نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » ::پژوهشکده مهدویت::

رئیس مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر (عج) :

فرهنگ مهدویت در جامعه بخوبی تبیین نشده است

۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰

مرجع : خبرگزاری مهر

آینده روشن- رئیس مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر (عج) گفت: با توجه به اثراتی که حجم گسترده هجمه فرهنگی دشمنان بر پیکر جامعه دارد، به نظر می رسد هنوز فرهنگ مهدویت در جامعه بخوبی تبیین نشده است.

به گزارش آینده روشن-آئین تجلیل از مقام علمی و بزرگداشت حجت الاسلام ابوالشهید محدث معاصر حاج سید موسی ابراهیمی ظهر شنبه به مناسبت هفته فرهنگی قزوین با حضور آیت الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین و نماینده ولی فقیه در استان، محمدی و زرآبادی نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، شفیعی فرماندار، داودی رئیس شورای اسلامی شهر، درافشانی سرپرست شهرداری قزوین، اعضای شورای اسلامی شهر، مدیران استانی و شهری در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

آیت الله سیدمحمد حسینی قزوینی در این مراسم اظهار کرد: حجت الاسلام ابراهیمی، از محققان برجسته حوزه‌های علمیه کشور هستند و در زمینه مباحث دینی فعالیت‌های ماندگاری داشته‌اند که تحقیقات و پژوهش‌های وی به صورت کتاب در اختیار علاقه‌مندان علوم ناب معارف اسلامی قرار گرفته است.

وی افزود: حجت الاسلام ابراهیمی در کنار تدریس و تحقیق مجموعه بزرگی به نام احادیثی از رسول گرامی اسلام حضرت محمد (ص) از طریق مورخین و علما شیعه به صورت جدی جمع آوری کرده و تاکنون ۹ جلد از آن به چاپ رسیده است.

رئیس مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر (عج) بیان کرد: کسی که عالمی را تکریم کند در حقیقت خدا را تکریم کرده است.

وی افزود: هجمه فرهنگی جدی تر از آن است که ما تصور می‌کنیم و امروز دشمنان با تمام توان وارد شده‌اند و سرمایه گذاری کلانی انجام داده‌اند تا جوانان را از مبانی دینی و اعتقادی دور کنند.

آیت الله حسینی قزوینی بیان کرد: به نظر می‌رسد در کشور به خوبی به مسئله مهدویت پرداخته نشده و بی‌اطلاعی مردم از روایات مربوط به مهدویت موجب شده عده‌ای درصدد فریب مردم برآیند.

وی گفت: اگر مسئله مهدویت به خوبی در جامعه تبیین شده و مردم با مهدویت و روایات مربوط به آن به خوبی آشنا شوند تا دیگر شاهد این‌گونه فریب دیگران نباشیم.

رئیس مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر (عج) افزود: متأسفانه حضور علما در فضای مجازی بسیار کمرنگ است باید تلاش کنیم فرهنگ انتظار و مهدویت را در جامعه افزایش دهیم و دفاع از حریم امامت و ولایت را در اولویت کارهای خود قرار دهیم.

در پایان این مراسم از مقام علمی و بزرگداشت حجت الاسلام ابوالشهید محدث معاصر حاج سید موسی ابراهیمی در قزوین تقدیر شد.
انتهای پیام/138