داخلی     گفتگو     انديشه
استاد معارف مهدوي:
حکومت جهانی مهدوی مبانی خود را از قرآن می گیرد
   پژوهشگر و مدرس حوزه و دانشگاه گفت: حکومت جهانی مهدویت، مبانی خود را از قرآن کریم می گیرد، بنابراین در ارائه اندیشه مهدویت به جهانیان باید از آموزه های قرآنی بهره بگیریم.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۸۸ ساعت ۱۶:۲۶
کد مطلب : 29040
حکومت جهانی مهدوی مبانی خود را از قرآن می گیرد
حجت الاسلام و المسلمین کفیلویی پژوهش‌گر و مدرس حوزه و دانشگاه ارومیه، در حاشيه بازديد از ششمين نمايشگاه علوم قرآني آذربايجان غربي در گفتگو با آینده روشن حفظ ارزشهای اسلامی و امنیت جهانی اسلام را در گرو نشر و ترویج آموزه های قرآنی دانست و گفت: در ارائه اندیشه مهدویت به جهانیان و آماده سازی شرایط لازم برای ظهور بقیة الله، باید آموزه های قرآنی را سرلوحه کارها قرار دهیم و از این راه وارد شویم.

وی با اشاره به توجه عمیق به فرامین الهی، ادامه داد: جوامع اسلامی به علت فاصله گرفتن از معارف، رهنمودها و علوم کلام وحی، پیشرفت چندانی نداشته اند.

کفیلویی ادامه داد: استقرار عدالت اجتماعی از اهداف انبیاست و امام حسین(ع) و یاران با وفای ایشان نیز در این راستا خون خود را نثار کردند، و این هدف متعالی نسل به نسل گذشته تا در عصر حاضر از مهمترین اهداف حکومت حضرت مهدی(عج) باشد.

وی تصریح کرد: اکنون نیز ما در رکاب امام زمان(عج) هستیم تا ایشان را در اجرای عدالت در سراسر جهان یاری کنیم که این مهم تنها در سایه تمسک به آیات مبارک الهی صورت می گيرد.