داخلی     خبر     بین الملل
سید حسن نصر الله در سالروز آزادي جنوب لبنان:
تنها راه فلسطيني‌ها مقاومت است
اوباما بايد به اراده كشورهاي عربي و مسلمان احترام بگذارد
  همزمان با يازدهمين سالروز آزادسازي جنوب لبنان از اشغال رژيم صهيونيستي، دبيركل حزب الله لبنان به ايراد سخنراني درباره مهمترين تحولات منطقه و نيز مسائل داخلي لبنان پرداخت.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۲۳:۱۵
کد مطلب : 43125
تنها راه فلسطيني‌ها مقاومت است
به گزارش آینده روشن، سيد حسن نصرالله دبيركل حزب الله لبنان، امروز (چهارشنبه) طي سخناني در منطقه بقاع در جنوب لبنان،‌ با تبريك اين روز اظهار داشت: تصميم گرفتيم سالگرد امسال را در منطقه بقاع در كنار قبر سيد عباس موسوي برگزار كنيم.

ما اين مكان را در اين زمان انتخاب كرديم براي اينكه بر اين مساله تاكيد كنيم كه مردم بقاع نيز در آزادي جنوب لبنان از اشغال مشاركت داشتند و همكاري آنها ادامه دارد. همچنين مجاهدت‌هاي آنها را يادآور شويم كه اولين منطقه بقاع بود كه از مقاومت حمايت كرد.

وي افزود: اين منطقه هميشه مكان امني براي مهاجران بوده و نقطه وصل ما به پايگاه‌هاي آموزش و انجام عمليات در جنوب و بقيه مناطق بوده و هست.

سيد حسن نصرالله ادامه داد: ما در كنار قبر سيد عباس موسوي و همسر و پسرش هستيم تا اين را به جهانبان يادآور شويم كه وي نقش استاد معلم و فرمانده داشت. از اين مكان بوي شهدا مي‌آيد.

وي ادامه داد: در تاريخ معاصر روزهاي نكبت و شكست داريم بنابراين نياز داريم كه روزهاي پيروزي داشته باشيم تا نكبت و شكست را از ذهن خود دور كنيم. امروز شاهد سخنان اوباما و نتانياهو هستيم. اوباما در برابر صهيونيست‌ها سخن مي‌گويد و نتانياهو در كنگره آمريكا.

دبيركل حزب الله لبنان افزود: هنگامي كه اين حرف‌ها را مي‌شنويم، به درستي راه خود اطمينان پيدا مي‌كنيم. راه درست و واقعي و عقلاني و منطقي، مقاومت مسلحانه مردمي است اما راه غيرواقعي و ديوانگي و بي‌منطقي و چيزي كه به شكست و گدايي كردن مي‌انجامد، راه مذاكرات است.

وي گفت:‌ اگر تاكنون منتظر مذاكرات بوديم، همچنان در اشغال اسرائيل بوديم و اسرائيل بقيه لبنان را اشغال مي‌كرد و لبنان الان اسرائيل دوم منطقه بود و ميليون‌ها لبناني اكنون آواره بودند، اما مقاومت با فداكاري‌ها، خون شهيدان و صبرش تمام اين نتايج احتمالي را از بين برد و سرزمين خود را بدون هيچ پپش شرطي بدست آورديم و تاريخ بزرگي در جنگ‌هاي عرب ايجاد كرديم.

سيد حسن نصرالله گفت: برخي لبناني‌ها هنوز عظمت اين دستاورد را درك نمي‌كنند. اسحاق شامير در آن روز مقاومت تاريخي گفت كه اسرائيل پس از عقب‌نشيني از لبنان، اسرائيل قبلي نيست. شامير گفت كه اگر بن گوريون زنده مي‌شد و اسرائيل كنوني را مي‌ديد، اين را درك مي‌كرد كه اساسا اسرائيل از بين رفته است چرا كه اساس آن اين بود كه ارتشش شكست ناپذير است و عرب‌ها هميشه بايد براين باور باشند كه بايد فرار كنند، اما در سال ۲۰۰۰ كسي كه فرار كرد سرباز اسرائيلي بود. در سال ۲۰۰۰ همه چيز تغيير كرد و اين به خاطر درستي مقاومت بود.

