داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
مسؤولان مؤسسه آینده روشن و دانشگاه ادیان دیدار کردند
  مسؤولان و اعضای هیأت‌علمی مؤسسه آینده روشن با حضور در دانشگاه ادیان، با مسؤولان این دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کردند.
گزارشگر : سید مجتبی رفیعی اردکانی
Share/Save/Bookmark
شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۷
کد مطلب : 66912
مسؤولان مؤسسه آینده روشن و دانشگاه ادیان دیدار کردند
به گزارش روابط عمومی پژوهشکده مهدویت (آینده روشن)، مسؤولان و اعضای هیأت‌علمی مؤسسه آینده روشن با حضور در دانشگاه ادیان، با مسؤولان این دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کردند.


حجت‌الاسلام والمسلمین فرمانیان در این دیدار درباره باور مهدویت در فرق و مذاهب اسلامی، گفت: بحث مهدویت بسیار جدی است و تقریبا همه فرقه‌ها مهدویت را پذیرفته‌اند؛ البته با تفسیرهای خودشان. ما الان سلفی‌هایی داریم که برای حضرت مهدی کتاب نوشته‌اند.


وی فعالیت «مجمع بیداری اسلامی» زیر نظر دکتر ولایتی در حوزه «مذاهب»، «مجمع جهانی اهل بیت» زیر نظر حجت‌الاسلام والمسلمین اختری، در حوزه «شیعیان» و هم‌چنین فعالیت «مجمع تقریب مذاهب اسلامی» زیر نظر آیت‌الله اراکی را بسیار خوب ارزیابی کرد.


در ادامه این جلسه، حجت‌الاسلام والمسلمین جعفری، معاون پژوهشی آینده روشن، گفت: با نقشه راهی که داریم امیدواریم بتوانیم دیدگاه فرق و مذاهب اسلامی درباره مهدویت را در همایش آینده معرفی کنیم.


وی در عین حال هشدار داد: خیلی از نمادهای جریان تکفیری‌ مثل داعش، نمادهای آخرالزمانی است؛ ما معتقدیم این یک موضوع جدی است که دارند روی این کار می‌کنند.


حجت‌الاسلام جعفری در پایان درباره مباحث علمی همایش بین‌المللی مهدویت، خاطرنشان کرد: خیلی از بحث‌های قدیم، الان منسوخ شده است و در حوزه معاصر اعتباری ندارد و باید از بحث‌ها و روش‌های جدید استفاده کرد.


گفتنی است، مسؤولان آینده روشن و دانشگاه ادیان درباره نحوه برگزاری پیش‌نشست، همکاری علمی، معرفی منابع و اساتید به گفت‌وگو پرداختند.