داخلی     خبر     سیاست
همزمان با سوگواری شهادت فاطمه زهرا (س)
خیمه مهدویت در مشهد برپا می‌شود
  در جریان نمایشگاه و کارگاه های آموزشی "پاره تن نبی" که با هدف شناساندن جایگاه و منزلت حضرت فاطمه زهرا (س)، در مشهد برگزار خواهد شد‌، خیمه مهدویت برپا می‌شود.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
جمعه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۱۷:۵۷
کد مطلب : 34071
خیمه مهدویت در مشهد برپا می‌شود
حجت واحدخواه، معاون اجرایی نمایشگاه پاره تن نبی(ص) در گفتگو با خبرنگار آینده روشن در مشهد گفت: این نمایشگاه با هدف معرفی حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان کامل‌ترین انسان در اسلام و جهان، ارتقاء سطح معرفت و بصیرت آحاد جامعه به ویژه جوانان، نوجوانان و آشنایی ایشان با معارف اسلامی و ابعاد زندگی آن حضرت برگزار می‌شود.

وی افزود: پاسخ گویی به شبهات اعتقادی، ارائه مشاوره های خانوادگی، در کارگاه ها و حلقه های معرفت با حضور مشاوران و مبلغان از جمله برنامه های این نمایشگاه است . 

واحدخواه با اشاره به وجود غرفه های تخصصی وعمومی در این نمایشگاه گفت : غرفه معروف به تبیین امر به معروف و نهی از منکر، غرفه جنگ نرم با حضور اساتید و بررسی موضوعات مانند ولایت فقیه ، تهاجم فرهنگی و به تناسب زمان غرفه حجاب از جمله بخش‌های این نمایشگاه است.

وی در بخش تخصصی به معرفی خیمه مهدویت اشاره کرد و افزود: این خیمه با بخش‌های ولادت، غیبت، ضرورت ولایت فقیه در ایام غیبت و بعد از ظهور با حضور کارشناسان از جمله آیت الله باقری برگزار می شود . 

معاون اجرایی نمایشگاه پاره تن نبی همچنین خبر از اختصاص بخشی به دل نوشته های شرکت کنندگان این نمایشگاه درباره امام زمان (عج) و نمایش آن برای سایر مدعوین داد.

واحد خواه در ادامه به اجرای مراسم عزاداری در ۱۰ روز پایانی این نمایشگاه با حضور اساتید حوزه و دانشگاه اشاره کرد و گفت: "نقش حضرت زهرا(س) در آفرینش عاشورا"،‌ "خانواده از دیدگاه حضرت فاطمه(س)" و "ولایت از دیدگاه حضرت فاطمه(س)" از جمله موضوعاتی است که در این ۱۰ شب بررسی خواهد شد . 

گفتنی است نمایشگاه پاره تن نبی(ص) به همت موسسه فرهنگی "هشتمین مبین" با مشارکت دفتر تبلیغات اسلامی،‌ شهرداری، سازمان ملی جوانان، اداره کل اوقاف و امور خیریه و انجمن اسلامی دانش آموزان خراسان رضوی از دهم تا بیست وهفتم اردیبهشت ماه سال جاری برای بازدید عموم علاقمندان در عرصه میدان شهدا مشهد دایر است.