داخلی     گفتگو    
رئیس سازمان ملی جوانان استان قم:
باید به مراسم مهدوی عمق ببخشیم
  رئیس سازمان ملی جوانان استان قم، بر تعمیق فکری و علمی مراسم مذهبی به ویژه جشن میلاد حضرت مهدی(عج) تأیید کرد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۸۶ ساعت ۱۲:۳۶
کد مطلب : 16648
باید به مراسم مهدوی عمق ببخشیم
مجدالدین معلمی در گفت وگو با آینده روشن در تشریح برنامه های این سازمان در ایام نیمه شعبان گفت: امسال ایام نیمه شعبان با هفته دولت و هفته جوان مقارن گشته است. به همین خاطر سعی داریم برنامه های ویژه هفته جوان را با گرایش معنوی و مهدوی برگزار کنیم. البته سازمان ملی جوانان در روز نیمه شعبان طبق سنوات گذشته اقدام به برگزاری جشن های سرور و شادی خواهد نمود.

وی افزود: سعی داریم در برنامه های ویژه ولادت حضرت با تشویق برنامه های اصولی و ارزشی در راه گسترش فرهنگ اصیل مهدوی گام برداریم تا از این طریق، از برپایی جشن های دور از شأن امام زمان و منتظران حضرت جلوگیری کنیم.

رئیس سازمان ملی جوانان استان قم در بیان تاثیر جشن های ویژه میلاد امام زمان(عج) در اعتلای فرهنگ دینی و مهدوی در جامعه خاطرنشان ساخت: به هر حال یکی از راه های یادآوری مسئله مهدویت برگزاری همین جشن های و مراسمات است. با توجه به این که هم مردم و هم دولت تمام تلاش خود را برای هر چه باشکوه تر برگزار کردن مراسم ویژه این ایام به کار می بندند، می بایست از این فرصت برای پاسخ گویی به شبهات درباره غیبت امام زمان(عج) استفاده کرد.

وی افزود: طبیعی است که اگر صرفاً به برپایی جشن های شورانگیز اکتفا شود و به مسئله شعور، تفکر و عقلانیت در این جشن ها توجه نشود، در مسئله ارتباط جوانان و مهدویت به هدف مورد نظر دست نیافته ایم. در این جشن ها از روابط عاطفی جوانان با امام زمان(عج) استفاده مطلوب صورت نمی گیرد. این گونه جشن ها بیشتر انرژی جوانان را صرف می کند و باید سعی کنیم به مراسم مذهبی عمق بیشتری بدهیم.

معلمی، بهترین راه اعتلای فرهنگ مهدوی در جشن های میلاد آن حضرت را عمق دادن به این مراسم دانست و تصریح کرد: قطعاً رسوخ پیدا کردن مباحث نظری مهدویت در مراسم جشن میلاد امام زمان(عج) ارتباط بیشتر فکری مخاطبین را با حضرت ولی عصر(عج) در پی خواهد داشت و نتیجه این ارتباط فکری، افزایش ایمان قلبی به ساحت مقدس حضرت خواهد بود. اگر عقل، فکر و شعور جوانان را در برگیرد به همان نسبت بر ایمان قلبی آنان افزوده خواهد شد.

رئیس سازمان ملی جوانان استان قم، برگزاری همایش بزرگ دکترین مهدویت را موجب افزایش آگاهی های شعوری و علمی درباره امام زمان (عج) در جامعه و سطح بین الملل ذکر کرد و افزود: اگر آگاهی ها و مسائل علمی راجع به مهدویت به سطح بین الملل وارد شود، می توانیم با تبلیغ فرهنگ مهدویت دنیا را با شاخصه های این فرهنگ آشنا کرده و تأثیر گذاری بیشتری نیز در این حوزه داشته باشیم.