نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » گزارش » انديشه

گزارش/ هاگانا چرا محاکمه را هک کرد

۱۳ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۶

پایگاه اینترنتی محاکمه در سال ۱۳۸۸ از سوی سازمان شبه‌نظامی یهودی وفادار به ایدئولوژی صهیونیزم (هاگانا) هک شد.

به گزارش خبرنگار آینده روشن، پایگاه اینترنتی محاکمه از تیرماه 1387 فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرده است. 
 
جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه و گروهی از طلاب و دانشجویان حوزه فرق و مذاهب، یادداشت ها و محصولات علمی خود را در این پایگاه منتشر می کنند. 

بر اساس این گزارش تیم مدیریتی محاکمه در سال ۱۳۹۰ طرح «راهکارهای مقابله با فرقه‌های ضاله» را تهیه و تدوین کردند. 
 
از اهداف این پایگاه تحلیلی می توان به«تبیین مبانی اسلام ناب و تشیع و تحلیل مبانی دیگر ادیان ساختگی، «ارتقای سطح علمی و بینش مخاطبان به ویژه اساتید حوزه و دانشگاه، دانشجویان، طلاب ، فعالان حوزه فرق و مذاهب و عموم مردم»، «پاسخگویی به شبهات در زمینه فرقه های ضاله و انحرافی» اشاره کرد.
 
بررسی علل و عوامل با محوریت پیدایش، گسترش، گرایش فرقه ها و عرفانهای نوظهور» و « آسیب شناسی خطر حضور معنویت های کاذب در جامعه به ویژه جوانان» از دیگر اهداف مهم این پایگاه است.

بخش «خبر فرقه‌ها» اقدام به انتشار آخرین فعالیت‌های  فرقه های انحرافی و همچنین پاسخ به شبهات و نقد آنان می می کند.

این پایگاه تاکنون در زمینه هایی همچون تصوف، بهائیت، وهابیت، شیطان پرستی، مدعیان ظهور و انجمن حجتیه، یهود و صهیونیزم، عرفان‌های نوظهور، زرتشت، و مسیحیت اقدام به بارگذاری مقالات کرده است. 

از ویژگی‎های منحصر به فرد «محاکمه» می توان به پایگاه برتر در حوزه نقد و بررسی فرقه های ضاله اشاره کرد که بیشتر فرقه های نوظهور و تجدید یافته را مورد نقد و ارزیابی قرار می دهد. 

کارشناسان این پایگاه با رصد جدیدترین اتفاقات و تحرکات فرقه ها آنها را زیر نظر می گیرند و با تحلیل چرایی و چگونگی و راهکار مقابله با آن تهدید، در قالب مقاله، کاربران خود را نسبت به آن آگاه می کنند.
 
وب سایت محاکمه در عرصه جذب کاربران اینترنتی توانسته به طور میانگین بالغ بر هفتصد هزار بازدید کننده را در طول ماه به خود اختصاص دهد.

وب سایت محاکمه با استفاده از محتوای بروز شده توانسته موضوعات و کلید واژه‌هایی همچون فرقه، نقد فرقه، نقد و بررسی فرقه های ضاله، فرق انحرافی، عرفان های نوظهور، فرق و مذاهب، نقد فرقه ضاله وهابیت و بهائیت؛ را در موتورهای جستجوی Ask.com ،bing Search یا Exalead ،Gigablast، گوگل Google ،MozDex ،WiseNut، یاهو! (Yahoo! Search) به برتری موضوعی دست یابد. 

این پایگاه سال ۱۳۸۸ توسط سازمان شبه‌نظامی یهودی وفادار به ایدئولوژی صهیونیزم (هاگانا) که معروف به گروه خرابکار است هک شد. 

این سازمان از اواسط دهه ۱۹۳۰ میلادی و به تلافی‌جوئی در برابر حملات و تعرضات اعراب پرداخت و هم اکنون وظیفه این گروه هک و از بین بردن پایگاه های اینترنتی اسلامی تأثیرگذار است. 

بلافاصله خبر هک محاکمه روی تلکست برخی از خبرگزاریها آمد؛ اما متخصصان فنی سایت با کمترین زمان، دست به کار شدند و سایت محاکمه را به حالت سابق خود بازگرداندند.

آنچه که امروزه گروه های فرهنگی خودجوش و عناصر فرهنگی حوزه و دانشگاه با آن دست و پنجه نرم می کنند، نبود حمایت جدی ارگان های مرتبط با مسأله فرهنگ است که پایگاه محاکمه نیز از این مسأله مستثنی نیست. 

با توجه به عملکرد این پایگاه اینترنتی می توان دریافت؛ در صورت سرمایه گذاری بیشتر و حمایت مسوولان فرهنگی، حرکت رو به رشد«محاکمه» را در مقابله با جریان‌های انحرافی و عرفان های نوظهور به زودی شاهد هستیم.  

پایان پیام/ع