داخلی     خبر     سیاست
استاندار قم:
فعالیت‌های مهدوی در استان قم گسترش می‌یابد
  استاندار قم از گسترش فعالیت‌های مهدوی در این استان در بخش های مختلف خبر داد.
عکاس :
Share/Save/Bookmark
جمعه ۱ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۴۸
کد مطلب : 39274
استاندار قم.
استاندار قم.
به گزارش آینده روشن، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسین موسی‌پور به همراه معاونان خود و جمعی از مدیران و روسای دستگاه‌های اجرایی از مجتمع فرهنگی زیارتی یاوران حضرت مهدی(عج) بازدید کرد.

وی در نشست مشترک با مسوولان مرکز تخصصی مهدویت در این مجتمع فرهنگی اظهار داشت: تکیه بر فرهنگ سرخ حسینی و فرهنگ سبز مهدوی، رمز پویایی و حیات تشیع در طول تاریخ است.

استاندار قم خاطرنشان کرد: امروز همه دلسوزان و خدمتگزاران اسلام و انقلاب باید با همه توان و ظرفیت‌ها در مسیر اعتلای فرهنگ مهدویت در جامعه و گسترش معرفت دینی بویژه در میان نسل جوان گام بردارند.

وی استان قم را نیازمند توجه بیشتر مسوولان فرهنگی و حوزوی دانست و گفت: بی‌تردید مسوولان امر با توجه به نقش و تأثیرگذاری فرهنگ و معنویت در کاهش معضلات و آسیب‌های اجتماعی باید به این بخش عنایت ویژه‌ای داشته باشند. 

موسی‌پور گفت: درخواست‌ها و نیازمندی‌های مادی و معنوی مجتمع یاوران مهدی(عج) و مرکز تخصصی مهدویت و زمینه‌های ایجاد تعامل بیشتر و همچنین بهره‌مندی از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های این مراکز در بخش‌های مختلف مورد بررسی و کار کارشناسی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: سفر سوم هیات دولت به استان‌ها با رویکرد فرهنگی انجام می‌شود، از این رو می‌توان از این ظرفیت جهت رفع نیازهای زیرساختی و طرح‌های فرهنگی بهره گرفت.

در ابتدای این جلسه نیز حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قرائتی گزارشی از اقدامات و برنامه‌های مرکز تخصصی مهدویت و فعالیت‌های مجتمع یاوران حضرت مهدی(عج) ارایه کرد و برخی درخواست‌ها و راهکارها درخصوص رفع موانع و گسترش هرچه بیشتر فعالیت‌های مهدوی در استان قم را تبیین کرد.

انتهای پیام/گ/0/