داخلی     خبر     انديشه
فرمانده سپاه عاشورا:
نقش روحانیت در دوران دفاع مقدس بی‌بدیل بود
  سردار عابدین خرم گفت: طلاب و روحانیان چه در عرصه‌های رزمی و چه تبلیغی دوران هشت سال دفاع مقدس نقش مهم و بی‌بدیلی داشتند.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۴
کد مطلب : 71692
نقش روحانیت در دوران دفاع مقدس بی‌بدیل بود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از  خبرگزاری رسا در تبریز، سردار عابدین خرم، فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان‌شرقی در جمع طلاب و روحانیان بسیجی حوزه علمیه حضرت ولی‌عصر(عج) شهرستان بناب اظهار داشت: اگر به تاریخ دوران جنگ تحمیلی نگاهی شود؛ خواهیم یافت که تمامی اقشار جامعه در مقابله دشمن متجاوز نقشی بر عهده داشته اند.

وی با بیان این‌که طلاب و روحانیان چه در عرصه‌های رزمی و چه تبلیغی دوران هشت سال دفاع مقدس نقش مهم و بی‌بدیلی داشتند، خاطرنشان کرد: طبق آمارهای موجود تعداد شهدای طلبه و روحای کشور در مقایسه با تعداد دیگر اقشار جامعه چندین برابر است که این نشان از عمل‌گرایی روحانیت در عرصه دفاع از میهن اسلامی دارد.

سردار خرم با تأکید بر این‌که ملت ایران در دوران دفاع مقدس دشمن را تحقیر کرده و اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور به دست دشمن متجاوز بیفتد، افزود: باید دوران دفاع مقدس برای همیشه به عنوان سد افتخار کشور زنده نگه‌داشته شود؛ چراکه دفاع مقدس عامل اقتدار و عزت ایران است.

وی وحدت و یکپارچگی ملی را عامل شکست دشمنان دانست و با تأکید بر نقش خطیر روحانیت در تقویت اتحاد و انسجام ملت ایران گفت: وحدت بیش از توان نظامی و موشکی نقطه قوت ایران اسلامی در برابر دشمنان است؛ با این اتحاد دشمن توان مقابله با ما را نخواهد داشت.

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به این‌که مقدس باعث شد تا گام‌های بلندی را به سوی خودکفایی برداریم، تصریح کرد: کسی که با تاریخ جنگ آشنایی دارد، می‌داند در هیچ مقطع و موقعیتی با این عظمت نمی‌توان نشان داد که در دفاع به فرمان مرجع و به فرمان رهبر لبیک گفته شود مگر ولایت‌پذیر باشد.

سردار خرم تنها راه رسیدن به پیروزی و موفقیت را وحدت، یکپارچگی و حرکت حول محور ولایت دانست و افزود: راه رسیدن به توسعه و پیشرفت در کشور در گرو امنیت است، اگر امنیت در کشور حاکم باشد، دستیابی به تمام اهداف مورد نظر دور از دسترس نیست.