دبيركل حزب الله لبنان گفت: نتانياهو در سال ۲۰۰۷ گفت كه مسير تاريخي كشور اسرائيل زماني كه از لبنان عقب نشيني كرديم و پس از آن از نوار غزه عقب‌نشيني كرديم و سپس جنگ تموز، ديگر مانند گذشته نيست.

سيد حسن نصرالله در ادامه اظهاراتش در سالروز آزادي جنوب لبنان از اشغال صهيونيست‌ها گفت: نتانياهو هنگامي كه درمورد موشك‌هاي حزب‌الله و غزه و درمورد ايران و سوريه حرف مي‌زد، ترس در چشمانش نمايان بود. اما اشغالگري و تهديد همچنان ادامه دارد.

وي افزود: پس از شنيدن حرف‌هاي اوباما و نتانياهو سوال‌هاي زيادي درباره اين وجود دارد كه اين دو چه چيزي را براي تشكيلات خودگردان و فلسطيني‌ها باقي گذاشتند. اوباما در آيپك (كميته روابط عمومي آمريكا و اسرائيل) نسبت به امنيت اسرائيل تاكيد كرد و اوباما كه مي‌گويند ميانه‌رو است، اعلام كرد كه در دوران وي روابط اسرائيل و آمريكا بهتر از گذشته شده است. او اعلام يك جانبه كشور فلسطين و آشتي ملي فلسطين را نيز رد كرد.

سيد حسن نصرالله تصريح كرد: اوباما درباره يك كشور فلسطين بدون سلاح حرف زد. دو روز از حرف‌هايش درباره مرزهاي ۱۹۶۷ نگذشته بود كه شروع به توضيح درباره آن كرد. نتانياهو نيز جمله‌اي نگفت مگر اينكه مورد تشويق قرار مي‌گرفت. همه حرف‌هاي نتانياهو در كنگره آمريكا مورد توافق دو حزب جمهوريخواه و دموكرات بود.

وي با اشاره به اظهارات نتانياهو در كنگره درباره وضعيت آوارگان، سرزمين‌هاي اشغالي، توافق آشتي ملي فلسطين و ساير مسائل گفت: پس فلسطيني‌ها بايد درباره چه چيزي مذاكره كنند. چيزي باقي نمانده است. جالب اين كه پس از تمام اين حرف‌ها وعده داد كه دست و دلباز باشد. بنابراين آمريكا و اسرائيل به روشني موضع خود را اعلام كرده و زماني كه نام ايران و حزب الله وسوريه را بردند، دشمن و دوست خود را اعلام كردند.

وي افزود: اما جواب سوري‌ها و اعراب و موضع كشورهاي عربي و اتحاديه عرب چيست. آيا وقت آن نرسيده است كه مذاكرات را كنار بزنيم. من از اتحاديه عرب مي‌خواهم جوابي به سخنان اوباما و نتانياهو بدهد و طرح صلح عربي براي مذاكرات را پس بگيرد. حداق كار اين است و يا اينكه نتانياهوي شكست خورده در لبنان و غزه و نتانياهوي هراسان از تحولات منطقه مي‌گويد كه من تقسيم قدس بين دو كشور و بازگشت پناهندگان را نمي‌پذيرم. ما نيز بايد به دو كشور، عدم بازگشت پناهندگان و ديگر مسائل نه بگوييم و اعلام كنيم تنها راه حل مقاومت است.

سيد حسن نصرالله تاكيد كرد: آيا فلسطيني‌ها هنوز اميدي به راه حل دارند؟ آنها يك راه دارند و آن مقاومت است.

دبيركل حزب الله لبنان گفت: من از فلسطيني‌ها مي‌خواهم كه همه با هم مقاومت را برگزينند و از امت عربي مي‌خواهم كه از اين انتخاب آنها حمايت كنند.

وي در ادامه سخنراني‌اش درباره تحولات اخير در جهان عرب گفت:

در آغاز بايد در مورد برخي شايعات حرف بزنم كه برخي رسانه‌هاي عربي و لبناني و برخي مسئولان درباره آن صحبت مي‌كنند. مدتي پيش فرمانده ناتو گفت كه حزب‌الله در ليبي و بنغازي حضور دارد، سپس ليبي و قذافي چند روز پيش اعلام كردند كه تك تيراندازهاي حزب الله در مصراته حضور دارند كه اين درست نيست.

