داخلی     خبر     انديشه
رئیس ستاد اقامه نماز کشور:
‌مهدویت مهمترین اولویت مطالعاتی دانشجویان کشور باشد
  آینده روشن- رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: دانشجویان باید حداقل یک کتاب راجع به امام زمان (عج) مطالعه کند و سطح دانش و معلومات خود پیرامون مقوله مهدویت را ارتقاء دهند.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۸
کد مطلب : 75897
‌مهدویت مهمترین اولویت مطالعاتی دانشجویان کشور باشد
به گزارش آینده روشن، حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی عصر چهارشنبه در آیین گشایش نشست سالانه دبیران کانون های مهدویت کشور در مجتمع فرهنگی یاوران مهدی (عج) قم اظهار داشت: وزارت خانه های علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش و همچنین حوزه های علمیه باید تدابیری را برای افزایش کیفیت محتوای درسی دانشجویان و دانش آموزان اتخاذ کنند.

وی خطاب به دانشجویان فعال در عرصه فرهنگ مهدوی خاطرنشان کرد: اینکه شما این تابلوی مقدس را بالا گرفتید، حاکی از نظر و توجه خاص حضرت مهدی(عج) است، و باید قدر این فرصت را بدانید.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود: دانشجویان مهدوی باید از نظر درسی و اخلاقی الگو باشند، و برای یک دانشجو که پرچم دار مهدویت است، زیبنده نیست که نماز خود را غلط بخواند.

وی همچنین با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر خودسازی جوانان گفت: غفلت و هوای نفس 2 آسیب مهم نسل جدید می باشد، به همین علت اگر یک جوان ازدواج کند و نماز خود را صحیح بخواند در برابر گناهان و انحراف ها بیمه شده است.

نشست آموزشی تشکیلاتی دبیران 180 کانون مهدویت دانشگاه های مختلف کشور به همت نهاد نمایندگی رهبری دردانشگاه ها در قم آغاز شد.

در این نشست سه روزه موضوع هایی از قبیل راهکارهای مقابله با فرقه ها وجریان های دروغین دردانشگاه ها، شیوه های دفاع افتخار آفرین از انقلاب اسلامی، انجمن حجتیه ریشه در تاریخ و تهدید برای امروز، تغییر ادبیات در فعالیت های مهدوی و ایده ها و راهکارهای فعالیت مهدویت در دانشگاه ها با حضور استادان و شخصیت های حوزوی و دانشگاهی مورد بحث قرار می گیرد.

این نشست همچنین شامل 2 کمیسیون تخصصی با موضوع جریان سازی مهدویت در دانشگاه ها و شبکه سازی و اقدام های مشترک فضای مجازی و همچنین مسائل منطقه ای است.

انتهای پیام /141