داخلی     گفتگو     انديشه
معرفت، محبت و فعالیت مهمترین وظیفه جوانان در عصر انتظار است
  معاون فرهنگ سرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد در خصوص وظیفه جوانان در عصر انتظار اظهار داشت: مهمترین کاری که برای جوانان تعریف شده در منابع مختلف اول معرفت بعد محبت و در درجه بعدی فعالیت است.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۴۲
کد مطلب : 40155
معرفت، محبت و فعالیت مهمترین وظیفه جوانان در عصر انتظار است
معاون فرهنگ سرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد در گفتگوی تخصصی با خبرنگار بخش اندیشه آینده روشن اظهار داشت: با توجه به اینکه در بحث زمینه سازی ظهور توجه ویژه ای به ایرانیان شده است و در داخل ایران هم به جوانان اشاره خیلی خاصی شده و گفته می شود که تعداد سنین بالا در بحث زمینه سازی ظهور بسیار کم است و از آن به عنوان نمک در غذا یاد می کنند؛ ما باید فعالیت هایمان را به سمتی هدایت کنیم که بتوانیم شوق شرکت در فعالیت های مهدوی را در بین جوان به صورت روز افزون افزایش دهیم.

مقدسی افزود: اگر کارهای ما بتواند سه موضوع معرفت، محبت و فعالیت را در بین جوانان به صورت خاص و در بین سایر اقشار جامعه به صورت عام منتشر و گسترش دهد و برای آن ها این بحث ها را در مجامع فرهنگی، مذهبی و به خصوص در مجامع مهدوی باز کند می توان گفت که فعالیت های ما موثر واقع می شود. 

مسئول بخش برادران فرهنگ سرای تخصصی مهدویت یزد در ادامه افزود: اکثر ویژگی هایی که در بحث مهدویت و ویژگی های خاص منتظران ظهور مطرح است همان فرمایشات ائمه اطهار(ع) نسبت به شیعیان است، اما اگر ما بخواهیم ویژگی های خاص تری را برای نهضت انتظار و منتظران ذکر کنیم باید همان سه ویژگی خاص یعنی معرفت، محبت و فعالیت را ذکر کرد و در راه اعتلای این ویژگی ها کوشید.

وی افزود: این سه ویژگی، ویژگی های خاص برای این عصر است، اما به صورت عام انسان باید یک جامعیتی از ویژگی های شیعیان داشته باشد که این خود مقدمه ای لازم برای منتظر واقعی بودن است. 

مقدسی مهندسی فرهنگی را یکی از مهمترین مباحث در دوران حاضر معرفی کرد و افزود: با توجه به بحث تهاجم فرهنگی امروز و تاکیدات مقام معظم رهبری در جنگ نرم و اینکه عنوان جنگ نرم را هم حضرت امام خمینی(ره) در سال ۱۳۵۹ و پس از آن هم به مراتب این اصطلاح را مقام معظم رهبری تکرار کردند و گفتند که ما الان در شرایط جنگی به سر می بریم ما باید بیشترین حجم برنامه هایمان را برای هر سنی که هست به بحث مهندسی فرهنگی اختصاص دهیم.

وی اذعان داشت: مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری در جنگ نرم ما باید به جوانان دقت نظر بیشتری داشته باشیم؛ چون نقطه نظر و هدف دشمنان ما هم جوانان هستند و واقعا هم باید گفت که تا الان موفق بوده اند و الان ما شاهد این موضوع هستیم. 

معاون فرهنگ سرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد تصریح کرد: پس لازمه این بحث این است که ما حجم بالای فعالیت هایمان را برای جوانان انجام دهیم و در این راستا باید با شناخت مخاطبانمان که همان جوانان هستند بدانیم جوان در این برهه از زمان چه نیاز هایی دارد و در جهت رفع این نیاز ها فعالیت نماییم. 

مقدسی گفت: درست عین همین کار را دشمنان ما انجام داده اند آنها نیازهای جوانان امروز ما را شناختند و برای آنها این نیازها و خواسته ها را محیا کردند و چون ما در این زمینه ضعف داشتیم جوانان ما به آن سمت گرایش بیشتری پیدا کرده اند. 

انتهای پیام/ب/11