وي افزود: هنگامي كه تظاهرات در تهران برگزار شد و برادران ايراني آن را كنترل كردند، برخي مخالفان از جمله مجاهدين خلق اعلام كردند كه ۱۵۰۰ نيروي حزب الله در تهران تظاهرات را سركوب مي‌كنند. ايران كشوري بزرگ در دنيا است و همه از آن مي‌ترسند و نياز به نيروهاي حزب الله ندارد.

دبيركل حزب الله لبنان گفت: در يمن و در جنگ ميان نظام حاكم و حوثي‌ها اعلام كردند كه حزب‌الله مي‌جنگد و ۵۰ تن از آنها شهيد شدند.

اگر اينگونه است اكنون آنها كجا هستند. در سوريه نيز يك مخالف سوري در العربيه گفت كه حزب الله ۳۰۰۰ تن به سوريه فرستاده تا از نظام حاكم حمايت كند و ما را تهديد كرد كه اگر آنها را با اتوبوس مي‌فرستيم آنها نيز سربازان ما را با كفن مي‌فرستند كه بعدا معلوم شد دروغ است. امروزه يكي از رسانه‌ها شايعه‌اي پخش مي‌كند و همه آن را بزرگ مي‌كنند.

وي ادامه داد: امروز گفتند كه برخي تك‌تيرانداز‌هاي حزب الله در حمص حضور دارند و برخي از آنها شهيد شدند. خوشبختانه در بحرين هيچ اقدام نظامي از سوي مردم نشده تا ما را محكوم كنند و مردم به اعتراض‌ها ادامه مي‌دهند و با وجود دستگيري‌ها و تخريب مساجد، هيچ اقدام خشونت آميزي انجام ندادند. بنابراين در بحرين ما را به چيزهاي ديگري محكوم كردند.

دبيركل حزب الله لبنان افزود: مي‌خواهم به تمام دروغ گوها، روزنامه‌ها و سايت‌هاي اينترنتي كه پول از اوباما و نتانياهو مي‌گيرند، بگويم كه ما شجاعانه مي‌جنگيم چرا كه در ميدان شرف مي‌جنگيم.

وي افزود: درباره عرب‌ها بايد بگويم كه مواضع روشني داشتيم. از انقلاب‌هاي تونس، مصر، يمن و ليبي حمايت كرديم و جشني براي حمايت از آنها برگزار كرديم.

وي افزود: موضع ما درباره هرگونه انقلاب در كشورهاي عربي از دو زاويه سرچشمه مي‌گيرد. اول، موضع اين نظام‌ها درباره جنگ عرب‌ها و اسرائيلي‌ها است. مواضع تونس و مصر و يمن و بحرين مشخص است. بويژه درمورد نظام مصر اين مساله مشخص است. مساله دوم، نااميدي از اصلاحات در داخل اين كشورها است. از اين دو مساله ما موضع خود را دقيق مشخص خواهيم كرد.

دبيركل حزب الله لبنان تصريح كرد: ما دوگانه تصميم نمي‌گيريم. برخي انقلاب‌ها كه در تونس و مصر پيروز شد، ابتدايي بوده و كامل نشده و در برخي ديگر مانند ليبي و يمن و بحرين هنوز پيروز نشده است. همه ملت‌ها به وضعيت كشور خود واردند. ما اميدواريم كه نظام‌هاي حاكم در حد آرزوهاي ملت‌ها باشند، اما در جهان عرب بايد هشدار دهيم كه آمريكا و اسرائيل مي‌خواهند انقلاب‌هاي مردمي را مصادره كنند. سخنان اوباما در اين باره كاملا مشخص است. دو ميليارد دلاري كه قول داده به مصر كمك كند، چيزي نيست. به عنوان مثال، سرمايه‌دار يكي از كشورهاي حاشيه خليج (فارس) به من گفت كه سرمايه‌داران اين كشور ۳۳۰۰ ميليارد دلار تنها در بانك‌هاي آمريكايي دارند كه در صورت بروز مشكل در اين كشور اوباما آن را مصادره خواهد كرد و امروز مي‌گويد كه دو ميليارد به مصر كمك مي‌كند.

