داخلی     گفتگو     انديشه
رییس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه:
عدالت در سایه دین‌مداری تحقق می‌یابد
  رییس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه گفت: در اسلام پایه و مبنای عدالت آن است که هیچ ظلمی بر اساس منفعت شخصی به کسی وارد نشود، زیرا عدالت در سایه دین‌مداری تحقق می‌یابد.
عکاس :
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۰۶
کد مطلب : 55456
حجت الاسلام و المسلمین دکتر ناصر سقای بی ریا
حجت الاسلام و المسلمین دکتر ناصر سقای بی ریا
به گزارش آینده روشن، حجت الاسلام و المسلمین دکتر ناصر سقای بی ریا در گفت وگو با خبرگزاری حوزه با اشاره به ضرورت توجه مسوولان و سیاستمداران به سیاست ورزی علوی، اظهار داشت: امیرالمومنان (ع) بین معنای از سیاست که بکارگیری آن مستلزم حقه بازی و دروغ پردازی است با سیاست به معنای روش هایی در جامعه اسلامی که مصلحت جامعه و جهت گیری های ما را در برابر دشمنان نشان می دهد و باید بر اساس آموزه های دینی باشد، کاملا تفاوت قایل هستند.
 
رییس انجمن روانشناسی اسلامی حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه پیاده کردن ارزش ها و آرمان های اسلامی و الهی و اجرای عدالت، محوری ترین اصل سیاست علوی است، خاطرنشان کرد: بدون تردید حضرت امیر(ع) با آن دسته از مصلحت سنجی ها که مستلزم زیر پا گذاشتن حدود الهی و یا حقوق انسانی باشد، به شدت مخالف است کما اینکه شاخصه های عدالتی که ایشان به دنبال تحقق آن بودند را می توان در جای جای کتاب شریف نهج البلاغه جست. 

وی با اشاره به اهتمام خستگی ناپذیر اول مظلوم عالم در مقابله با ظلم و تحقق عدالت، گفت: حضرت در جایی تصریح می کنند که اگر همه افلاک را در اختیارم بگذارند تا اینکه کوچک ترین ظلمی که گرفتن برگ پوستی از دهان مورچه باشد را مرتکب شوم، هرگز این کار را نخواهم کرد. 

عضو هیات علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) قم با بیان اینکه این معنای از عدالت تنها در سایه دین مداری و ایمان به خدا و روز جزا محقق می شود، تصریح کرد: پایه و مبنای عدالت در اسلام آن است که اولا هیچ ظلمی بر اساس منفعت شخصی به کسی وارد نشود و از سوی دیگر، پا گذاشتن روی اصول الهی برای دستیابی به اهداف سیاسی، ممنوع است. 
 
وی اظهار داشت: تجلی روح عدالت در عصر کنونی را می توان در سیره حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری یافت و ان شاءالله هر روز ما بتوانیم در کشور اسلامی‌مان، عدالت را به مفهومی که دنیا را شیفته خود می کند، هر چه بیشتر برقرار سازیم. 

انتهای پیام/گ/0/