داخلی     خبر     انديشه
وزیر فرهنگ و ارشاد:
تکامل نمایشگاه قرآن مرز ندارد
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کامل نمایشگاه قرآن را امری بی‌پایان و بدون مرز دانست و گفت: آنچه حاصل شده نگاه اندیشمندان و هنر‌مندان به قرآن بوده و سال به سال چشم‌انداز این واقعه به افق‌های نظام جمهوری اسلامی نزدیک‌تر می‌شود.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۵۲
کد مطلب : 57733
تکامل نمایشگاه قرآن مرز ندارد
به گزارش آینده روشن، آیین افتتاحیه بیست ویکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم عصر جمعه ۱۴ تیر ماه ۱۳۹۲ با حضور «محمود احمدی نژاد» در مصلی بزرگ «امام خمینی(ره)» برگزار شد.

بنا بر این گزارش در این مراسم «سید محمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سخنانی قرآن کریم را سراسر نور دانست و گفت: قرآن کریم سراسر نور است و مگر می شود خورشید را به حبس کشاند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نمایشگاه قرآن را میعاد گاه عاشقان دانست و گفت: در این گرمای سوزان تهاجم فرهنگی، شنا در دریای قرآن بهترین راه رهایی از آتش این تهاجم است.

وی با اشاره به خدمات قرآنی دولت های نهم و دهم اظهار داشت: دولت های نهم و دهم مطلع و مقطع خدمات خود را با این نمایشگاه رقم زده است.

حسینی تکامل نمایشگاه قرآن را امری بی پایان و بدون مرز دانست و گفت: تکامل نمایشگاه قرآن گر چه مرز ندارد، اما آنچه حاصل شده نگاه اندیشمندان و هنر مندان به قرآن بوده و سال به سال چشم انداز این واقعه به افق های نظام جمهوری اسلامی نزدیک تر می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه خداوند در قرآن فرموده ما قرآن را برای یاد گیری آسان کرده ایم اظهار داشت: خداوند در قرآن فرموده ما قرآن را برای یاد گیری آسان کردیم و ما هم تلاش می کنیم این دستور قرآن را با زبان هنر اجرا کنیم.

وی در پایان نمایشگاه قرآن را میعاد گاه عاشقان بیان کرد و گفت: این نمایشگاه میعاد گاه عاشقان است و در این گرمای سوزان تهاجم فرهنگی شنا در دریای قرآن بهترین راه رهایی از آتش این تهاجم است. 

پایان پیام /130