وي افزود: آمريكا تا آخرين لحظه در كنار حسني مبارك ايستاده و امروز مي‌خواهد خون و مبارزات ملت مصر را مصادره كند. اگر احمدي نژاد و يا يكي از مسئولان ايراني درباره كشورهاي عربي صحبت مي‌كردند،‌ همه مسئولان عربي اعلام مي‌كردند كه ايران دشمن عرب‌ها است و در كارشان دخالت مي‌كند درحالي كه نتانياهو درباره همه عرب‌ها حرف مي‌زند. زماني كه گفت ۳۰۰ ميليون عرب وجود دارند كه كرامت و آزادي ندارند، به عرب‌ها توهين كرد. با اين حال گفت كه تنها يك ميليون ساكن سرزمين‌هاي اشغالي آزاد هستند.

وي افزود: ما مي‌گوييم كه در لبنان آزاده هستيم و آزادي‌مان را با خون بدست آورده‌ايم و جزئي از جهان عرب و جوانان عرب هستيم. مردم عرب در كشورهاي عربي بايد نسبت به مصادره كشورها آگاه باشند.

بايد بدانند كه آمريكا تنها به فكر منافع خود است.

دبيركل حزب الله لبنان گفت: اوباما بايد به اراده كشورهاي عربي و مسلمان احترام بگذارد. بايد ببيند مردم عراق چه مي‌خواهند. همه مي‌خواهند نيروهاي آمريكايي خارج شوند. اگر به اراده آنها احترام مي‌گذارد، بايد نيروهايش را خارج كند. آمريكا مي‌خواهد در عراق استعارگري نوين انجام دهد. آنها قصد دارند ۱۰۰ تن در هر كنسولگري و ۷ تا ۱۲ هزار سرباز در سفارت آمريكا در عراق مستقر كنند.

وي ادامه داد: آمريكايي‌ها جايگاه خود را در جهان عرب مي‌دانند. همه نظرسنجي‌ها اين را تاييد مي‌كند. اعراب نسبت به سياست‌هاي آمريكا آگاه باشند و هيچ‌گاه به آغوش آمريكايي‌ها برنگردند.

دبيركل حزب الله لبنان در مورد حوادث اخير سوريه نيز اظهار كرد: موضع ما درباره حوادث اخير سوريه از چند مساله سرچشمه مي‌گيرد.

سيد حسن نصرالله گفت: مساله اول اين كه ما در لبنان براي بشار اسد، حافظ اسد و ملت مقاوم سوريه احترام زيادي قائليم. سوريه در لبنان فداكاري‌هاي زيادي انجام داده و مانع تقسيم اين كشور شده است. سوريه جنگ داخلي لبنان كه اين كشور را از بين مي‌بر‌د به پايان رساند و در آزادسازي بيروت و بقيه مناطق در سال ۱۹۸۵ و آزادسازي جنوب و بقاع و بقيه خاك لبنان در سال ۲۰۰۰ از ما حمايت كرد.

وي افزود: هيچ‌كس نمي‌تواند اين مساله را انكار كند كه سوريه در لبنان اشتباهاتي مرتكب شده و خود اسد اين مساله را قبول دارد، اما سوريه حمايت‌هاي زيادي از لبنان كرده است.

نصرالله افزود: مساله دوم اين كه سوريه با وجود تمام فشارها از مساله فلسطين حمايت مي‌كند. مساله سوم موضع سوريه در قبال خاورميانه جديد است كه ما جلوي تلاش آمريكا براي ايجاد آن را گرفتيم، اما هم اكنون آمريكا قصد دارد اين مساله را از جاي ديگري پيگيري كند.

مسائل ديگر اين است كه مسئولان سوري به مساله اصلاحات و اعتراضات، اعتراف دارند. من شخصا بر اين باور هستم كه اسد به اصلاحات ايمان دارد و قصد دارد اصلاحات انجام دهد و آماده است كه اصلاحات بزرگي انجام دهد، اما قصد دارد در آرامش اين كار را انجام دهد.

