داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
نگاه تقریبی نگاه بسیار مهم راهبردی در نظام است
  معاونان پژوهش و بین‌الملل دانشگاه مذاهب اسلامی با حضور در مؤسسه آینده روشن با مسؤولان این مؤسسه دیدار و گفت‌وگو کردند.
گزارشگر : سید مجتبی رفیعی اردکانی
Share/Save/Bookmark
شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۰
کد مطلب : 66913
نگاه تقریبی نگاه بسیار مهم راهبردی در نظام است
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده مهدویت (آینده روشن)، معاونان پژوهش و بین‌الملل دانشگاه مذاهب اسلامی با حضور در مؤسسه آینده روشن با مسؤولان این مؤسسه دیدار و گفت‌وگو کردند.


حجت‌الاسلام و المسلمین جعفری، معاونت پژوهش مؤسسه آینده روشن ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های علمی مؤسسه، گفت: ما در سال‌های گذشته از گروه‌ها و فرق‌های مختلف در همایش دکترین مهدویت هم مهمان داشتیم و هم مقاله، اما در صدد هستیم با برنامه‌ریزی، مذاهب مختلف اسلامی به طور متمرکز در همایش آینده شرکت کنند.


دکتر حجت الله ابراهیمیان، معاونت پژوهش دانشگاه مذاهب اسلامی با بیان این‌که نگاه تقریبی نگاه بسیار مهم راهبردی در نظام است، بر تبیین معارف اهل بیت و بحث مهدویت تأکید و خاطرنشان کرد: ما حدود یک میلیارد و ششصد میلیون اهل سنت و حدود چهارصد میلیون شیعه داریم؛ در عرصه بین‌الملل هنر این است که ما بتوانیم با حفظ اصول‌مان زبان مشترک را پیدا بکنیم و بتوانیم با جهان اسلام مرتبط بشویم.


وی خاطرنشان کرد: دانشگاه مذاهب و سه شعبه آن در بندرعباس، سنندج و زاهدان از تمام ظرفیت خود برای ارتباط با برادران اهل سنتِ کشور و منطقه استفاده می‌کند و در همایش آینده دکترین مهدویت شرکت خواهند کرد.


در ادامه، مسؤولان مؤسسه آینده روشن و دانشگاه مذاهب درباره نحوه همکاری علمی با یکدیگر گفت‌وگو کردند.