نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » گزارش » انديشه

در هشتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت مطرح شد؛

شاخصه‌های اصلی هنری که راه را برای ظهور مهدی هموار خواهد کرد

۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۳۰

مرجع : خبرگزاری آينده روشن

گزارشگر :

یک محقق پاکستانی با تبیین شاخصه های اصلی هنر زمینه ساز، گفت: هنر، زبان قلب انسان هاست که به کار گیری آن در عرصه آموزه های دینی و به ویژه آموزه مهدویت، پیوند دل ها را به امام مستحکم تر می کند.

به گزارش خبرگزاری آینده روشن، فاطمه کانچی افزایش آگاهی مردم درباره مهدی(عج) را باعث افزایش موضوع مهدویت در هنر دانست و گفت: افزایش موضوع مهدویت در هنر، نشانگر افزایش آگاهی از مهدی (عج) و حس آمادگی برای ظهور ایشان می‌شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: افزایش آگاهی حتی می‌تواند نقش کاتالیزور برای ظهور مهدی (عج) را داشته باشد.
این پژوهشگر مهدوی به تعریف هنر به صورت کلی پرداخت و اظهار داشت: هنر روشی است از روش‌های غیر معمول ارتباطی که انسان‌ها با آن با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

وی شعر، تئاتر، فیلم، نقاشی، خوشنویسی و داستان ‌نویسی را از اساسی ترین روش های پژوهشی مهدوی خواند و ابراز کرد: انسان ‌ها از این فرم‌ ها برای بیان آن دسته از معانی‌ استفاده می‌کنند که ماورای آن چیزی است که می‌گویند.

وی اضافه کرد: پیام عمیقی که در این فرم‌های مختلف هنر موجود است، انعکاسی از حالت ذهنی افراد است که خود بر اساس شرایط فرهنگی و اجتماعی موجود است.

کانچی در بخشی از سخنان خود گفت: رابطه بین موضوع ‌های مهدویت در هنر و ارتباطشان با آماده‌ سازی فرد برای ظهور امام مهدی(عج) باید بررسی و ثابت می‌کند که این دو چقدر به هم وابسته ‌اند.

وی هنر را زبان قلب انسان ها معرفی کرد که به کار گیری آن در عرصه آموزه های دینی و به ویژه آموزه مهدویت، پیوند دل ها را به امام مستحکم تر می کند.

شایان ذکر است، هشتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت با حضور میهمانان داخلی و خارجی طی روز های ۱۵ و ۱۶ تیرماه در سالن همایش های بین المللی دکترین مهدویت برگزار می گردد.

انتهای پیام /