نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » تصوير » انديشه

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:

احیای فرهنگ ایرانی و اسلامی در خانواده‌ها

فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی در خانواده‌ها نهادینه شود

۲۰ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۸:۰۰

مرجع : خبرگزاری خانه ملت (خبرگزاری مجلس شورای اسلامی)

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت احیای فرهنگ ایرانی و اسلامی در خانواده‌ها گفت: در قانون اساسی به تشکیل خانواده بعنوان رکن اصلی ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی اشاره شده است.

به گزارش آینده روشن، قاسم احمدی لاشکی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، به مناسبت روزخانواده گفت: خانواده و فرهنگ اصیل ایرانی در کشور ما از جایگاه خاصی برخوردار است و در قانون اساسی در مورد تشکیل خانواده بعنوان رکن اصلی ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی تاکید شده است.

نماینده مردم نوشهر و چالوس (استان مازندران) در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه در جامعه کنونی، برخی جوانها و خانواده های ایرانی به دلیل کم کاری بعضی از دستگاه های فرهنگی درداخل و همچنین تبلیغات ماهواره ای به فرهنگ غربی تمایل یافته اند و با ممانعت ازتشکیل خانواده و یا داشتن تنها یک فرزند از فرهنگ کهن ایرانی دور شده اند. 

احمدی لاشکی در مورد ضرورت حفظ فرهنگ و ارزش های ایرانی اسلامی درمیان خانواده هاعنوان کرد: باید الگو ها و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی درخانواده‌ها نهادینه شود، چراکه کاهش آسیب های اجتماعی در گروی استفاده ازهنجارها و ارزش های بومی ایرانی و انطباق و تعامل مناسب با آرمان های انقلابی و ارزش های اسلامی است.

وی تصریح کرد: احیای فرهنگ اصیل ایرانی در خانواده ها و تشویق جوانان به مقوله تشکیل خانواده و همچنین فرهنگ سازی توسط سازمان ها و دستگاه های فرهنگی کشور موجب برقراری آرامش و احساس امنیت در جامعه شده و افزایش علاقه مندی نسل جوان و اعضای خانواده ها را نسبت به خود و جامعه تضمین می کند . 

وی افزود: درهمین ارتباط مقام معظم رهبری در خصوص خانواده در سال جاری هشدار دادند که محدود بودن تعداد اعضای خانواده ها به جامعه آسییب می رساند به همین دلیل در راستای فرمایش ایشان برای حفظ فرهنگ ایرانی باید خانواده ها فرزندان بیشتری داشته باشند تا درآینده نسبت های فامیلی حفظ شوند.

۲۰ آبان ماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران بعنوان روز خانواده و تکریم بازنشستگان نامگذاری شده است. 

انتهای پیام/گ/0/