دبيركل حزب الله لبنان تصريح كرد: برعكس مصر و تونس، نظام حاكم در سوريه يك نظام بسته نيست. مساله ديگر اينكه همه داده‌ها و اطلاعات تاكنون بر اين مساله تاكيد دارند كه اكثريت مردم سوريه همچنان از اين نظام حمايت مي‌كنند و به اصلاحات آن اميدوار هستند.

وي افزود: از مسائل ديگر اينكه سرنگوني نظام سوريه يكي از خواسته‌هاي اسرائيل و آمريكاست. هم‌چنين تمامي اتفاقاتي كه در سوريه رخ مي‌دهد، پيامدهاي آن را در لبنان شاهد خواهيم بود. همه اين مسائل بر ما لبناني‌ها و نيروهاي مقاومت ايجاب مي‌كند كه اولا نسبت به سوريه موضع‌گيري داشته باشيم و بر حمايت از امنيت، تماميت ارضي و ثبات اين كشور و نظام حاكم آن تاكيد كنيم و دوم اينكه از سوري‌ها بخواهيم كه نظام مقاوم و ايستاده خود در برابر اسرائيل را مورد حمايت قرار دهند و راه گفت‌وگو را در پيش بگيرند. سوم اينكه بر اين مساله تاكيد كنيم كه ما لبناني‌ها در امور داخلي سوريه دخالت نكنيم و از آنها بخواهيم كه مسائل خود را حل و فصل كنند، اما اگر بتوانيم نقش مثبتي در اين باره ايفا كنيم از اين مساله دريغ نكنيم. چهارم اينكه با هرگونه تحريم عليه سوريه مخالفت كنيم، دولت و مردم لبنان بايد موضع‌گيري شديدي در اين باره اتخاذ كنند و با هيچگونه پروژه آمريكايي كه سوريه را مورد هدف قرار مي‌دهد موافقت نكند.

وي تاكيد كرد كه توان بازدارندگي سوريه در برابر رژيم صهيونيستي به نفع تمام كشورهاي عرب و مسلمان است.

دبيركل حزب الله لبنان اظهار كرد: اما درباره وضعيت داخلي لبنان و درباره اتهامات اوباما در آيپك به حزب‌الله مبني بر اين كه حزب الله اقدام به عمليات تروريستي مي‌كند و خودروي بمب‌گذاري شده را منفجر مي‌كند، بايد بگويم كه دشمني آمريكا و حزب‌الله روشن است. سخنان وي بدون هيچ دليل و برهاني بود. مردم همه منتظر بودند كه دانيل بلمار نظر خود را در مورد لبنان ارائه دهد. بلمار چيزي نگفت اما اوباما نظر وي را اعلام كرد و همه به اين مساله دست يافتند كه دادگاه ترور رفيق حريري يك دادگاه آمريكايي است. آمريكا خودش بيشتر از همه كشورهاي جهان در ترورهاي سياسي دست داشته است. اسناد اين مساله موجود است و همه لبناني‌ها اين مساله را مي‌دانند كه سازمان سيا در سال ۸۵ يك ماشين بمب‌گذاري شده را در ميان جمعيت قرار داد تا علامه ‌فضل‌الله را ترور كند و باعث كشته شدن بسياري از مردم شد. آمريكا قاتل صدها هزار نفر در عراق و افغانستان است و در قتل‌هاي اسرائيل نيز مشاركت دارد، بنابراين اينكه يك قاتل اين نسبت قتل و ترور را به ما بچسباند چيز مهمي نيست.

وي افزود: مساله دوم اينكه اوباما و نتانياهو به ما حمله كنند. هنگامي كه آمريكا و اسرائيل كشوري را مورد حمله قرار مي‌دهند، برخي مردم خوشحال مي‌شوند و برخي مردم نگران مي‌شوند. ما هنگامي كه آن‌ها ما را مورد حمله قرار مي‌دهند، به اين مساله افتخار مي‌كنيم. اين يك مدال افتخار براي ماست. حماس، ايران و سوريه نيز بايد به اين مساله افتخار كنند. اين مساله بدان معني است كه ما اهميت زيادي داريم. ما بايد نيمه پر ليوان را ببينيم. نيمه پر ليوان در سخنان اوباما و نتانياهو اين است كه به توان حزب‌الله اعتراف مي‌كنند. اين مايه افتخار حزب الله و لبنان است. اگر آنها مدح ما را مي‌كردند، بايد جلسه برگزار مي‌كرديم و در مورد سياست‌هاي خود تجديدنظر مي‌كرديم. اين همان ديدگاه امام خميني (ره) است. هنگامي كه شيطان تو را مدح كند، بد است.

