داخلی     گفتگو     سیاست
مدیر حوزه های علمیه خواهران؛
اعتقاد به مهدویت بدون عمل و اجتهاد ممکن نیست
  مدیر حوزه های علمیه خواهران با اشاره به اینکه باید فرهنگ مهدوی وانتظار را در جامعه تقویت کنیم گفت: اعتقاد به مهدویت بدون عمل و اجتهاد ممکن نیست.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۴۵
کد مطلب : 54871
اعتقاد به مهدویت بدون عمل و اجتهاد ممکن نیست
حجت الاسلام محمودرضا جمشیدی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دو دهه بصیرت همراه با ولایت، در گفتگو با خبرنگار آینده روشن، ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این نمایشگاه اظهار داشت: برپایی اینگونه نمایشگاه ها آن هم از سوی هیئات مذهبی نشان دهنده ظرفیت های و پتانسیل های هیئات است.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت های هیئات مذهبی در ترویج فرهنگ و معارف اهل بیت(علیهم السلام) به بهترین نحو ممکن بهره ببریم بیان داشت: از آنجا که هیئات مذهبی جزء مردمی ترین نهاد ها هستند و برخاسته از بطن مردم هستند لذا بیشترین تاثیر را می توانند در جامعه داشته باشند و ما باید از این ظرفیت بهره ببریم که متاسفانه در این زمینه کمتر به این ظرفیت ها توجه شده است.

مدیر حوزه های علمیه خواهران بیان داشت: اگر هیئات بتوانند ارتباط مستقیم و مستمر با جوانان و اعضا داشته باشند در ترویج معارف ناب شیعه واهل بیت(علیه السلام) به خصوص مهدویت می توانند بسیار موثر باشند.

وی با اشاره به هجمه های دشمن به خصوص در بعد فرهنگی و تضعیف باورهای اعتقادی و دینی جوانان ابراز داشت: باید این گونه هجمه ها را بشناسیم و در نقطه مقابل دشمن حرکت کنیم چراکه دشمن باورهای اعتقادی ما را نشانه گرفته و ما باید در مقابل این گونه تهاجمات، باورها را تقویت کنیم.

جمشیدی افزود: هیئات مذهبی در این رابطه به دلیل رسالت ذاتی که دارند نقش مهمی می توانند ایفا نمایند.

وی با اشاره به اینکه باید فرهنگ مهدوی و انتظار را در جامعه تقویت کنیم ادامه داد: نیاز است تا نسل امروز را با فرهنگ مهدویت و انتظار آشنا کنیم و آن انتظاری را که همراه با پاکی، صداقت و صفا است را در جامعه نهادینه کنیم چرا که اعتقاد به مهدویت بدون عمل و اجتهاد ممکن نیست. 

انتهای پیام/ب/3/48