داخلی     خبر    
سيروس ثنايي:
سينما هنري مؤثر در گسترش دين است
  سرپرست انجمن سينماي جوانان ايران دفتر سنندج سينما را رسانه‌اي مؤثر در ترويج دين عنوان کرد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۵ آذر ۱۳۸۷ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب : 26278
سينما هنري مؤثر در گسترش دين است
به گزارش آینده روشن، سرپرست انجمن سينماي جوانان ايران دفتر سنندج در گفت وگو با خبرنگار روابط عمومي در سنندج گفت: امروزه سينما، هنري است كه به لحاظ روشنگري اذهان عمومي و ارتباط با مخاطب در زمينه اطلاع رساني مي‌تواند بسيار مؤثر باشد و همين طور ابزاري قوي و گويا براي نشان دادن ارزش‌ها و مفاهيم ديني است.

سيروس ثنايي گفت: هنرمندان جوان بايد در عرصه سينما به درك درستي ازجامعه برسند و بتوانند از لايه بيروني مذهب به عمق آن پي ببرند.

وي سينما را رسانه‌اي مؤثر در ترويج دين دانست و افزود: در دين مهمترين مسئله، اخلاق است. چراكه پيدايش دين به منظور دستيابي انسان‌ها به حقيقت و كمالي است كه ما را هرچه بيشتر به خداوند نزديك كند و هنر، علي‌الخصوص سينما مي‌تواند رسانه‌اي مؤثر در انتقال مفاهيم ديني به مخاطب باشد. 

ثنايي در بخش ديگري از سخنانش گفت: همزمان با سراسر كشور دوره يك ساله فيلمسازي در راستاي اهداف آموزشي در كردستان برگزار مي‌شود.

سرپرست انجمن سينماي جوانان ايران دفتر سنندج ادامه داد.: دوره يك ساله فيلمسازي از استانداردهاي لازم اين رشته برخوردار بوده و در ترم نخست آن در‌س‌هاي عكاسي، مباني هنر و گزارش‌نويسي تدريس مي‌شود.

وي اظهار داشت: در ترم دوم آموزش تصوير‌برداري، كارگرداني، تدوين و فيلمنامه‌نويسي براي داوطلبان آموزش داده مي‌شود. 

ثنايي ادامه داد: همچنين ساخت فيلم كوتاه در پايان دوره آموزشي توسط هنرجويان به عنوان پايان نامه نيز انجام مي‌گيرد.

وي افزود: شرط ورود به اين دوره شركت در آزمون ورودي اين رشته است كه علاقمندان مي‌توانند براي ثبت‌نام تا دوم آبان ماه به انجمن سينماي جوان سنندج واقع در مجتمع فجر مراجعه كنند.

وي به دوره گذشته فيلمسازي در كردستان اشاره كرد و گفت: در دوره گذشته 30 داوطلب در كلاس‌هاي آموزشي فيلمسازي شركت كردند كه هم اكنون دوره در حال اتمام است.