دبيركل حزب الله لبنان در ادامه گفت: در مورد دولت نيز بايد بگويم كه دولت با رئيس‌جمهور، نخست وزير مكلف و اكثريت جديد تشكيل مي‌شود اما تاكنون دولت تشكيل نشده است. اين تاخير در تشكيل حكومت اين مساله را به شما نشان داد كه گروه ديگر در مورد حزب‌الله چه مي‌گويند. آنها هر روز در مورد حزب‌الله سخن مي‌گويند. رفتار آنها با ما معلوم شد. هنگامي كه دولت آنها سقوط كرد اعلام كردند كه اين يك كودتا بوده است و دولت حزب‌الله و دولت ايران و ولايت فقيه آماده تشكيل شدن است، اما هم‌اكنون چيزي در اين باره نمي‌گويند چرا كه به اين نتيجه رسيدند كه نه كودتايي در كار بوده و نه دولت ايراني و سوري وجود داشته است. همه مساله اين بود كه شرايط براي سرنگوني دولت وجود داشت و دولت آنها سقوط كرد. همه آنها مي‌دانند كه سخنانشان دروغ است. همه فريادهاي آنها پيام به آمريكا، غرب و برخي كشورهاي عربي بود كه به داد ما برسيد. حزب‌الله كشور را در دست گرفته است.

وي افزود: مساله دوم درباره دولت اين است كه كسي كه قصد تشكيل دولت را دارد، نخست وزير مكلف است. برخي خواسته‌ها براي تشكيل دولت آينده، آمريكايي است. آنان هر روز پيش رئيس‌جمهور و بقيه افراد مي‌آيند و ديدگاه‌هاي خود را در مورد دولت آينده اعلام مي‌كنند. هنگامي كه اعلام مي‌شود بر سر مساله اعلام نام وزير كشور توافق شده است سر و كله يك مسئول آمريكايي پيدا مي‌شود و نزد ميقاتي و سليمان مي‌رود و ديدگاه‌هاي آمريكا درباره دولت را اعلام مي‌كند. برخي خواسته‌هاي داخلي نيز براي تشكيل دولت وجود دارد كه همواره وجود داشته است. دولت قبلي پس از پنج ماه تشكيل شد آن هم زماني تشكيل شد كه بشار اسد و ملك عبدالله بن عبدالعزيز (پادشاه عربستان) شخصا دخالت كردند.

سيد حسن نصرالله تصريح كرد: پيچيدگي همواره در لبنان وجود داشته است. در مورد اين چهار ماه و رفتارهاي ۱۴ مارس در اين مدت اين را بگويم كه آنها يك بار مي‌گويند حزب‌الله مي‌خواهد كشور را در دست بگيرد بعد از مدتي مي‌گويند كه حزب‌الله نمي‌خواهد دولت تشكيل دهد. آنها الان مي‌گويند كه حزب‌الله از شكاف موجود استفاده مي‌كند و قصد تشكيل دولت‌هاي كوچك را در داخل كشور دارد. يك بار ديگر مي‌گويند كه حزب‌الله قصد دارد دولت را تشكيل دهد، اما به شريكانش فشار نمي‌آورد. ما هر كاري انجام دهيم، ۱۴ مارس حزب‌الله را مسئول همه مشكلات لبنان مي‌داند. در مورد دولت مي‌خواهم بگويم ما به تشكيل دولت ايمان داريم. به اين مساله اعتقاد داريم كه كشور بدون دولت نمي‌شود و دولت پايه از بين بردن همه مشكلات كشور است و ما به گونه‌اي رفتار مي‌كنيم كه دولت از مهمترين مسائل براي كشور است. ما قصد داريم يك دولت قدرتمند و مستقل را تشكيل دهيم. ما اولين مقاومت در تاريخ هستيم كه به پيروزي مي‌رسيم و خواستار هيچ قدرتي نمي‌شويم. ما دنبال حل مشكلات مردم و كشور هستيم كه بدون دولت حل نخواهد شد. ما به تلاشهاي خود ادامه خواهيم داد و هيچگاه نااميد نخواهيم شد، اما به هيچ كس نيز فشار نمي‌آوريم. ما به هم‌پيمانان خود احترام مي‌گذاريم و با آنها گفت‌وگو مي‌كنيم تا در نهايت به نتيجه مورد نظر برسيم.

