داخلی     خبر     انديشه
خانه ملت با عمل به دکترین امام و رهبری به زمینه سازی ظهور کمک کند
  حجت الاسلام سالک با بیان اینکه عملکرد مسئولان، اثرگذارترین حرکت در زمینه سازی برای ظهور است، گفت: هرچه یک فرد مسئول از امام زمان (عج) دورتر باشد، به همین اندازه قدرتش کمتر می شود؛ عمل، گفتار و اخلاق یک مسئول باید امام زمانی باشد.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۵
کد مطلب : 74671
خانه ملت با عمل به دکترین امام و رهبری به زمینه سازی ظهور کمک کند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «احمد سالک کاشانی» در تشریح نقش مسئولان و سیاسیون در زمینه سازی برای ظهور و حرکت به سمت دولت موعود، اظهار کرد: مسئولان برای آنکه بتوانند قدمی برای ظهور بردارند باید پیش شرطی را داشته باشند یعنی اینکه این مسئول باید معتقد واقعی به ظهور امام زمان (عج) باشد و این اعتقاد را به نحو حضور و ناظر بداند به این معنا که خود را در محضر امام (عج) ببیند و حضرت(عج) را نیز ناظر بر اعمال و کردار خود بداند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر این اعتقاد در مسئولان وجود داشته باشد دو خواسته ما یعنی قدم برداشتن مسئولان برای ظهور و همچنین همراه کردن مردم در امر زمینه سازی فرج حضرت بقیه الله الاعظم(عج) محقق می شود.

سالک با بیان اینکه این اعتقاد باید جنبه عملیاتی داشته باشد نه شعاری، تصریح کرد: عملکرد شخصیت های سیاسی، اثرگذارترین حرکت در امر بسترسازی و زمینه سازی ظهور امام زمان (عج) است بنابر این، هرچه یک فرد مسئول از امام زمان (عج) دورتر باشد، به همین اندازه قدرتش کمتر است و امکان هدایت مردم را نخواهد داشت.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: عمل، گفتار و اخلاق یک مسئول باید امام زمانی باشد تا ان شاءالله بتواند قدمی برای ظهور بردارد البته امروز در کشور مسئولان این چنینی معدود هستند.

وی در پاسخ به این سوال که مسئولان کشور چگونه می توانند پرچم دار کارهای گروهی و تشکیلاتی برای زمینه سازی ظهور باشند، تاکید کرد: در این زمینه باید میان سیاسیون کشور تفکیک قائل شد زیرا تفکر سیاسی آنها در این راستا بااهمیت است کدام مسئول قادر به این پرچم داری است؟ آیا مسئولی با تفکرهای ولایی و امامتی قادر است یا مسئولی با تفکرهای سیاسی روشنفکری و لیبرالی و یا تفکرات شیطانی؟ آیا یک مسئول پیرو تفکر سیاسی است که می گوید سیاست عین دیانت است و دیانت عین سیاست است یا پیرو تفکراتی است که به دنبال سیاست زدگی و سیاسی کاری است زیرا منش این ها با یکدیگر به شدت فاصله دارد.

سالک اضافه کرد: مسئولانی که بنا دارند با تفکر لیبرالی برای ظهور زمینه سازی کنند موفق نخواهند شد زیرا تنها تفکری که قادر است این موضوع را محقق کند، تفکر ولایت مدار است.

نایب رئیس فراکسیون روحانیت مجلس در پاسخ به این سوال که نمایندگان مردم در خانه ملت به عنوان قانون گذاران و ریل گذاران کشور، چگونه می توانند این کشور و انقلاب را به سمت هدف غایی خود یعنی زمینه سازی ظهور هدایت کنند، گفت: این امر تنها یک راه دارد و آن توجه نمایندگان مجلس ما به دکترین نهضت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است؛ دکترین امام دارای ۱۰ اصل مهم است و اصل اول آن عدم تفکیک پذیری دین از سیاست است و آخرین اصل آن نیز ظهور امام زمان (عج) است بنابراین رعایت این ۱۰ اصل، مقدمات ظهور را فراهم می کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دکترین مقام معظم رهبری نیز دارای ۵ مرحله است که مرحله پایانی آن مشابه با نظر امام خمینی(ره) است. بنابر این، اگر نمایندگان مجلس در راستای این نهضت در امر قانون گذاری، نظارت بر اجرا و ... عمل کنند قادر به گام برداشتن در مسیر ظهور و زمینه سازی می شوند.