داخلی     خبر     سیاست
ایران در سوگ شهادت امام صادق(ع)
  مردم ایران در روز شهادت ششمین اختر تابناک امامت حضرت صادق(ع) با حضور در دسته های عزاداری مرثیه سرایی کردند.
عکاس :
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۱۳:۳۷
کد مطلب : 37690
عزاداری مردم.
عزاداری مردم.
به گزارش آینده روشن، استان های کشور در این روز یکپارچه سیاهپوش شدند و مراسم عزاداری در مساجد، تکایا و حسینیه های سراسر کشور برگزار شد و مداحان در سوگ امام ششم(ع) مرثیه سرایی کردند و خطیبان به بیان زندگی و سیره آن امام همام(ع) پرداختند.

همچنین، به گزارش ایرنا، مراسم سالروز شهادت امام ششم شيعيان(ع) با حضور زایران كريمه اهل بيت(ع) و اقشار مختلف مردم در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) در قم برگزار شد. 

یکی از استاد حوزه علميه قم در اين مراسم گفت: بعد از پيامبر اكرم(ص) روزگار سختي بر شيعيان گذشت به گونه اي كه در آن زمان نام بردن از ائمه اطهار(ع) و گرايش به سمت آنها جرم بوده و با واكنش شديد ستمگران همراه بود. 

حجت الاسلام محمد فاضل خراساني خاطرنشان كرد: زمان امام صادق(ع) بني اميه به دليل ظلم و ستم گرفتار عذاب شده و خشم مردم آنها را از قدرت كنار زده بود و فرصت مناسبي براي امام ششم شيعيان(ع) ايجاد شد. 

وي يادآورشد: امام صادق(ع) با تاسيس دانشگاهي به تربيت و تعليم اساتيد و شاگردان مبرزي پرداخته كه هر كدام از آنها در علوم مختلف صاحب نظر شدند. 

فاضل خراساني گفت: آن حضرت(ع) بيش از 4 هزار شاگرد برجسته را تربيت نموده بودند و در آن دوران عظمت علمي امام صادق(ع) و شاگردانش در تمام عالم پيچيده بود. 

وي يادآورشد: قرآن كريم تا زمان امام صادق(ع) بخوبي براي مردم تفسير نشده و خرافات زيادي جامعه اسلامي را در برگرفته بود، ولي حضرت(ع) در اولين گام با تفسير قرآن كريم با شبهات و خرافات مبارزه كرد. 

فاضل خراساني خاطرنشان كرد: امام صادق(ع) حق بزرگي بر گردن شيعيان و مسلمانان جهان دارد و بايد پيروران مكتب آن امام همام(ع) از نظر علمي، فقهي و نشر علوم مختلف راه آن بزرگ را ادامه دهند. 

همچنین شیعیان کشورهای مختلف به همین مناسبت آیین های سوگواری در کشورشان برگزار کردند.

انتهای پیام/گ/0/