داخلی     خبر     بین الملل
عضو فراکسیون حزب‌الله:آینده برای مقاومت خواهد بود
  هیأتی از حماس با یکی از اعضای فراکسیون «الوفاء للمقاومة» در شهر صور لبنان دیدار کرد؛ دو طرف تأکید کردند واشنگتن و آل‌سعود دنبال در هم شکستن وحدت امت اسلام بر اساس ایجاد اختلاف مذهبی میان سنی و شیعه هستند اما آینده از آنِ مقاومت خواهد بود.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۱
کد مطلب : 74618
عضو فراکسیون حزب‌الله:آینده برای مقاومت خواهد بود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس،‌ هیأتی از حماس به ریاست «مشیر المصری» از اعضای ارشد این جنبش با «نواف الموسوی» عضو فراکسیون «الوفاء للمقاومة» (وفاداری به مقاومت/وابسته به حزب‌الله) در «صور» دیدار کرد.

بر اساس گزارش وبگاه «العهد»، هیأت حماس شامل «مشیر المصری» از اعضای ارشد این جنبش، «جهاد طه» معاون مسئول سیاسی حماس در لبنان و«عبدالمجید العوض» مسئول سیاسی این جنبش در شهر صور بود.

در این دیدار دو طرف بر ارتباط، گفت‌وگو و هماهنگی میان طیف‌های مختلف لبنانی و فلسطینی و نیز تقویت روابط میان ملت لبنان و فلسطین تأکید کردند.

بنا به این گزارش، هیأت‌های فتح و حماس بر ضرورت وحدت صفوف برای مقابله با دشمن صهیونیستی و اقدامات آن نیز تأکید و اعلام کردند لبنان باید وطن مقاومت باقی بماند.

همچنین دو طرف اعلام کردند دستاورد به دست آمده در نوار غزه ثمره ایستادگی، صبر و وحدت میان گروه‌های مقاومت است خصوصا اینکه نبرد اخیر ثابت کرد مقاومت برای به کارگیری امکانات نظامی، ‌تواناست و قادر است هر تجاوز صهیونیستی را به شکست بکشاند.

مشیر المصری پس از این دیدار گفت: تأکید کردیم که گزینه راهبردی برای ملت ما، مقاومت خواهد بود و معتقد به وحدت موضع در عمق راهبردی عربی و اسلامی در مسأله فلسطین است. لبنان و فلسطین در گزینه استراتژیک مقاومت برای در هم کوبیدن دشمن صهیونیستی، مشترک و شریک هستند زیرا سرزمین فلسطین مانند بخش‌هایی از لبنان «اشغال شده» است و گزینه مقاومت را بر ما واجب می‌کند.

الموسوی هم تصریح کرد : بر وحدت امت تأکید کردیم خصوصا اینکه یکی از مهم‌ترین ابزارهایی که دشمن صهیونیستی و متحدان آن بویژه آمریکا و سعودی به کار می‌گیرند در هم شکستن وحدت امت اسلام بر اساس ایجاد اختلاف مذهبی میان سنی و شیعه است. آینده برای مقاومت و اعضای مقاومت است و این امت آزاده است که با کمک خداوند، فلسطین را پس خواهد گرفت.