وي ادامه داد: كسي با دولت تكنوكرات موافق نيست و اين مساله را آمريكا و (حزب) المستقبل مطرح كردند. كشوري مثل لبنان هرگز با دولت تكنوكرات اداره نمي‌شود. اين كشور نياز به دولت سياسي مورد حمايت گروه‌هاي سياسي نياز دارد كه توان تحمل مسئوليت را داشته باشد. از نبيه ‌بري مي‌خواهيم كه فعاليت پارلمان را از سر بگيرد و ما در جلسات شركت مي‌كنيم.

دبيركل حزب الله لبنان تصريح كرد: من در روز مقاومت و آزادسازي، مقاومتي كه شما به ويژه اهالي بقاع در آن فداكاري‌هاي زيادي انجام داديد و شهداي زيادي تقديم كرديد، به شما مي‌گويم اين مقاومت، مقاومت شماست. ما به نمايندگي از شما درباره آن سخن مي‌گوييم و نه اوباما و نه نتانياهو و نه هيچ كس ديگر ما را نمي‌ترساند. ما از سرزميني هستيم كه در سال ۱۹۸۲ همه آنها را شكست داديم. ما از تهديد و اتهامات هيچ كسي نمي‌ترسيم. روز سه‌شنبه نتانياهو ايمان ما را به موشك‌هاي خود بيشتر كرد. نتانياهو از همه لبنان تنها از موشك‌هاي حزب‌الله مي‌ترسد. من به او مي‌گويم كه موشك‌ها ۱۲ هزار نيستند، بلكه بيشتر هستند. اين موشك‌ها وجود دارند و همواره وجود خواهند داشت و از لبنان حمايت خواهند كرد و هيچ كس چه در لبنان و چه در خارج از لبنان نمي‌تواند اين سلاح‌ها را از ما بگيرد. موشك‌هاي ما آبرو، عزت و كرامت ماست. اين مقاومت امام موسي صدر است، مقاومت سيدعباس موسوي، راغب حرب، عماد مغنيه و همه آزادگان است و به باورها و خون شهيدان خود وفادار خواهد بود. من به شما مي‌گويم كه دوره پيروزي‌ها آمده است و دوره شكست‌ها از بين رفته است. شما ديروز شكست را در چهره‌هاي اوباما و نتانياهو مشاهده كرديد. خانه اسرائيل سست‌تر از خانه عنكبوت است. پس از آنكه ضعف آنها را در برابر جوانان فلسطيني مشاهده كرديم، بر اين مساله تاكيد مي‌كنم كه خانه اسرائيل سست‌تر از خانه عنكبوت است. صدها جوان فلسطيني، اسرائيل را وحشت زده كردند. من هنگامي كه جوانان را در مارون‌الراس و مجدل‌الشمس و وحشت اسرائيل را ديدم، ياد سخنان امام خميني (ره) افتادم كه گفتند "اگر همه مسلمانان جمع شوند و هر كدام يك سطل آب روي اسرائيل بريزند، اسرائيل را آب خواهد برد". منظور سخنان امام خميني (ره) نمادين است. مشكل از ماست. اين را تصور كنيد كه ميليون‌ها عرب از همه كشورهاي جهان به مرزهاي سرزمين‌هاي اشغالي بياييم و از مرزها عبور كنيم. اوباما و يا اسرائيل چكار خواهند كرد؟ با توجه به همه اتفاقاتي كه اطراف ما مي‌گذرد، ما باورمان بيشتر مي‌شود كه به پيروزي خيلي نزديك هستيم و همه تلاشهاي آمريكا و اسرائيل نتيجه نخواهد داد.

انتهاي پيام/ن/42
مرجع : خبرگزاری دانشجویان ایران (ايسنا)