نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » سیاست

نویسنده بوشهری خبرداد:

خاطرات رهبر معظم انقلاب در بیروت رونمایی می‌شود

۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰:۰۰

مرجع : خبرگزاری شبستان

آینده روشن- نویسنده و پژوهشگر بوشهری در حوزه ادبیات عرب گفت: خاطرات رهبر معظم انقلاب اسلامی آیت الله امام سید علی حسینی خامنه ای (مدظله العالی) به زبان عربی در بیروت چاپ و اسفندماه رونمایی می‌شود.

به گزارش آینده روشن «محمدعلی آذرشب» نویسنده و پژوهشگر بوشهری در حوزه ادبیات عرب به خبرنگار خبرگزاری شبستان در بوشهر، گفت: نگارش کتابی درباره رهبر معظم انقلاب اسلامی در حال اتمام است و این کتاب درباره زندگی و خاطرات آیت الله امام سید علی حسینی خامنه ای (مدظله العالی) از آغاز کودکی تا انقلاب اسلامی را شامل می‌شود. که از زبان معظم‌له بیان شده است.

 
وی افزود: اصل این کتاب به زبان عربی است و برای اولین بار است که به صورت رسمی اثر مستند درباره رهبر معظم انقلاب اسلامی به زبان عربی و در خارج از کشور منتشر می‌شود و قرار است اسفند امسال در بیروت رونمایی شود.

 
 

نویسنده و پژوهشگر بوشهری در حوزه ادبیات عرب در ادامه بیان کرد: از حدود ۴ سال پیش تدوین این کار را آغاز کردم که اثری مستند و همراه با تصاویر بوده و از سوی دفتر حفظ و نشر آثار رهبری چاپ و منتشر می‌شود. در واقع این یک اثر ترجمه‌ای نیست که از آثار فارسی به زبان عربی ترجمه شده باشد، بلکه آن را از ابتدا به زبان عربی نوشته‌ام.

 
آذرشب در پایان با بیان اینکه منبع اصلی محتوای این کتاب از سوی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) است، ادامه داد: با توجه به اینکه در جلساتی که خدمت رهبر معظم انقلاب اسلامی بودم؛ ایشان درباره ادبیات عرب به زبان عربی صحبت می‌کرد که از ایشان خواسته شد به زبان عربی خاطراتشان را بیان کنند. این خاطرات تدوین و تنظیم و چندین بار ویرایش شد و مقدمه‌ای نیز به قلم ایشان نوشته شده است.

انتهای پیام/ 141