داخلی     خبر     سیاست
مديركل تبليغات اسلامي خراسان‌ رضوی:
توليد كنندگان آثار فرهنگي و هنري ترويج مهدويت را سرلوحه فعاليت‌ها قرار دهند
  مدير کل تبليغات اسلامي خراسان رضوي گفت: توليد کنندگان آثار فرهنگي هنري، دست اندرکاران نظام تبليغ و نظريه پردازان بايد ترويج مهدويت را سرلوحه فعاليت هاي خويش قرار دهند چرا که دشمن انديشه هاي مهدوي را هدف قرار داده است.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۳۸
کد مطلب : 45637
توليد كنندگان آثار فرهنگي و هنري ترويج مهدويت را سرلوحه فعاليت‌ها قرار دهند

به گزارش آینده روشن، حجت الاسلام سيد محمود مرويان حسيني شبانگاه يكشنبه در مراسم اختتاميه طرح مسجد محوري با موضوع مهدويت با اشاره به اينكه فعالان عرصه ترويج فرهنگ مهدوي بايد زنده و پويا بوده و در عرصه هاي گوناگون فعال باشند، اظهار کرد: دستيابي به صلح و معنويت و ارزش هاي انساني در جامعه با اجراي آموزه هاي ناب اسلامي ميسر مي شود.

وي تصريح كرد: امروز در کنار ارائه خدمات به مخاطبان عام فعاليت هاي تبليغي براي مخاطبان خاص نيازمند برنامه هاي خردمندانه اي است که بايد پيش بيني و تامين شود.

وي با اشاره به طرح هاي پژوهشي مسجد محوري اظهار كرد: تصور عموم بر اين بود که در فضاي مساجد غير از فعاليت هاي فرهنگي عمومي و وعظ و خطابه نمي توان برنامه پژوهشي انجام داد، در حالي که با رويکرد جديد يک کار نيمه تخصصي توسط جوانان در اين فضا انجام شد که بسيار ارزشمند بود.

وي با بيان اينكه طراحي و برنامه ريزي منسجم به منظور دستيابي به اهداف در گروه مخاطبان خاص در اين طرح پاسخ داده شده است، عنوان كرد: امام عصر (عج) منادي معنويت است که بايد معرفي شود و اين برنامه گامي است به سوي ارتباط با امام و درک ايشان و زمينه اي براي گسترش فرهنگ خدمت به فرهنگ اهل بيت (ع) در عرصه هاي فرهنگي و اجتماعي خواهد بود.

حجت الاسلام محمود مرويان حسيني يکي از ويژگي هاي انديشه اسلامي را مرحله اي بودن آن دانست و افزود: مکتب اسلام و آموزه هاي ديني در مرحله تحقق و تجلي ارزش ها در فرد و جامعه ساختار پلکاني دارد.

وي افزود: درجه بندي مفاهيم اسلام به اين معناست که هر آيه اي به تعبير اهل بيت (ع) ظاهر و باطني دارد که لطايف و حقايقي در آن نهفته است.

مدير کل تبليغات اسلامي خراسان رضوي ادامه داد: نفس انسان هم وقتي مي‌خواهد به سير الي الله بپردازد و آراسته به فضائل و پيراسته از رذايل اخلاقي شود هم بايد مراحلي را طي كند.

وي با اشاره به ايام رمضان گفت: روزه گرفتن هم در نگاه اول براي صحت بدن است و در ديدي عميق تر براي اين بر انسان واجب شده تا افراد را به نظام طبقاتي در جامعه متوجه کرده و اين معضل را از بشريت دور کند و بازهم در ديدي ژرف انديشانه تر براي اين است که جان آدمي اخلاص را تجربه کند.

وي با اشاره به اينكه مفهوم مهدويت هم پلکاني است و بايد براي شناخت حقيقت آن شناسنامه مهدويت در وجود هر انساني باز شود، افزود: امام و حقيقت وجود او و آثار و نشانه هاي برکات حضورش در اولين لايه شناخت قراردارد كه لازمه و از مقدمات ظهور است.

مرويان حسيني، پشتيباني و تقويت و تحقق آرمان‌هاي نظام اسلامي را بزرگترين مقدمه براي ظهور حضرت دانست وافزود: اميد است تاسيس جمهوري اسلامي و برکات گسترش فرهنگ اهل بيت توسط نهاد و دستگاههاي فرهنگي در جامعه به تحقق ظهور کمک کند.

انتهای پیام/ق/46