داخلی     خبر     انديشه
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها:
جهان در آستانه ظهور تمدن اسلامی است
  آینده روشن - رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه ها گفت: جهان در حال حاضر درآستانه زوال و فروپاشی تمدن غربی و پیدایش تمدن اسلامی بر گرفته از تفکر مهدویت و انتظار است.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۰
کد مطلب : 75913
جهان در آستانه ظهور تمدن اسلامی است
به گزارش آینده روشن، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی روز پنجشنبه در دومین روز از نشست دبیران کانون های مهدویت دانشگاه های کشور در مجتمع فرهنگی یاوران مهدی (عج )قم اظهار داشت: امروز چه بخواهیم یا نخواهیم مظاهر تمدن غربی در جای جای زندگی بشریت نمود عینی یافته و افرادی که تلاش کردند در معرض داده های تمدن قالب امروزی قرار نگیرند بسیار اندک هستند.

وی افرود: حتی ما که از معتقدان به مهدویت و منتقدان لیبرال دموکراسی غربی هستیم، از ابزارهای این تمدن استفاده می کنیم و نحوه پوشش و محیط زندگی افراد، ساختار دانشگاهی، شیوه حکمرانی و فرهنگ و رسانه که از جمله آفریده ها و جلوه های تمدن غرب به شمار می رود، جامعه را فرا گرفته است.

رستمی با اشاره به قطعی بودن زوال تمدن غرب گفت: در آینده وقتی فرزندان ما به مدرسه می روند، به آنها خواهند گفت، آخرین تمدن بشری که به تاریخ پیوسته تمدن غرب بوده و ایالات متحده آمریکا نیز که در راس آن قرار داشته و کشورگشایی های زیادی را انجام داده است، ولی به 10 تا 15 ایالت پراکنده و جدای از هم تقسیم و کشورهای مستقلی شکل گرفتند و تمدن دیگری به نام اسلام در حال اداره و مدیریت جهان است.

وی بیان کرد: تصور این مساله برای کسانی که باور مهدویت دارند به راحتی امکان پذیر است، ولی برای دیگران بسیار سخت و دشوار می باشد، چون آنها تصور فروپاشی را یک تخیل می دانند غافل از آنکه در حال رخ دادن است.

وی گفت: 50 یا 100 سال پیش بر اساس داده های تاریخی انحطاط تمدن غرب قابل پیش بینی بود ولی امروز در حال تبدیل شدن به یک واقعیت غیرقابل انکار است.

رستمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانیه راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: معظم له در ذیل برنامه ریزی و هدف گذاری هایی که در زمینه های گوناگون اخلاق و معنویت، علم و پژوهش و اقتصاد ترسیم کردند، هدف هایی را نیز مشخص نمودند.

حضرت‌ آیت ‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب بیست و یکم بهمن ماه جاری در بیانیه ‌ای خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران، برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمان ‌های انقلاب اسلامی را در 7 فصل تبیین کردند.

وی هدف کلیدی بیانیه گام دوم انقلاب را مقدمه سازی برای تحقق ظهور امام زمان (عج) دانست، و افزود: درحال حاضر گام نخست انقلاب با موفقیت برداشته شده و پس از انجام گام دوم انقلاب این احتمال وجود دارد که رهبر انقلاب در آینده بیانیه گام سوم انقلاب با موضوع تحقق زمینه سازی ظهور را مطرح نمایند.

رستمی یادآور شد: امام راحل در اوج جریان انقلاب اسلامی فرمودند کار این نهضت با ایران تمام نخواهد شد و انقلاب جهان اسلام را باید فرا بگیرد و مقدمه ساز ظهور شود.

وی افزود: انقلاب با تاسیس نظام اسلامی گام اول خود را برداشته و با طرح موضوع تشکیل دولت اسلامی، منطقه را آماده و بذر بیداری و بازگشت به دین و توجه به آرمان ها و امکان حضور معنویت در زندگی بشریت را باور پذیر کرده است.

وی با تاکید بر شناسایی استعدادهای خلاق و طراحی راهکارها و ایده های موثر برای بهره گیری از این فرصت ها، نقش کانون های مهدویت را در این زمینه مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: باید از طریق یک گفتار و ادبیات مناسب و ارائه محتوای غنی و فاخر یارگیری گسترده ای در عرصه مهدویت صورت گیرد.

رستمی ، کانون های مهدویت را مروج معنویت شیعی توصیف کرد و افزود: معنویت شیعی یعنی توجه به قدرت و اراده قطعی خداوند و حاکمیت مستضعفان و صالحان است.

وی کانون های مذکور را موظف به پیگیرهای لازم برای تحقق این امر دانست و گفت: قاعدتا ابزارهای متفاوتی برای این مساله وجود دارد و تشکیل چنین نشست هایی نیز برای شناسایی این ابزارها و راهکارها به منظور دستیابی به این هدف ارزشمند از طریق تعامل و هم افزایی است.

نشست آموزشی تشکیلاتی دبیران 180 کانون مهدویت دانشگاه های مختلف کشور به همت نهاد نمایندگی رهبری دردانشگاه ها در قم ترتیب یافته است.

در این نشست سه روزه موضوع هایی از قبیل راهکارهای مقابله با فرقه ها وجریان های دروغین دردانشگاه ها، شیوه های دفاع افتخار آفرین از انقلاب اسلامی، انجمن حجتیه ریشه در تاریخ و تهدید برای امروز، تغییر ادبیات در فعالیت های مهدوی و ایده ها و راهکارهای فعالیت مهدویت در دانشگاه ها با حضور استادان و شخصیت های حوزوی و دانشگاهی مورد بحث قرار می گیرد.

این نشست همچنین شامل 2 کمیسیون تخصصی با موضوع جریان سازی مهدویت در دانشگاه ها و شبکه سازی و اقدام های مشترک فضای مجازی و همچنین مسائل منطقه ای است.


انتهای پیام /141