داخلی     خبر     سیاست
مسوول پژوهش هاي مرکز رسيدگي به امور مساجد کشور:
کشتار مسلمانان چين در ادامه موج تهاجم عليه اسلام است
  مسوول پژوهش هاي مرکز رسيدگي به امور مساجد کشور گفت: کشتار مسلمانان چین بخشی از یک طرح جهانی و بین‌المللی است که توسط صهیونیست جهانی و به دست آمریکا و هم‌پیمانان اروپایش صورت گرفته است.
Share/Save/Bookmark
جمعه ۲۶ تير ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۵۵
کد مطلب : 30048
حجت الاسلام والمسلمین غرویان.
حجت الاسلام والمسلمین غرویان.
به گزارش آینده روشن به نقل از حوزه نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن غرویان با اشاره به کشتار مسلمانان در منطقه «سین‌کیانگ» چین اظهار داشت: با توجه به موفقیت مسلمانان در اقصی نقاط دنیا امروز یک موج جهانی علیه دین مبین اسلام و مسلمانان در جریان است که این کشتار بخشی از آن طرح بزرگ است.

وی با اشاره به بیانات مراجع و بزرگان در محکومیت کشتار مسلمانان چین افزود: وظیفه همه مسلمانان دنیا، علما و اندیشمندان اسلامی ایستادگی در مقابل این موج اسلام‌ستیزی و حمایت از سایر مسلمانان است.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: مسلمانان باید اتحاد خود را بیشتر کنند و نفاق را از بین برده و علما از مبانی اسلامی به صورت منطقی دفاع کنند و به تبیین و روشنگری مردم دنیا در زمینه آشنایی با دین اسلام و نظرات آن درباره حقوق بشر، آزادی و دموکراسی بپردازند.

وی ارتباط خوب سیاسی و اقتصادی ایران و چین را دلیل مناسبی برای اغماض کاری مسوولان ندانست و تصریح کرد: مسوولان نظام باید در برقراری و ادامه ارتباطات سیاسی و اقتصادی خود با دولتمردان چین تجدید‌نظر کنند و از آنجایی که کالاهای چینی نامرغوب‌ترین کالاهای بازار است نیازی به ادامه چنین ارتباطات عمیق و رو به گسترش اقتصادی نیست.

غرویان با اشاره به وظایف سازمان‌های بین‌اللملی از جمله سازمان کنفرانس اسلامی اظهار داشت: فلسفه وجودی این سازمان‌ها دفاع و حمایت از حیثیت اسلام و موقعیت مسلمانان دنیاست و در این راستا سران و نمایندگان کشورهای اسلامی باید بیانیه‌هایی قاطعانه در محکومیت و رد این گونه جریان‌ها صادر کنند و اقدامات عملی همچون قطع روابط یا به تعلیق کشاندن روابط خود داشته باشند.

وی ضمن محکومیت قتل خانم «مروه شربینی» در دادگاه آلمان نیز، این گونه اقدامات در غرب را حاکی از تعصبات نژاد‌پرستانه دانست و گفت: با وجود این که آلمان خود را یکی از مدعیان حامی حقوق بشر می داند و از آزادی، دموکراسی و تمدن جدید دم می‌زند ولی هنوز در تعصبات کور نژاد‌پرستی و در نهایت انحطاط فکری و اخلاقی غرق است و این حوادث نشان دهنده ادعاهای پوچ سران این کشورها و دروغ‌گویی و تناقض در گفتار و رفتارشان است. 

غرویان افزود: رسانه‌های غربی به دنبال تامین منافع و مصالح سیاسی و اقتصادی کشورهای خود هستند و هرگز در این گونه جریان‌ها که علیه سیاست‌های غرب است و دست سران آنها را رو می‌کند اخبار قابل توجهی انعکاس نمی‌دهند و به سکوت و شانتاژ خبری دست می‌زنند.

وی ادامه داد: این سکوت رسانه‌ای غرب در حالی است که وقوع چنین حادثه‌ای در ایران یا یکی از کشورهای اسلامی با هجوم اخبار و اطلاع‌رسانی جهانی و زیر سوال بردن حقوق بشر در ایران و کشور های اسلامی روبرو می‌شد.

غرویان گفت: اسلام و ارزش‌های اسلامی همچون حجاب منافع غرب را مورد هدف قرار داده و ندای اسلام مردم دنیا را تحت تاثیر قرار داده است و روز به روز فلسفه‌های غربی و اندیشمندان را به سوی خود جذب می‌کند و این جریان با منافع غربی‌ها در تضاد است از اینرو با اسلام به مقابله و جنگ پرداختند.