی می‌شود و اگر اقدامی انجام می‌دهیم چه در قالب استعفا و چه اعتراض در صحن علنی پیام مستقیمی به مردم دارد بنابراین باید رفتارهایمان به گونه‌ای مراقبت شود که پیام مناسبی را به مردم بدهیم.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس تصریح کرد: هم اکنون بیش از هر زمان دیگری نیاز به حفظ منافع ملی داریم که یکی از راه‌های نمود و پاسداری از آن رفتارهای ما در مجلس است، کما اینکه سابقه تاریخی آن را که در مجلس بررسی می‌کنیم به این نتیجه می رسیم که اقداماتی همچون استعفا و اعتراض نتیجه‌ای برای مردم در بر نداشته است به ویژه در سال‌های پایانی این دوره از مجلس که رو به سال چهارم می‌رویم نیاز به بلوغ بیشتری در رفتار نمایندگان داریم و این موضوعی است که مورد انتظار مردم است.

یوسفی افزود: متأسفانه در هفته‌های اخیر شاهد بروز اقداماتی همچون استعفا و اعتراض در صحن مجلس بودیم که فهم و تعبیر مردم در مورد آن تنزل جایگاه مجلس بود بنابراین می‌توان گفت که این اقدامات مورد قبول مردم نبوده است.

وی گفت: مجلس نقطه اعتماد ملت است و اگر اقداماتی در جهت کاهش این اعتماد صورت گیرد ضربه به منافع و انسجام ملی زده‌ایم بنابراین باید توجه بیشتری به رفتارهای اینچنینی داشته باشیم.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس اظهار داشت: یکی از مشکلات کنونی تورم سیاست در کشور است که عرصه را بر زندگی مردم تنگ کرده است که یکی از مصادیق آن سیاسی شدن موضوعاتی همچون آب است که اگر سیاسی نمی‌شد و به دست کارشناسان مربوطه کنترل می‌شد امروز شاهد مشکلاتی در این حوزه نبودیم.

یوسفی در پایان بیان کرد: یک گزاره در عالم سیاست این است که کسی که بازی را شروع کرده است الزاما بدین معنی نیست که بازی را تمام کرده است.